2. den na US Open: První kolo čeká osm Čechů v čele s Kar. Plíškovou. Představí se také Federer a Nadal
Úterní program na centrálním dvorci Arthura Ashe zahájí světová jednička Karolína Plíšková. Loňskou finalistku v prvním kole čeká Magda Linetteová, s níž se utká po dvou letech. Nad Polkou vede ve vzájemné bilanci 4-1.
Stanice Eurosport 1 a Eurosport 2 přenáší během US Open duely především z hlavního kurtu. Kanál O2 TV Tenis se zaměřuje na zápasy na ostatních dvorcích. "Plánujeme vysílat většinu zápasů českých hráčů od prvního kola, které by fanoušek normálně neměl možnost vidět. Ve značné míře uplatníme multidimenzi, kdy můžeme přenášet živě až pět souběžně hraných duelů," uvedl výkonný ředitel O2 TV Sport Marek Kindernay. |
Rodačka z Loun vstoupila do letošní sezony parádně. Nejlepší česká tenistka hned v prvním lednovém týdnu triumfovala v Brisbane a na Australian Open poprvé v kariéře postoupila do čtvrtfinále. Další titul získala v únoru v katarském Dauhá.
Na prestižních podnicích v Indian Wells a Miami si zahrála shodně semifinále. Na nejméně oblíbené antuce uhrála jen dvě čtvrtfinále (Stuttgart a Řím), na French Open se však předvedla ve výborné formě a v semifinále jen těsně nestačila na Halepovou.
Generálku na Wimbledon zvládla na výbornou. V Eastbourne se po roce znovu probojovala do finále, tentokrát trofej pro vítězku získala a letos ovládla již třetí akci WTA. V All England Clubu se ale nezadařilo. I přes vypadnutí ve druhém kole se ovšem Plíšková po skončení nejslavnějšího turnaje světa stala historicky první českou světovou jedničkou v ženské dvouhře.
V čele žebříčku se udržela dodnes, přestože v Torontu vypadla již ve čtvrtfinále a v Cincinnati po semifinálové prohře neobhájila loňský triumf. Poprvé v kariéře tak vstoupí do grandslamového podniku jako nasazená jednička.
Linetteová nemohla od startu travnaté části sezony dlouho najít formu. Aktuálně 72. hráčka světa po skončení French Open prohrála 6 ze 7 duelů. Formu chytla až předminulý týden v Cincinnati, kde v kvalifikaci přerušila sérii porážek. Během poslední generálky v New Havenu prošla tříkolovou kvalifikací, v prvním kole smetla Robertu Vinciovou a v kole druhém sehrála vyrovnanou partii se Shuai Zhang.
Hned po Plíškové na největší kurt areálu US Open vstoupí Angelique Kerberová. Loňská šampionka bude na úvod letošního ročníku závěrečného grandslamu sezony premiérově čelit talentované a nebezpečné Japonce Naomi Ósakaové.
Němka je letos absolutně z formy a neočekává se, že by postoupila do závěrečných kol a výrazně promluvila do bojů o titul. Z čela žebříčku se v průběhu letošní sezony propadla již na šestou pozici. V případě neúspěchu vypadne z elitní desítky.
Kerberová si letos pouze jednou zahrála finále, které v Monterrey prohrála s Ruskou Pavljučenkovovou. Na kontě má dále už jen jedno semifinále, v němž v Dubaji nestačila na Svitolinovou. Mizerná bilance 25-17 dosvědčuje výše napsané.
Na grandslamech letos Němka ani jednou neprošla branami osmifinále, na French Open dokonce vypadla hned v prvním kole. Generálku na US Open navíc absolutně nezvládla. V Torontu vypadla již po druhém zápase, a v Cincinnati dokonce po prvním utkání.
Ósakaová se na amerických betonech představila ve Stanfordu, kde v prvním kole překvapivě nestačila na hráčku druhé stovky Caroline Dolehideovou. Chuť si spravila o týden později v Torontu. V kanadské metropoli prošla kvalifikací a dostala se až do osmifinále, v němž před skrečí pro zdravotní problémy pořádně potrápila Karolínu Plíškovou.
Poslední zápas denního programu na centrálním dvorci nabídne souboj světové jedničky Rafaela Nadala s Dušanem Lajovičem. Oba hráči se střetnou podruhé. Jediný dosavadní duel před třemi lety na French Open jednoznačně ovládl Španěl a rovněž dnes bude jasným favoritem.
