Češky si zvykají na neobvyklou antuku. Pálovi se v hlavě rýsuje sestava
"Sestava se rodí, ale chci si to ještě rozmyslet. Probereme to ještě s trenérem Davidem Kunstem. V hlavě něco je, ale máme před sebou ještě tréninky a pak holkám oznámím nominaci, která z nich nastoupí v sobotu," řekl Pála.
Týmovou jedničkou podle žebříčku je 38. hráčka světa Kateřina Siniaková. Dále jsou v týmu Kristýna Plíšková, Denisa Allertová a Markéta Vondroušová, která si o nominaci řekla skvělými výkony včetně triumfu v Bielu a Pála její nasazení do zápasu připouští. "Je to varianta. Pro favoritku není snadné jít na sedmnáctiletou holku, která to umí a je ve formě," řekl deníku Sport, serveru iSport.cz a Radiožurnálu.
Češky jsou v Tampě bez nejlepší čtveřice. Petra Kvitová je zraněná a Karolína Plíšková, Barbora Strýcová a Lucie Šafářová se z utkání omluvily.
Vlastnosti povrchu se během dne mění
Mladý tým především testuje zelenou antuku. Na podobném povrchu se hraje turnaj WTA v Charlestonu a nyní je připraven také ve floridském resortu Saddlebrook. "Je úplně jiná než naše oranžová antuka," shodli se kapitán s hráčkami.
"Její vlastnosti se hodně mění během dne," řekl Pála o americké antuce s tím, že ráno se na povrchu skoro nedá sklouznout. "Odpoledne, když se trochu vysuší, je to jako pocukrovaný beton. Když nemáte úplně nové boty, dá se na ní sklouznout. Holky už se na ní párkrát zasekly, na což z naší antuky nejsme zvyklí."
Vondroušová si při tréninku odřela při doklouzávání koleno. "Neklouže to jako naše oranžová antuka. Je i trošku rychlejší a drsnější. Mám docela volnější kotníky, tak se klouzat bojím," řekla.
Na antuku si postupně zvyká i Kristýna Plíšková, dvojče třetí hráčky světa Karolíny Plíčková. "Zdejší povrch se od evropské antuky dost liší. Docela to na něm letí, což mi na servisu vyhovuje. Obecně mám na antuce největší potíže s pohybem. Letos by to snad mohlo být lepší než loni, kdy jsem na ní vyhrála snad jenom dva zápasy," řekla Kristýna Plíšková (56. v žebříčku WTA).
Americká kapitánka: Kamarádství je naše devíza
Také Američankám chybějí elitní hráčky - těhotná Serena Williamsová, její starší sestra Venus a Madison Keysová. Američanky jsou přesto favoritkami a touží po sedmi letech postoupit do finále. "Češky ale nepodceníme. Jsou pořád nebezpečné a některým se teď dařilo," řekla americká kapitánka Kathy Rinaldiová.
Kvarteto Coco Vandewegheová, Lauren Davisová, Shelby Rogersová a první deblistka světa Bethanie Matteková-Sandsová si před zápasem užilo horskou dráhu i slavnostní nadhoz na baseballové MLB. "Kamarádství je naše devíza, už se to ukázalo v prvním kole na Havaji a chceme to zas ukázat," řekla Rinaldiová.
Komentáře
Maruš vs. Kvitová FC 2015
https://www.youtube.com/watch?v=MdlmdYCh2gY
Zatím nejlepší zápas, který jsem viděl naživo, čtvrtý Mashy zápas, co jsem vůbec naživo sledoval.. :-) Zápas, při kterém mi taky bylo vyhrožováno, že dostanu na hubu.. Jo, byl to zábavný víkend.. :D
U těch Američanek nějak nevím. Bětka hrát singla s největší pravděpodobností nebude. Jinak asi to můžou ty Američanky poskládat všelijak.
