La Marsa ITF
skreč

Zprávy

Šwiatekové se povedla odveta proti Svitolinové, Rybakinová se v osmifinále překvapivě nadřela

Iga Šwiateková (22) na tisícovce v Dubaji po setech 6:1, 6:4 oplatila porážku z loňského Wimbledonu dvojnásobné šampionce Elině Svitolinové (29), protáhla svou aktuální neporazitelnost na šest zápasů a dál ve Spojených arabských emirátech usiluje o zopakování loňského finále. Do čtvrtfinále postoupila i Jelena Rybakinová (24), další z bývalých finalistek dubajského podniku se však nadřela mnohem více a s Magdalenou Frechovou (26) bojovala téměř tři hodiny.

Bouzková v Aucklandu potřebovala tři sety, Linda Fruhvirtová opět po roce nedotáhla vedení

Marie Bouzková (25) v úvodním kole v Aucklandu nezaváhala a slaví úspěšný vstup do sezony. Nasazená pětka neudržela náskok setu a brejku a utkání nedopodávala, ale nakonec si s Magdalenou Frechovou (26) poradila 6:0, 3:6, 6:4. Linda Fruhvirtová (18) odstartovala druhým rokem po sobě sezonu třísetovou porážkou v tomto dějišti, také proti nasazené čtyřce Emmě Navarrové (22) měla k dispozici náskok setu a brejku, avšak s rozjetou Američankou padla po více než dvou hodinách 6:2, 4:6, 2:6.

Muchová pokračuje na US Open v dominanci, set neztratila ani s Frechovou a má na dosah osmifinále

Karolína Muchová (27) pokračuje na US Open beze ztráty setu a už počtvrté postoupila do třetího kola závěrečného grandslamu sezony. Finalistka nedávného French Open, která se v New Yorku řadí mezi černé koně, si poradila snadno 6:3, 6:3 s Magdalenou Frechovou (25). O vyrovnání svého maxima ve Flushing Meadows, osmifinále z roku 2020, se popere s domácí divokou kartou Taylor Townsendovou (27).