Nadal ukončil loňskou sezonu kvůli problémům se zápěstím předčasně a dobře udělal, jelikož letos se na kurty vrátil ve velkém stylu. Letošní sezonu zahájil vítězstvím na exhibici v Abú Zabí a skvělou formu si přivezl také na Australian Open, kde prohrál až ve finále po pětisetové bitvě s Federerem. Na betonech posléze zaznamenal ještě dva finálové neúspěchy - v Acapulku podlehl Querreymu a v Miami byl nad jeho síly opět Federer.
Antukové jaro však jasně patřilo jednatřicetiletému Španělovi. Nadal podesáté v kariéře ovládl Masters v Monte Carlu, domácí akci v Barceloně a hlavně grandslamové French Open, kde v sedmi zápasech neztratil jediný set a ve finále deklasoval Švýcara Wawrinku, a popáté dobyl domácí antuku na Masters v Madridu. Jedinou porážku na oranžové drti zaznamenal v Římě, když ve čtvrtfinále překvapivě hladce prohrál s Rakušanem Thiemem.
Po skončení antukového jara se ale rodákovi z Manacoru přestalo dařit. Ve Wimbledonu skončil vítěz ročníků 2008 a 2010 překvapivě již v osmifinále na raketě rozjetého Gillese Müllera, s nímž prohrál až poměrem 13-15 v rozhodující páté sadě.
Ani generálka na US Open neproběhla pro Nadala ideálně. V Montréalu se loučil již v osmifinále, ve kterém ho senzačně v tie-breaku rozhodujícího setu vyřadil domácí talent Denis Shapovalov. V Cincinnati si o stupínek polepšil. Na poslední akci Masters vypadl ve čtvrtfinále s Nickem Kyrgiosem.
Patnáctinásobný grandslamový šampion má letos na kontě nejvíce výher (bilance 49-9) a celkem sedm finálových účastí, z nichž čtyři proměnil v titul. Bez ohledu na výsledek v Cincinnati se v pondělí stal novou světovou jedničkou. Na trůnu vystřídal Andyho Murrayho a do letošního US Open bude coby dvojnásobný šampion vstupovat jako nejvýše nasazený.
Sedmadvacetiletý Lajovič zatím na nějaký letošní průlom čeká. Na kontě má pouze dvě čtvrtfinále, na antuce v Kitzbühelu a Istanbulu. Na betonech letos rozhodně neexceluje (bilance 9-7). Z posledních dvou turnajů má bilanci 1-2, v Cincinnati nestačil v kvalifikaci na hráče druhé stovky Ramanathana, ve Winston-Salemu porazil Chrysochose, jenž nemá žebříček, a ve druhém kole podlehl pozdějšímu vítězi Bautistovi.
Úterní "Night Session" zahájí domácí naděje Madison Keysová. Loňská osmifinalistka si poprvé v kariéře zahraje proti Elise Mertensové z Belgie.
Američanka se po zdravotních problémech na kurty vrátila letos v březnu v Indian Wells, kde uhrála osmifinále. Dva zápasy v řadě ale poté nedokázala vyhrát půl roku.
Zlom, a to pořádný, přišel na turnaji ve Stanfordu, kde po sérii čtyř výher získala svůj třetí kariérní titul. Značný nárůst formy potvrdila i v Cincinnati. V Ohiu prohrála až v osmifinále v tie-breaku rozhodující sady s pozdější vítězkou Muguruzaovou.
Mertensová prožívá životní sezonu. Na úvod letošního roku šokovala celkovým vítězstvím v Hobartu. V australské metropoli neztratila jediný set a poprvé v kariéře triumfovala na okruhu WTA. Další, tentokrát neúspěšný, souboj o titul absolvovala na antuce v Istanbulu.
V posledních týdnech se probojovala do semifinále na antuce v Bastadu a také na poslední generálce v New Havenu, kde jako kvalifikantka nestačila na Cibulkovou. V žebříčku je momentálně nejvýše v kariéře (39. pozice).
Program na centrálním dvorci uzavře největší favorit letošního ročníku Roger Federer. Fenomenální Švýcar na úvod vyzve talentovaného Francese Tiafoea, kterého letos porazil v cestě za titulem v Miami.
Federer ukončil loňskou sezonu už po Wimbledonu. Po nucené pauze zaviněné zraněním kolene se k soutěžním zápasům vrátil letos na Australian Open, kde senzačně vybojoval svůj 18. grandslamový titul. Nyní šestatřicetiletý Švýcar poté získal tzv. "Sunshine Double", když nenašel přemožitele na Masters v Indian Wells ani Miami.
Rodák z Basileje se rozhodl vynechat celou antukovou sezonu, aby mohl doplnit síly a připravit se na zbytek letošní sezony. Federer se netajil tím, že touží znovu triumfovat ve Wimbledonu. Sen si splnil. Po tom, co podeváté ovládl oblíbený travnatý podnik v Halle, si beze ztráty setu došel pro svou osmou trofej z nejstaršího a nejprestižnějšího turnaje světa.