Přiznám se, že z těch našech holek, bych nejraději viděl hrát tu Markétu. Z mého pohledu nejšikovnější holka tam. Což neznamená, že je to to nejlepší řešení. To už musí vědět ten Petr Pála. A on vybere dobře. Těžko říct, jestli to bude stačit. Myslím, že spíš ne. Ale šance je vždycky, to je jasný.
http://sport.idnes.cz/marketa-vondrousova-fed-cup-d1d-/tenis.aspx?c=A170420_073719_tenis_ald
S Plíškoultras nás čekají povinnosti. Od Káji budou letos velký očekávání. ;)
Jako tenhle od Sigmy.
r Taky o stěnách nepíšu jako o výbavě pro amatéry, na to nikdo nemáme. Spousta profíků (reklama, studio, krajina) dělá s docela starou mechanikou s moderní stěnou. Profíci na rozdíl od nás, amatérů, umí pracovat se světlem a nepotřebují kupu elektronickejch fíglů, jak zamaskovat neznalost této práce, nespěchají atd. Formát 6x7 je se stěnou pořád používanej ( nemluvě o tom, že ani klasickej film není mrtvej a v B&W fotce asi nebude ještě hned tak nahraditelnej úplně myslím tvůrči foto, tonální bohatost digitálu ještě pořád není úplná)
Co se týče psů, žiju s nima víc než 60 let, miminovskej kočárek se mbou sdílelo štěně vlčáka (pardon, německýho ovčáka), měj jsem ohaře, jezevčíky ... Dva psi stejný rasy se stejnou výchovou a stejně je každej jinej. Fakt mě zajíma, s jakejma mýtama se potýkáš :-)
V kynologii se nepotýkám s žádnými mýty, s potýkáním jsem skončil před mnoha lety a dnes už se jimi jen bavím ;-) Kynologická mytologie je široce rozvinutá, počínaje chovem , přes krmení až po výcvik a zvládání problematických psů, pokud nevíš o co jde jsi šťastný člověk a nechtěj vědět :D Jsou lidi co se psy žijí ale nejsou kynologové, ti jsou většinou šťastní a nic neřeší. Pak jsou kynologové a ti jsou často šílení, ale to neřeš a po tom nepátrej.
Pokud chceš příklad, abys měl obrázek, tak třeba "množství proteinů v psím krmivu". Předmět mýtů jako prase :D A takových témat jsou stovky, skoro mám chuť v důchodu na téma mýtů v kynologii napsat knihu :D Ale jak říkám, dávno neřeším , jen se bavím.
No psí výstavy - tam jsem byl jednou jako kluk očučovat a víckrát ne. Pochopil jsem, že je to výstava majitelů a pejsci jsou jen nutná rekvizita. Fuj a pryč od toho.
Ono je to v tom focení podobný - kde kdo jsme schopní diskutovat o pixelech, závěrkách a kde čem, pak přijde talent s kompaktem za pár stovek a udělá obrázky, který mají duši a pixely vůbec neřeší.
A samozřejmě by mu Černošek koupi i 17-50mm F2.8 :o)
Tak na APS-C jsou i šílenosti typu 16-300
http://www.digimanie.cz/recenze-tamron-16-300mm-f-35-63-di-ii-vc-pzd-macro/6126-8
Samozřejmě je to jen pro nenáročného uživatele.
K debatě sklo - čip. Z nevostrýho, nekontrastního a barevně ujetýho obrazu ani nejlepší čip dobrej obrázek neudělá. Nikdo do foťáků od cca 20 tisíc výš nedává tak blbej čip, aby zkazil dobrej obrázek. Větší rozdíly jsou v procesoru a ukládání dat - limity délky a frekvence sekvenčního snímání, D light, HDR finty, natáčení videa a tak dál.
Ano, video je zcela odlišná disciplína a kdo chce foťák hlavně pro video, musí se dívat na úplně jiné věci. Pro video jsou skvělé třeba modely Panasonic s menším chipem 4/3.
