Futures 2017
nenastoupil

Zprávy

Čilič si krátce před 36. narozeninami zahraje po dvou letech ve finále

ATP HANGZHOU - Pět dní před 36. narozeninami se chorvatský tenista Marin Čilič probojoval do finále turnaje v čínském Hangzhou. Bývalý třetí hráč světa porazil Američana Brandona Nakashimu 6:4, 7:6 a po dvou letech si zahraje o titul. Na okruhu ATP dosud posbíral 20 triumfů včetně vítězství na US Open v roce 2014.

Španělsko je i díky Alcarazovi ve čtvrtfinále Davis Cupu, Slovensko při debutu skončí ve skupině

Carlos Alcaraz (21) a Roberto Bautista (36) zajistili Španělsku vítězství nad Francií a zároveň postup ze Skupiny B do vyřazovací fáze letošního ročníku Davisova poháru. Jistotu čtvrtfinálové účasti už mají také Australané, Američané a Němci. Slovensko naopak zakončí své premiérové vystoupení na finálovém turnaji nejprestižnější mužské týmové soutěže už ve skupinové fázi.

Češi prohráli v Davis Cupu se Španělskem. Lehečka podlehl Bautistovi, Macháč vzdal Alcarazovi

Čeští tenisté nezvládli ve Valencii úvodní duel skupinové fáze finálového turnaje Davisova poháru s domácím Španělskem. Po porážce Jiřího Lehečky 6:7, 4:6 s Robertem Bautistou musel Tomáš Macháč v souboji týmových jedniček za stavu 7:6, 1:6 vzdát světové trojce a čtyřnásobnému grandslamovému šampionovi Carlosovi Alcarazovi. Úspěšná nebyla ani čtyřhra, v níž Jakub Menšík s Adamem Pavláskem podlehli Alcarazovi a Marcelovi Granollersovi.