Po měsíční pauze absolvoval akci Masters v Montréalu. S prvními čtyřmi soupeři si poradil relativně hladce, ovšem ve finále zčásti i kvůli problémům se zády nestačil na kometu letošní sezony Alexandera Zvereva.
Bolesti zad přetrvávaly a Federer se musel omluvit pořadatelům turnaje Masters v Cincinnati. Dvoutýdenní volno Švýcarovi evidentně pomohlo, jelikož se novinářům před startem letošního US Open svěřil, že se cítí fit a již naplno trénuje.
Federer ve Flushing Meadows předvedl v minulosti fantastickou šňůru, když v letech 2004 až 2008 neprohrál jediné utkání. Šestého titulu se ale zatím nedočkal.
Mnozí předpovídají, že přijde právě letos. Pokud budou mít pravdu, získá Federer jubilejní 20. grandslamový vavřín a zůstane letos na grandslamech neporaženým. Na US Open se divákům představí po dvou letech. Loni se amerického grandslamu kvůli zranění nezúčastnil a při své poslední účasti došel do finále.
Švýcar má letos jednoznačně nejlepší poměr vyhraných a prohraných zápasů (35-3). Bývalou světovou jedničku dokázali porazit Donskoj (Dubaj) a Haas (Stuttgart), přestože museli odvracet mečbol. Jediný, kdo letos nepustil Federera k mečbolu, byl v montréalském finále Alexander Zverev.
Právě na talentovaného Němce si na posledním podniku Masters v Cincinnati vyšlápl Tiafoe. Devatenáctiletý Američan se začíná postupně prosazovat, v posledních týdnech se mu ale na turnajích kromě v Cincinnati příliš nedařilo. Po triumfech na dvou challengerech vyhrál od půlky května jen tři zápasy a zaznamenal devět porážek.
Na dvorci Louise Armstronga budou bojovat Siniaková, Del Potro, Vandewegheová a Kyrgios
Kateřina Siniaková schytala jeden z nejtěžších možných losů. Česká naděje nastoupí na druhý největší dvorec ve Flushing Meadows proti jedné z největších favoritek Jelině Svitolinové, která letos vyhrála už pět turnajů na okruhu WTA.
Siniaková má na kontě dva. V prvním lednovém týdnu nenašla přemožitelku v čínském Shenzhenu a před měsícem dobyla antuku ve švédském Bastadu. Na dalších turnajích se ale trápila. Dva zápasy v řadě dokázala vyhrát už jen v Indian Wells a v pražské Stromovce.
Před US Open se představila v Torontu, kde porazila Kolumbijku Duqueovou a svedla kvalitní bitvu s Venus Williamsovou. Akce v Cincinnati a New Havenu však pro ni skončily již v prvním kole stejně jako všechny tři předchozí grandslamy.
Teprve dvaadvacetiletá Svitolinová prožívá životní sezonu. Na začátku února v Tchaj-peji vybojovala první letošní titul a v dalším průběhu letošní sezony přidala další čtyři, když triumfovala na podnicích WTA Premier 5 v Dubaji, Římě a nedávno v Torontu a v průběhu antukového jara nenašla přemožitelku na akci WTA International v Istanbulu.
Na grandslamech zatím ale neprorazila. V Austrálii skončila již ve třetím kole. Na French Open ovšem měla velmi blízko k semifinálové účasti, kdyby neztratila nadějné vedení proti Halepové. Ve Wimbledonu ji v osmifinále vyřadila talentovaná Ostapenková.
Na US Open je maximem Svitolinové 3. kolo a očekává se, že letos svůj nejlepší newyorský výsledek značně vylepší. Poslední generálku před US Open absolvovala v Cincinnati, kde překvapivě vypadla již ve druhém kole s Němkou Görgesovou. Určitou roli však mohla sehrát i únava z pěti zápasů, které vyhrála o pár dní dříve v Torontu.
Po skončení prvního duelu čeká utkání prvního kola jednoho z černých koňů letošního ročníku Juana Martína Del Potra. Vítěz ročníku 2009 bude ve druhém vzájemném souboji s Henrim Laaksonenem jasným favoritem.
Del Potro se v posledních letech potýkal se zdravotními potížemi a ty se mu nevyhnuly ani v úvodu letošní sezony, kterou zahájil až na konci února v Delray Beach, kde uhrál semifinále. Dalšího se letos zatím nedočkal.
Australian Open se letos rozhodl vynechat, na French Open skončil ve třetím kole na raketě světové jedničky Andyho Murrayho a ve Wimbledonu ho ve druhém kole překvapivě vyřadil Ernests Gulbis.