Ještě k čipům - rozhodně je nepodceňuji - znovu, pro domácí amatérský foto mají všechny foťáky , tj jednooký zrcadlovky, bezzrcadlovky a pokročilý kompakty dostatečnou kvalitu. Trochu nesmyslnej mi připadá souboj Nikon - Canon o pixely. Cokoliv nad 12 M stačí na prakticky libovolně velkou fotku ( mimo speciálních aplikací a to bych se vracel ke stěnám a formátům ). A 3 fotky jsem dělal i ze starý D70 s 6M čipem. Canon začal z 12 na 18 a 24, tak ho Nikon trumfl full framem ( Osmičková řada) 36 M, a Canon teď přitlačil 50,6 M,. Na takový rozlišení (cca 9000x6000 bodů) neexistuje zobrazovací jednotka a tisk by byl v metrech, aby se ty pixely daly využít. Jistě se najde fůra excelentních zdůvodnění, ale znovu, pro normálního diváka na webu, v časopisu, na výstavě fotek u zvětšenin do výstavních formátů 50x60 atd - to nemá žádnej zásadní význam. Pro barevný fotky pro tisk časopisů se velikost redukuje na rozlišení 150 bodů na palec, víc pro ofset neuživíš, špičkový fototiskárny (o třidu vede Canon před zbytkem světa) zvládají 300 bodů na palec. To je na metrovou fotku, na kterou se už budeš koukat ze dvou , ze třech metrů a mimo zcela specifický případy nepoznáš, jestli bylo použitý nativní rozližení 72, nebo super rozlišení 300. To musíš koukat lupou.
Ale prostě jde to vyrobit, je to technickej pokrok a lidi jsou ochotný za to ty prachy dát ( Eos 5 DS se dvěma procesory, jeden už to nestíhá - tělo cca 100 tisíc a to není ta vysloveně profi třída jako Canon 1 DX za cca dvojnásobek, kterej si kupodivu vystačí s 20 M rozlišením)
Obecně, ono těch 36 (u Nikonu) nebo 43 (u Sony) Mpx smysl samozřejmě má. To by tě landscapisti umlátili svými těžkými stativy kdybys jim vysvětloval že jim musí stačit 12 Mpx :D A pro nás ostatní to taky smysl má, minimálně pro komfortní možnosti výřezů.
Svět FF se v podstatě rozdělil na dvě oblasti, přístroje pro běžné ISO cca 50-800, které mají nějakých 30-40 Mpx a pak ty pro vyšší aplikace ISO, které disponují tak 20-24Mpx. Obojí má svůj jasný smysl. Svět APS-C pak zůstává u nějakých 20-24 Mpx, víc nemá smysl a méně by možná mělo, ale ti co potřebují vysoké ISO sáhnou stejně raději po FF. Jde o amatérskou oblast s jedním poloprofi modelem Canonu, jedním Nikonu a jedním Fujifilmu.
Formát 4/3 se teď posunul od 16 ke 20 Mpx v nových modelech Olympusus a Panasonicu a více se taky čekat nedá.
Myslím že tím nějaký Mpx hon skončil a dokud se neobjeví nějaká zbrusu nová technologie, čeká nás u chipů spíše drobné vylepšování v jiných oblastech než je rozlišení.
Jako bez obeznámení se se situací je to všeříkající. :-D
No, tak třeba je to jen fakt hraný. Psali mi na FB a prý, že někdy to fakt hrajou.
Třeba tady vystavili dočasnej centr dobře a nějak to i vypadá jako stadion.
Když už Černošek nechce na Štvanici, tak by mohl velký centr fakt smontovat přes ulici, kde je alespoň místo.
A Kačena se mi začíná líbit čím díl víc, bral bych jí za sousedku:-)
Jenže jsem jen napsal o možnosti přejít první kolo. A jelikož tam byla náhranidnice, tak se klidně může říct, že nebejt tý změny, tak skončila Maky v prvním kole :-D
Nedele- marketa,katka, katka/tyna
v neděli je dorazíme ;)
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele