Djokovič si v Indian Wells poradil s Fratangelem, Zverevovi vzdal Kližan

10. 3. 2019, 12:58
Aktuality 15
ATP INDIAN WELLS - Novak Djokovič úspěšně vykročil za 6. titulem z turnaje Masters 1000 v Indian Wells, když si poradil s domácím Bjornem Fratangelem. Nezaváhal ani Alexander Zverev, první skalp hráče Top 10 si připsal osmnáctiletý Kanaďan Felix Auger-Aliassime.
Novak Djokovič

Novak Djokovič vstoupil do turnaje Masters 1000 v Indian Wells stejně jako před třemi lety cestou za svým již pátým a dosud posledním titulem z BNP Paribas Open výhrou nad domácím Bjornem Fratangelem. Sice také letos začal hůře, první set ale tentokrát po obratu ze stavu 3-5 zachránil a zvítězil 7-6 6-1.

"Start jsem měl pomalejší, ale postupně jsem se dostal do tempa a myslím, že druhý set už byl dobrý," komentoval první hráč světa Djokovič, který loni svůj úvodní zápas proti Japonci Taru Danielovi překvapivě nezvládl.

O osmifinále si jednatřicetiletý Srb zahraje s Philippem Kohlschreiberem (
h2h 8-1), s nímž vyhrál už 12 setů v řadě. Německý tenista vyřadil Auatralana Nicka Kyrgiose, který nenavázal na cenný triumf z Acapulku.

Alexander Zverev navzdory nemoci svůj úvodní zápas zvládl. Třetí nasazený Němec vedl nad Slovákem Martinem Kližanem 6-3 a 2-0 ve chvíli, kdy mu soupeř kvůli zranění kotníku vzdal. Ve třetím kole se střetne s krajanem Struffem (h2h 5-0).

Felix Auger-Aliassime v Indian Wells ve svém premiérovém zápase proti hráči Top 10 přehrál nečekaně snadno 6-2 6-4 o dva roky staršího Řeka Stefanose Tsitsipase a poprvé postoupil do 3. kola turnaje Masters 1000.

"Odehrál jsem skvělý zápas. Je to příjemný pocit porazit soupeře, který už má na okruhu udělané jméno. Doufám, že v dalším zápase na výkon navážu," řekl Auger-Aliassime.

O osmifinále si osmnáctiletý Kanaďan zahraje s Japoncem Jošihitem Nišiokou, který zaskočil Španěla Roberta Bautistu.

Čtyřicetiletý chorvatský veterán Ivo Karlovič porazil 6-4 7-6 o osmnáct let mladšího krajana Bornu Čoriče a vedení ve vzájemné bilanci zvýšil na 3-0.