Vondroušová i Kvitová se po zranění vrátily vítězně, Bouzková vyřadila Pegulaovou

12. 3. 2022, 22:51
Aktuality 46
WTA INDIAN WELLS - České tenistky jsou dnes na turnaji v Indian Wells zatím stoprocentní. Po drobných zdravotních problémech se vítězně vrátily Markéta Vondroušová, která smetla Polku Magdalenu Fręchovou, a Petra Kvitová, jež po obratu zdolala Aliaksandru Sasnovičovou. Postoupila i Marie Bouzková, jež vyřadila domácí Jessicu Pegulaovou, naopak proti hráčkám Top 10 nepřekvapily Tereza Martincová a Kateřina Siniaková.
Markéta Vondroušová (© AFP)

Markéta Vondroušová se v Indian Wells představila tři týdny po odstoupení z turnaje v Dubaji, kde kvůli zranění pravého přitahovače nenastoupila k zápasu o postup do finále.

Menší herní výpadek ji o formu nepřipravil. V Kalifornii odstartovala hladkou výhrou 6-1 6-3 nad Polkou Magdalenou Fręchovou a připsala si sedmou výhru v řadě.

Ve třetím kole se 22letá Češka, čtvrtfinalistka z roku 2019, střetne se světovou pětkou Anett Kontaveitovou (h2h 2-1). Estonská tenistka na úvod přehrála 6-4 6-1 Slovenku Kristínu Kučovou a svou letošní bilanci vylepšila na 14-3.

Také Petra Kvitová nastoupila poprvé po zdravotních problémech. Před dvěma týdny v Dauhá vzdala zápas kvůli zánětu v zápěstí, na úvod turnaje v Indian Wells ale úspěšně absolvovala dvou a půlhodinový zápas.

Česká tenistka prohrála s Aliaksandrou Sasnovičovou první set, ale vývoj otočila a zvítězila 6-7 6-4 6-4.

Kvitová v prvním setu nevyužila dva setboly a v tie-breaku od stavu 3-0 získala jediný bod. V dalším průběhu zlepšila servis a i díky osmi esům nakonec dovedla úmorný zápas k vítězství, když proměnila třetí mečbol.

O postup do osmifinále se Kvitová utká se světovou šestkou Mariou Sakkariovou (h2h 3-3). Řekyně v pátém vzájemném duelu a prvním mimo grandslamy porazila 6-3 7-5 nejlepší deblistku světa Kateřinu Siniakovou, která tak nenavázala na svou první letošní výhru v hlavní soutěži dvouhry.

Ve velmi dobrých výkonech pokračuje Marie Bouzková. Po dvou vydařených akcích v Mexiku (finále v Guadalajaře a čtvrtfinále v Monterrey) v Indian Wells vyhrála včetně kvalifikace už čtyři zápasy. Ve druhém kole porazila 5-7 6-2 6-0 domácí světovou devatenáctkou Jessicu Pegulaovou.

O postup mezi šestnáctku nejlepších se střetne s Veronikou Kuděrmetovovou (h2h 2-1), jež vyřadila japonskou šampionku z roku 2018 Japonku Ósakaovou.

Bývalá světová jednička a čtyřnásobná grandslamová vítězka Ósakaová od triumfu na loňském Australian Open pouze jednou postoupila do semifinále. Za poklesem formy je i špatná psychická kondice, v Indian Wells se rozplakala dokonce i během zápasu. Podle stížnosti rozhodčí ji měl někdo z publika vulgárně urážet.

Tereza Martincová v Indian Wells nepřekvapila proti obhájkyni titulu Paule Badosaové, po vyrovnaném druhém setu světové sedmičce podlehla 2-6 6-7. Španělka si o osmifinále zahraje s krajankou Sarou Sorribesovou (h2h 3-2).

V Indian Wells startovalo osm hráček Top 10, hned polovina z nich ale nezvládla hned úvodní zápas. Po Karolíně Plíškové a Garbiñe Muguruzaové vypadly také Aryna Sabalenková a Ons Džabúrová.

Světová trojka Sabalenková podlehla 6-2 3-6 3-6 Italce Jasmině Paoliniové, která si na čtvrtý pokus připsala skalp hráčky Top 10. Tunisanka Džabúrová podlehla 5-7 7-6 4-6 Australance Darje Savilleové.