Šarapovová a Ivanovičová mění trenéry
"Po téměř třech letech vzájemné spolupráce se naše cesty rozcházejí. Vzhledem k osobním problémům nebyl schopen cestovat v blízké budoucnosti, proto jsme se oba domluvili na tom, že bude nejlepší naší spolupráci ukončit. Jsem mu nesmírně vděčná za jeho práci a přeji mu mnoho úspěchů v budoucnosti. Během pár dní oznámím jméno nového trenéra. Jsem velmi nadšená!" komentovala Ruska konec spolupráce s Hogstedtem na svých webových stránkách.
Šarapovová najala Švéda na konci roku 2010 coby další posilu do týmu, jenž jí měl pomoci navrátit se na výsluní po operaci ramene, kterou podstoupila v roce 2008. V té době trénovala také se svým tehdejším přítelem a koučem v jedné osobě - Michaelem Joycem. Tehdy byla na 18. pozici v žebříčku WTA, což nebylo úplně špatné, ale Ruska chtěla víc. Největším problémem byly tehdy grandslamové turnaje, kde se Šarapovové nedařilo.
Jakmile Hogstedt převzal na začátku roku 2011 koučování Šarapovové na plný úvazek, její hra se zlepšovala a výsledky přicházely. V tomto roce hrála semifinále French Open, finále Wimbledonu a vyhrála turnaje WTA Premier v Římě a v Cincinnati. Přišly změny při podání, zlepšení pohybu při hře, používání topspinu při výměnách apod.
Tato práce se vyplatila v roce 2012, kdy Šarapovová vyhrála French Open a zkompletovala tak sbírku všech grandslamových titulů. Po triumfu v Paříži se vůbec poprvé od operace ramene dostala znovu do čela žebříčku WTA. V témže roce hrála také finále Australian Open, semifinále US Open, získala stříbrnou medaili na olympijských hrách v Londýně a vyhrála antukové turnaje ve Stuttgartu a v Římě.
Šarapovová není zdaleka jedinou vysoce postavenou tenistkou, která mění v této době trenéra. Stejně je na tom také bývalá světová jednička Srbka Ana Ivanovičová, jež se rozešla se svým koučem Nigelem Searsem, s nímž spolupracovala od července 2011.
Sears, který rovněž spolupracoval s Amandu Coetzerovou a Danielou Hantuchovou, je otec přítelkyně Andyho Murrayho, Kim.
"Ráda bych Nigelovi poděkovala za jeho oddanost a profesionalitu. Práce s ním mě moc bavila a moc jsem si to užívala," komentovala změnu trenéra Ivanovičová.
Komentáře
Tak uvidíme, co je na tom pravdy.. :-))
http://www.anaivanovic.com/news/ana-and-sears-part-ways
S touto větou souhlasím. Trenéři musejí donutit hráčku ke komplexní práci s tělem. Měli by na ni ovšem působit motivačními prvky, koučováním, mentálním tréninkem.
Řezat, řezat, řezat popř. řvát na hráčku = zastaralá metoda, která, až na výjimky, v 21. století nefunguje.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele