09.01.2016 - 18.01.2016
Sydney
skreč

Zprávy

Výjimečný počin Collinsové. Během dvou týdnů vyhrála dva prestižní turnaje na dvou površích

WTA CHARLESTON - Danielle Collinsová (30) dokázala jako první od roku 2013 vyhrát dva turnaje během dvou týdnů na dvou různých površích. Osm dní po životním triumfu na hardové tisícovce v Miami ovládla také antukový podnik WTA 500 v Charlestonu, kde výjimečný úspěch stvrdila jednoznačnou finálovou výhrou 6:2, 6:1 nad ruskou šampionkou z roku 2017 Darjou Kasatkinovou (26) a zopakovala 11 let starý počin slavné krajanky Sereny Williamsové. Američanka, jež po sezoně ukončí kariéru, zároveň zaznamenala svou rekordní sérii 13 výher v řadě.

Úkaz Collinsová. Na dvou površích táhne sérii 12 výher během 18 dní, už třikrát porazila hráčku TOP 10

WTA CHARLESTON - Danielle Collinsová (30) v Charlestonu porazila dvakrát 6:3 světovou sedmičku Mariu Sakkariovou (28) z Řecka a týden po triumfu na hardovém podniku WTA 1000 v Miami postoupila do finále i na antukovém turnaji WTA 500. V životní formě hrající Američanka neprohrála už 12 zápasů v řadě, čímž vyrovnala svou nejdelší vítěznou šňůru z léta 2021. O celkově čtvrtý titul si zahraje s ruskou šampionkou z roku 2017 Darjou Kasatkinovou (26).

Pegulaová v Charlestonu utekla Azarenkové ze čtyř mečbolů, Collinsová vyhrála 11. zápas po sobě

WTA CHARLESTON - Jessica Pegulaová (30) na domácí antuce v Charlestonu vyhrála dramatické čtvrtfinále s Viktorií Azarenkovou (34). Americká tenistka se po nevyužití čtyř mečbolů sama ocitla čtyřikrát jediný bod od vyřazení, ale nakonec bývalou světovou jedničku přetlačila. V životní jízdě pokračuje další Američanka Danielle Collinsová (30), jež si poradila s Belgičankou Elise Mertensovou (28) a svou neporazitelnost protáhla na 11 utkání.