Dva zápasy v řadě letos Argentinec dokázal vyhrát jen v Delray Beach, na Masters v Římě, French Open a naposledy v Cincinnati. V New Yorku prohrál první kolo jen v roce 2006. Od té doby v prvním utkání ve Flushing Meadows nezaváhal, třikrát byl ve čtvrtfinále a v památném roce 2009 celý turnaj vyhrál.
Laaksonen má naopak s grandslamy mnohem menší zkušenosti. Svou premiéru v hlavní soutěži absolvoval letos ve Wimbledonu a skončil v prvním kole. Letos se pohyboval hlavně na challengerech. Na okruhu ATP došel nejdále do čtvrtfinále v Bastadu.
Třetí bod úterního programu na kurtu Louise Armstronga nabídne americké derby mezi Coco Vandewegheovou a Alison Riskeovou. Velké kamarádky si spolu zahrají již podesáté, letos to mají 1-1.
Vandewegheová letos zazářila na Australian Open, kde se poprvé v kariéře probojovala do semifinále grandslamu. Následovala však série tří porážek a dalšího slušného výsledku se Američanka dočkala až na antuce v Madridu (čtvrtfinále).
Na poslední generálce před Wimbledonem uhrála čtvrtfinále v Birminghamu a v All England Clubu se také probojovala mezi nejlepší osmičku, kde jí porážku stejně jako v prvním kole French Open uštědřila Slovenka Rybáriková.
Na prvním turnaji na amerických betonech ve Stanfordu došla až do finále, v němž podlehla krajance Keysové. V Torontu i v Cincinnati naopak skončila v prvním kole. V Kanadě neměla šanci proti Radwaňské a v Ohiu byla nad její síly opět Keysová.
Mnohem hůře je na tom její dnešní soupeřka. Riskeová od finálové účasti v prvním lednovém týdnu v Shenzhenu vyhrála dva duely v řadě na Australian Open a poté až na konci května v Norimberku.
Na French Open stejně jako Vandewegheová nepřešla přes první kolo a krajanka ji vyřadila ve třetím kole Wimbledonu. Na betonech zaznamenala po výhře nad Linetteovou tři porážky v řadě, set neuhrála proti Pavljučenkovové, Vesninové ani Venus Williamsové.
Jako poslední se představí Nick Kyrgios. Jeden z černých koňů letošního ročníku začne proti krajanovi Johnovi Millmanovi, s nímž se utká poprvé.
Čtrnáctý nasazený Kyrgios se dostal na konci února do skvělé formy. V Marseille i Acapulku uhrál semifinále, v Indian Wells nenastoupil ke čtvrtfinálovému duelu s Federerem po tom, co dvakrát během dvou týdnů porazil Djokoviče. V Miami už na duel Australana a Švýcara došlo. Kyrgios semifinálovou bitvu jen těsně prohrál, všechny tři sety rozhodoval tie-break.
Kyrgiosův vzestup ale zastavily osobní i zdravotní problémy. Výsledkový zlom přišel až před třemi týdny v Montréalu (semifinále) a v Cincinnati, kde si poprvé v kariéře zahrál finále turnaje Masters, v němž podlehl Dimitrovovi.
Na US Open střídá brzká vyřazení s lepšími výsledky. V letech 2013 a 2015 vypadl v prvním kole, v roce 2014 a loni došel do třetího kola. Na Australian Open a French Open letos skončil ve druhém kole, ve Wimbledonu kvůli problémům s kyčlí nedohrál utkání prvního kola.
Millmanovi aktuálně patří až 235. místo v žebříčku. Australan letos naskočil do turnajového kolotoče až na konci května a dohromady odehrál jen 19 zápasů. Na grandslamech letos nevyhrál jediný duel, na French Open ho vyřadil Bautista a ve Wimbledonu Nadal. Jeho nejlepším letošním výsledkem je finále na domácím challengeru v Lexingtonu.
Favorité budou bojovat také na dalších kurtech. Dominica Thiema čeká na Grandstandu premiérový duel s Alexem de Minaurem. Překvapivá vítězka letošního French Open Jelena Ostapenková zahájí program na dvorci č. 17 soubojem s Larou Arruabarrenovou. Po nich čeká diváky francouzské derby mezi Gaëlem Monfilsem a Jérémym Chardym.
Jako poslední v pořadí nastoupí na kurt č. 5 nasazená devítka David Goffin, jehož prověří francouzský veterán Julien Benneteau. Na desítce mohou fanoušci Agnieszky Radwaňské sledovat její první letošní vystoupení v New Yorku, ve kterém bude čelit Petře Martičové. O prodloužení své neporazitelnosti bude usilovat vítěz turnaje ATP ve Winston-Salemu Roberto Bautista. Španěl vyzve Andrease Seppiho.
