Veselý v Estorilu skončil v prvním kole, Thiem nestačil ani na Bonziho

26. 4. 2022, 21:58
Aktuality 10
ATP ESTORIL - Jiří Veselý nezvládl svou premiéru na antukovém turnaji ATP 250 v Estorilu a stejně jako na předchozí akci v Marrákeši vypadl v prvním kole. V Portugalsku český tenista prohrál s bolívijským kvalifikantem Hugem Dellienem. Ani ve třetím zápase po devítiměsíční pauze se nedočkal bývalý třetí hráč světa Dominic Thiem.
Jiří Veselý (© AFP)

Jiří Veselý hrál naposledy před třemi týdny v marockém Marrákeši, kde v prvním kole neudržel vedení proti Maleku Džazírímu a nakonec kvůli nemoci vzdal. Dnes se poprvé představil na antukovém turnaji ATP 250 v portugalském Estorilu a opět skončil po prvním zápase.

28letý rodák z Příbrami nestačil na z kvalifikace rozehraného Huga Delliena. Proti Bolívijci spáchal osm dvojchyb, čtyřikrát neudržel podání a stejně jako loni na challengeru v Oeiras neuhrál ani set. Tentokrát prohrál za 81 minut3-6 3-6.

Svůj úvodní zápas český tenista nezvládl  na šestém z osmi letošních turnajů ATP. Nejlepšího výsledku dosáhl v únoru na 'pětistovce' v Dubaji, kde si i díky skalpu světové jedničky Novaka Djokoviče zahrál své největší finále.

Po tři čtvrtě roku dlouhé pauze zaviněné zraněním zápěstí se nedaří Rakušanu Dominicu Thiemovi. V Estorilu podlehl 3-6 6-7 Francouzi Benjaminu Bonzimu, když v tie-breaku druhého setu nevyužil tři setboly, a po návratu na kurty prohrál i své třetí utkání.