O postup bude bojovat dalších šest Čechů
Markétu Vondroušovou čeká premiéra mezi ženami na US Open. Česká naděje se jako třetí v pořadí představí na Grandstandu, kde bude bojovat proti vítězce ročníku 2004 Světlaně Kuzněcovové. Osmnáctiletá rodačka ze Sokolova se naposledy představila na turnaji ITF na pražské Štvanici, kde získala letošní pátý titul.
Vondroušová se na kurty vrátila letos po nucené pauze zaviněné problémy s loktem, vyhrála čtyři akce ITF a senzačně také podnik WTA ve švýcarském Bielu. Premiéru na grandslamu mezi ženami si odbyla na French Open. V Paříži postoupila z kvalifikace až do druhého kola. Ve Wimbledonu však další výhru nepřidala.
Během letošní sezony se dokázala vyšplhat z konce čtvrté stovky až do té první. Na turnajích WTA ale kromě zmíněného triumfu v Bielu zatím neprorazila a na US Open se představí po měsíční pauze zaviněné dalšími zdravotními komplikacemi.
Ruska má letos na kontě jen jedno finále (Indian Wells) a pouze jedno další semifinále (Madrid). Přesto se díky vyrovnaným výsledkům a letošní bilanci 31-14 drží v Top 10. Pomáhají jí také letošní grandslamové výsledky. Kuzněcovová na předchozích třech podnicích velké čtyřky neprohrála před osmifinále, ve Wimbledonu dokonce ve velkém stylu došla až do čtvrtfinále.
Na amerických betonech nezačala vůbec dobře. V Torontu nezvládla první zápas, v němž čelila talentované Američance Bellisové. V Cincinnati už to bylo mnohem lepší. V Ohiu se bývalá světová dvojka probojovala do čtvrtfinále, ve kterém málem zastavila pozdější šampionku Muguruzaovou.
Poslední výsledky Kuzněcovové na US Open nejsou dobré. Od finálové účasti v roce 2007 nepřešla přes osmifinále. V posledních třech letech navíc ve Flushing Meadows vyhrála jediný duel.
Životní turnaj prožívá Václav Šafránek. Třiadvacetiletý Čech poprvé na grandslamu prošel tříkolovou kvalifikací, když zvládl tři těžké třísetové souboje s Masurem, Hanfmannem a hlavně čtvrtým nasazeným Stachovským.
Šafránka tak čeká velká premiéra. Hlavní soutěž si mimo challengery a podniky Futures ještě nikdy nezahrál. Los k němu však byl velmi krutý. Do prvního kola schytal Grigora Dimitrova a hned po Vondroušové proti němu nastoupí na Grandstandu.
Cíl bude mít česká naděje jasný - překvapit. Protože kdyby náhodou nad nasazenou sedmičkou zvítězil, byla by to obrovská senzace. Dimitrov, aktuálně 9. hráč světa, totiž minulý týden v Cincinnati získal svou první trofej z akce Masters a v prvním kole grandslamu prohrál naposledy loni na French Open.
Letošní sezonu zahájil Dimitrov tím nejlepším možný způsobem, když ovládl turnaj v Brisbane. Na Australian Open se probojoval až do semifinále, v němž v nervy drásajícím pětisetovém duelu podlehl Nadalovi. Vzápětí triumfoval na domácí halové akci v Sofii.
Po čtvrtfinálové účasti o týden později v Rotterdamu však přišel obrovský herní i výsledkový propad. Dimitrov se za poslední půl rok pouze jednou dostal do semifinále (Queens), na ostatních deseti turnajích včetně generálek na US Open ve Washingtonu a Montréalu se mu vůbec nedařilo.
Vše si ale zkompenzoval minulý týden v Cincinnati, kde si beze ztráty setu a po výhře ve finále nad Nickem Kyrgiosem došel pro svůj premiérový titul z podniků Masters.
Na US Open nikdy předtím neprošel dále než do osmifinále. Pokud si udrží formu, která ho provázela v Ohiu, mohl by své maximum v New Yorku vylepšit. Do karet mu hraje také pozice mezi osmi nejvýše nasazenými.
Na sedmnáctce bude hrát jako třetí v pořadí Tomáš Berdych. Dlouhodobě nejlepší český tenista odstartoval sezonu slušně. V Dauhá se dostal do semifinále, na Australian Open podlehl ve třetím kole Federerovi a v Rotterdamu přidal další semifinálovou účast.
Dalšího postupu mezi nejlepší čtyřku se dočkal až na antuce v Lyonu, kde si zahrál své jediné letošní finále, v němž prohrál s Tsongou. Každopádně to bylo příjemné povzbuzení před startem French Open. V Paříži ovšem Berdych vypadl již ve druhém kole a rozhodl se ukončit spolupráci s koučem Ivaniševičem.
Na trávě přišlo zlepšení. V generálce na Wimbledon si připsal dvě čtvrtfinále a v All England Clubu postoupil stejně jako loni do semifinále. Příprava na US Open české jedničce příliš nevyšla. V mexickém Los Cabos v roli nasazené jedničky skončila v semifinále, v Cincinnati hned v prvním kole a propadla se na 19. místo žebříčku ATP.
Ve Flushing Meadows se Berdychovi v posledních letech dařilo. Od roku 2012 si zahrál minimálně osmifinále, loni v New Yorku kvůli zánětu slepého střeva nestartoval.
Jeho prvním soupeřem bude domácí Ryan Harrison. S Američanem se letos potká již potřetí a opět na grandslamu. Všechna tři předchozí vzájemná měření sil vyhrál Čech.
Harrison zazářil hlavně v únoru, kdy ovládl domácí challenger v Dallasu a následně i podnik ATP v Memphisu. Američan neztratil v deseti zápasech jediný set. Přes pět měsíců mu ale poté trvalo vyhrát dvě utkání v řadě. Dočkal se až na konci července v Atlantě, kde nestačil až ve finále na krajana Isnera. To bylo naposledy, kdy zvládl dva duely po sobě.
Program na dvorci č. 5 zahájí Barbora Strýcová. Jednatřicetiletá Češka letos podává opět konzistentní výkony a i díky třem semifinálovým účastem se stále drží v první třicítce žebříčku WTA.
Nejlepšího výsledku na grandslamech letos dosáhla v oblíbené Austrálii, kde obhájila loňské osmifinále. Na dalších dvou akcích velké čtyřky skončila shodně ve druhém kole.
Generálku na US Open začala velmi slušně. V Torontu prošla do osmifinále, ve kterém ale uhrála jediný game proti neoblíbené soupeřce Halepové. V Cincinnati a New Havenu naopak skončila již v prvním kole, přičemž neuhrála ani set.
Loňské první kolo na US Open by každopádně mohla vylepšit. Letos v něm totiž narazí na Misaki Doiovou, s níž si v obou vzájemných duelech dokázala poradit.
Japonka se navíc letos výrazně trápí, zápas v hlavní soutěži naposledy vyhrála před třemi měsíci v Norimberku a na US Open byla jen jednou ve druhém kole.
Jako druhá v pořadí nastoupí na kurt č. 8 Denisa Allertová, která se stejně jako její krajanka Vondroušová naposledy představila na pražské Štvanici.
Česká tenistka se letos kromě vyhraného turnaje ITF v čínském Zhuhai trápí. Obrat k lepšímu přišel až v červenci, kdy došla do semifinále na ITF v Olomouci a právě na Štvanici.
Od té doby však nehrála a na tvrdém povrchu si naposledy zahrála v dubnu v Monterrey. Tři výhry v řadě má naopak její soupeřka Rebecca Petersonová, jež musela projít tříkolovou kvalifikací, což se Švédce na grandslamu povedlo poprvé v kariéře.
Allertová na US Open v posledních dvou letech v prvním kole vždy vyřadila jednu z favoritek, před dvěma roky Španělku Suárezovou, loni Srbku Ivanovičovou.
Tentokrát bude favoritkou sama Češka. Pokud uspěje, může si zahrát s loňskou šampionkou Angelique Kerberovou.
Na závěr hracího plánu se na dvanáctce představí Lucie Šafářová. V prvním kole ji čeká nasazená Anett Kontaveitová, s níž se nikdy předtím neutkala.
Šafářová se po zdravotních trablích loňského roku v průběhu letošní sezony dostala do solidní formy, kterou předvedla i na betonech v Torontu (čtvrtfinále) a Cincinnati (1. kolo). V obou případech nestačila na vracející se Američanku Stephensovou, jež v posledních týdnech hrála skvěle.
Kontaveitová prožívá životní sezonu, ovšem na posledních dvou turnajích ani jednou neuspěla. V Cincinnati ji v prvním kole vyřadila Petra Kvitová, v New Havenu Chorvatka Lučičová-Baroniová.
Maximem obou hráček na US Open je osmifinále. Zatímco jednadvacetiletá Kontaveitová se amerického grandslamu zúčastní teprve potřetí, Šafářovou čeká již 14. start ve Flushing Meadows. Na kontě má jedno osmifinále (2014), třikrát skončila shodně ve třetím a ve druhém kole, pětkrát se výhry nedočkala.
• ARTHUR ASHE STADIUM • (od 17:00 SELČ) |
1. Kar. Plíšková (1-ČR) - Linetteová (Pol.) |
2. N. Ósakaová (Jap.) - Kerberová (6-Něm.) / nejdříve v 19:00 SELČ |
3. Nadal (1-Šp.) - Lajovič (Srb.) |
4. Mertensová (Belg.) - Keysová (15-USA) / nejdříve ve středu v 1:00 SELČ |
5. Federer (3-Švýc.) - Tiafoe (USA) |
• LOUIS ARMSTRONG STADIUM • (od 17:00 SELČ) |
1. Svitolinová (4-Ukr.) - Siniaková (ČR) |
2. Laaksonen (Švýc.) - Del Potro (24-Arg.) |
3. Riskeová (USA) - Vandewegheová (20-USA) |
4. Millman (Austr.) - Kyrgios (14-Austr.) / nejdříve ve 23:00 SELČ |
• GRANDSTAND • (od 17:00 SELČ) |
1. de Minaur (Austr.) - Thiem (6-Rak.) |
2. Rodinová (Rus.) - Bouchardová (Kan.) |
3. Vondroušová (ČR) - Kuzněcovová (8-Rus.) |
4. Šafránek (ČR) - Dimitrov (7-Bulh.) |
• COURT 17 • (od 17:00 SELČ) |
3. Harrison (USA) - Berdych (15-ČR) |
• COURT 5 • (od 17:00 SELČ) |
1. Strýcová (23-ČR) - Doiová (Jap.) |
• COURT 8 • (od 17:00 SELČ) |
2. Allertová (ČR) - Petersonová (Švéd.) |
• COURT 12 • (od 17:00 SELČ) |
4. Kontaveitová (26-Est.) - Šafářová (ČR) |
Kompletní program 2. hracího dne |
Komentáře
Roger, máš nad čím premýšľať a hlavne vylepšovať...
Mladej je dobrej.
Ještěže tam má ty světlé prvky, jinak by si ho člověk lehce pletl se soupeřem... :-)))))
Je to zvláštní, začít na 17 bez střechy a končit na Ashovi pod střechou :) ... ale tak holt vítězka RG má privilegium :D
:-)
Odkdy je romským mužům ve víře dovoleno vařit a vůbec konati práce určené pouze ženám?
Já s cikány pracuji, takže od nich dost vím!
:-)
:-)
:-)
Ale neurářej Hrabala...
Je to velmi čtivé, někde až dětsky naivní, ale dost to stylem připomíná foglarovky.
Na začátek bych doporučil "Čtvrtou říši". Ta je asi nejlepší.
https://www.databazeknih.cz/hodnocene-knihy/vsemerad-270
Ale horší než Niedl být snad nemůže :-)
https://www.databazeknih.cz/knihy/hrac-217990
Když jsme u těch titulovaných autorů, tak MUDr. Stýblovou mám rád nejen za zobrazení lékařského prostředí, ale hlavně za poctu Josefu Hlávkovi - https://www.databazeknih.cz/knihy/luzanska-mse-vita-brevis-29048.
A londýnské metro kdysi ozdobily i verše MUDr. Miroslava Holuba - http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ct24/kultura/1357886-londynske-cestujici-ceka-holub-v-mikroskopu.
Ale poslední dobou si notuji s Jihočechem Ing. Jiřím Hájíčkem.
http://www.hajicek.info/1_autor.html
Do smrti mám co dělat, abych to přečetl!
:-)
Za zmínku stojí jen informace o Heleně Sukové a pak poznámka o nějakých dvojčatech na FO :-)
Napsal to v r. 2011.
Steinbeck, Čapek, Zola, Puškin, Čechov, A.C. Doyle ...
Třeba Čapek se dá číst jedním dechem. Dokonce i přepis divadelní hry jako třeba Věc Makropulos. Byl to génius!
:-)
Pod čím poklekneš ty?
:-)
Víra je pro nás důležitá.
...prestali jste kocovat a hodne veci slo do kelu:)
...v Indii by se vam to nestalo, zeby vam nekdo neco zakazoval nebo snazil se etnikum predelat na svuj obraz:)
:-)
...a take si myslim jak magerova, ze Rom nejses:) Spis takovy sportovni trolling...
???
:-)
:-)
Ale tak jo, každý máme nějakého koníčka.
:-)
Kerberová se po dnešku loučí i s první desítkou. Zatím se propadne na 12.místo, ale během USO může přijít ještě další pokles ...
Doufám, že ta loňská veleúspěšná sezóna Angie poznamenala jen letos a snad se to zas aspoň od příštího roku zlepší, tlak už na ni nebude skoro žádný.
https://youtu.be/_y-Kf89egwg
Věřím, že v Rumunsku na jejich TP sedí nějaký zaklínač, který to má všechno propočtený a dneska s maximálním úsilím fandí Siniakový a zítra Duan :-)
Úcta, pokora, talent, dřina = jedině tak se dá něčeho dosáhnout.
Zatím děláš vše pro to, abych si substantivum "more" (muž) v tvém případě vysvětloval v původním významu.
:-)
Naomi vyhrála zcela zaslouženě :) ...Gratulace
...chudak Janicek...
ale stejne si ten nas Janek dobre vybral, to zase jo...:)
...ted uz ji ceka jen peklo:)))
Nike vypadá oproti tomu jako chudý příbuzný, zvlášť u holek, chlapi to mají vždycky hezčí, nechápu proč ...
Fila super, Lotto super, Lacoste super ...:) Asics taková klasika a všemu tomu věvodí Venus a Sloane :))
Tak nějak z ní cítím velkou jistotu, mohla by tam udělat dobrý výsledek, los na to má více než dobrý ...většina konkurentek v dolní půlce :)
Plno brejkovych prilezitosti, ale myslim, ze jedna byla asi hratelna...
No Madzia 3 gemy, mozna prida jeste jeden...
no skoda:) ale aspon to neni uplny propadak...:)
No jo, treba pridat na tom druhem servu.
Delky uderu...
no jeste par kosmetickych:)
Jeste asi dlouha cesta, treba ji aspon potesi, ze mela vic BH winneru...
Kaja dneska velmi dobre v BB situacich...chladnokrevne odvarcela....toz rekl bych dobry trening:)
:-)
Vypadá dost silně, soustředěně a nepanikaří.
Přitom Madzie hraje skvěle. Doufám, že nad své možnosti.
3:1
:-)
:-)
Ale Magdi ty mice z BH nemaji tu potrebnou delku, takze mas plnou kupu stesti, ze to rodacka zLoun trochu vorala...
Stadion Ashe dost prazdny...smutny pohled teda, kolos jako blazen...
Madzia 6
Mimochodem našel jsem, že slovo "more" (muž) je v původním významu "trdlo, osel ...".
Tím jsem samozřejmě nechtěl nic naznačit!
:-)
"Aááále to ty vždycky mluvíš o tom svým blbým pocitu. ... Nastoupíme, vyhrajeme a letíme domů!"
:-)
Karolína - Magda 7:5 6:1
Kateřina - Elina 1:6 4:6
Markéta - Světlana 1:6 6:4 2:6
Václav - Grigor 2:6 4:6 1:6
Tomáš - Ryan 6:7(4) 7:5 6:4 6:2
Barbora - Misaki 4:6 2:6
Denisa - Rebecca 7:6(5) 4:6 1:6
Lucie - Anett 3:6 7:5 6:7(11)
Zloun a Tom postoupí v klidu. Lucka by jako teoreticky postoupit mohla, ale spíš to v koncovce neunese. A ostatní jsou bez šance. Siniaková je hráčka malých turnajů, Markéta není fit, Vašek má při premiéře těžký los, Denisa neudrží vedení a a a Bára prohraje ostudně!
obě půjdete dál a basta!
Vašek si půjde pěkně zahrát, snad Gríšu aspoň potrápí, už teď je to dost nad plán :) ...
Holky nějak nevím, Kája snad zvítězí, ikdyž čekám problémky, až se Magda oklepe po prvotní nervozitě ...
Lucka s Anett, to bude boj, asi to zase neuvidím, je to moc pozdě na mě :D Takže si ráno přečtu výsledek, ale s výhrou moc nepočítám ...
Barča doufám nebude kravnout, ona Misaki umí hrát dobrý tenis, ale letos jí to moc nejde, nicméně Bára teď formou zrovna neoplývá, jen doufám, že toho celkem příznivého losu využije ... je jedno jak, hlavně AŤ :D
Denisa to bude mít těžké, dlouho nehrála, navíc Rebecca bude rozehraná, taky 3 sety tipuju :)
No a naše mladice Katka s Markét to teda schytaly, ale nic, co by se nedalo zvládnout, hlavně Světa dokáže rupnout s kýmkoli, a Elina na GS určitě chtěla začít nějakým lehčím losem ... takže tam to budou snad pěkné zápasy a třeba se dočkáme překvápka ...
Jinak mě ten newyrskej mišmaš pořád neoslovil, takže spíš tak pokukuju, ale vrchol tenisového světa letos už stejně byl :D Tohle je pro mě hodně slabý odvar
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele