5. den na US Open: Kvitová bojuje o osmifinále. Do akce jdou i další favorité
Páteční program na největším tenisovém stadionu světa odstartuje Petra Kvitová. Nasazená třináctka bude v utkání třetího kola popáté v kariéře čelit Caroline Garciaové. S nasazenou osmnáctkou letošního ročníku prohrála dva poslední duely. Vzájemná bilance je i přesto vyrovnaná.
Kvitová se po prosincovém přepadení a operaci levé ruky na kurty vrátila na French Open. Z Paříže odjížděla s bilancí jedné výhry a jedné porážky. Následoval přechod na trávu. Na svém oblíbeném povrchu získala v Birminghamu jubilejní 20. kariérní titul.
Od té doby se však rodačce z Fulneku nedařilo. Ve Wimbledonu, kde patřila k největším favoritkám, Stanfordu, Torontu i Cincinnati vypadla vždy po druhém utkání a pořážku jí pokaždé uštědřila americká soupeřka. V New Havenu dokonce skončila již v prvním kole, když uhrála jen tři gamy proti Shuai Zhang.
Letošní US Open odstartovala vydřeným vítězstvím nad trápící se bývalou světovou jedničkou Jankovičovou a poté smetla Francouzku Cornetovou. Přerušila tak prokletí druhých kol a jediná výhra ji v tuto chvíli dělí od úspěšné obhajoby loňského osmifinále.
Garciaová má letos na kontě čtyři semifinálové účasti. Mezi nejlepší čtyřku postoupila v Monterrey, Štrasburku, na Mallorce a v Bastadu. Na tvrdých površích má letos bilanci 14-9.
Na grandslamech se Francouzce daří. V Australian Open skončila ve třetím kole, doma v Paříži až ve čtvrtfinále a v All England Clubu v osmifinále.
Na US Open v prvním kole deklasovala Terezu Martincovou a ve druhém kole po prohrané úvodní sadě zničila Rusku Alexandrovovou. Vyrovnala tak loňský výsledek a dnes bude bojovat o vylepšení svého newyorského maxima.
Další bod hracího plánu na dvorci Arthura Ashe obstarají Denis Shapovalov a Kyle Edmund. Právě v daviscupovém duelu s Edmundem letos Shapovalov vypáleným míčkem trefil umpirového sudího a byl diskvalifikován. Druhý vzájemný duel v Queensu vyhrál Kanaďan a srovnal stav vzájemné bilance.
Shapovalov prožívá životní sezonu. Letos ovládl dva domácí challengery a naposledy šokoval postupem do semifinále domácího Masters v Montréalu, kde mimo jiné porazil Del Potra a Nadala.
Grandslamovou premiéru si odbyl ve Wimbledonu, kde překvapivě prohrál již v prvním kole. Chuť si spravil na právě probíhajícím US Open. Do hlavní soutěže se aktuálně 69. hráč světa nedostal jen kvůli brzkému uzavírání přihlášek.
V New Yorku prošel tříkolovou kvalifikací a ve třech setech si v hlavní soutěži poradil s ruským talentem Medveděvem a posléze s osmým nasazeným Jo-Wilfriedem Tsongou.
Edmund letos došel na okruhu ATP dvakrát do semifinále a vždy na amerických betonech. Mezi nejlepší čtyři postoupil na konci července v Atlantě a minulý týden ve Winston-Salemu.
Právě na US Open loni zaznamenal svůj nejlepší kariérní výsledek na grandslamu. V cestě do osmifinále vyřadil Gasqueta a Isnera, Brita zastavil až Djokovič. Edmundovi se ve Flushing Meadows daří také letos. 42. nejlepší tenista v prvním kole vyřadil nasazeného Haaseho a set neztratil ani s domácím Johnsonem.
Jako poslední se na největším kurtu v areálu Flushing Meadows před startem "Night Session" představí domácí hvězda Venus Williamsová. Legendární Američanku čeká nepříjemná Maria Sakkariová. S Řekyní měla problémy už loni ve Wimbledonu.
Williamsová letos na grandslamech exceluje. Na Australian Open a ve Wimbledonu došla až do finále, na French Open skončila v osmifinále. Jako jediná se letos probojovala do grandslamového finále dvakrát. Na kontě má 30 výher oproti deseti porážkám a kromě grandslamů došla do závěrečných kol také v Indian Wells, Miami a Římě.
Generálka na domácí grandslam se ale šampionce z let 2000 a 2001 příliš nepovedla. V Torontu v osmifinále schytala výprask od pozdější vítězky Svitolinové a v Cincinnati ji ve druhém kole vyřadila Bartyová.
Trápila se také v prvním kole US Open, kde obhajuje osmifinálovou účast. S talentovanou kvalifikantkou Kužmovou musela do tří setů. Slovenku nakonec porazila a i při svém 19. startu ve Flushing Meadows zvládla své první vystoupení. Ve druhém kole jí stačily dva sety proti Francouzce Dodinové.
Sakkariová má letos vyrovnanou bilanci 19-19 a jen jednou byla na okruhu WTA ve čtvrtfinále (na trávě v Nottinghamu). Na grandslamech ale získává nejvíce bodů.
V Austrálii došla do třetího kola, stejný výsledek zaznamenala i ve Wimbledonu a dvě výhry v řadě si připsala i na US Open, kde letos beze ztráty setu porazila Bertensovou a Arinu Rodionovovou.
Večerní program odstartuje domácí naděje John Isner. Americký servisman se pokusí s podporou domácího publika a prostředí oplatit dvě letošní porážky Mischovi Zverevovi.
Isner po Wimbledonu zaznamenal sérii deseti výher, když beze ztráty setu ovládl domácí podniky v Newportu a Atlantě. Daleko došel také v Cincinnati, kde v semifinále těsně nestačil na pozdějšího vítěze Dimitrova, a rovněž v semifinále skončil na Masters v Římě.
Na grandslamech letos došel nejdále do třetího kola v Paříži. Americký obr se v roce 2011 na US Open probojoval až do čtvrtfinále a od té doby na domácím grandslamu neprohrál dříve než ve třetím kole. Pravidlo potvrdil i letos, když po čtyřsetovém vítězství nad trápícím se Herbertem přehrál i talentovaného Korejce Hyeon Chunga.
Zverev na sebe nejvíce upozornil na Australian Open, kde v dramatické bitvě vyřadil právě Isnera a v osmifinále tehdejší světovou jedničku Murrayho. V následujících měsících však starší z bratrů Zverevových prohrál 12 ze 14 duelů. Zlom přišel až v Ženevě, kde z kvalifikace postoupil do finále. Na trávě ve Stuttgartu se probojoval do semifinále.
Jednoznačně nejlepším výsledkem Zvereva na grandslamech je letošní čtvrtfinále Australian Open. V Paříži nevyhrál jediný zápas a ve Wimbledonu prohrál ve třetím kole. Na US Open zvládl dva pětisetové duely, když udolal Kwiatkowskiho a Paireho, a poprvé si v New Yorku zahraje třetí kolo.
Jako poslední v pátek na centrální dvorec vstoupí vítězka ročníku 2006 Maria Šarapovová a domácí osmnáctiletá hráčka Sofia Keninová. Obě hráčky startují na divokou kartu od pořadatelů a potkávají se poprvé.
Šarapovová toho od vypršení patnáctiměsíčního dopingového trestu moc nenahrála. Pětinásobná grandslamová vítězka svůj comeback odstartovala na konci dubna ve Stuttgartu a došla do semifinále. Na dalších turnajích ovšem nevyhrála více jak jeden zápas (Madrid, Řím a Stanford).
Její ostře sledovaný návrat provází různá zranění. V Římě kvůli problémům s levým stehnem nedohrála utkání druhého kola s Lučičovou-Baroniovou a následně zmeškala kvalifikaci Wimbledonu. Ve Stanfordu nenastoupila kvůli bolestem v levém předloktí k osmifinálovému souboji s Curenkovou. Před startem US Open odehrála pouhé čtyři turnaje a jen devět zápasů.
Ve Flushing Meadows se představila po třech letech a letošní ročník závěrečného grandslamu sezony odstartovala fantastickým vítězstvím nad světovou dvojkou Halepovou. Prožila tak vítězný grandslamový návrat, jelikož na podniku velké čtyřky nehrála od loňského Australian Open. Po výhře nad Halepovou se automaticky zařadila mezi favoritky a novou roli potvrdila proti Babosové.
Keninová má letos na kontě tři finálové účasti na okruhu ITF, z toho jedno vyhrála. Aktuálně jí patří 139. pozice v žebříčku. Na US Open startuje v hlavní soutěži potřetí a do třetice na divokou kartu od pořadatelů.
Teprve letos se dočkala prvního vítězství v hlavní soutěži, když v americkém derby přehrála nasazenou Davisovou. Poté zvládla další derby s krajankou Vickeryovou. Keninové se na US Open dařilo už jako juniorce. Loni došla do semifinále, a předloni dokonce do finále.
Na dvorci Louise Armstronga se představí Carreño, Stephensová s Bartyovou, Muguruzaová a Querrey
Úvod pátečního programu na kurtu Louise Armstronga bude patřit Pablovi Carreñovi a Nicolasovi Mahutovi. Šestadvacetiletý Španěl se s pětatřicetiletým francouzským veteránem utká poprvé.
Carreño prožívá skvělou sezonu a dařilo se mu zejména na antuce. Na svém nejoblíbenějším povrchu vyhrál podnik ATP v Estorilu, v Rio de Janeiru byl ve finále a v semifinále pro něj skončily turnaje v Buenos Aires a Sao Paulu. Mezi nejlepší čtyřku se na betonech probojoval pouze v Indian Wells.
Na Australian Open došel do třetího kola a na French Open poprvé v kariéře do čtvrtfinále grandslamu, které ale pro zdravotní potíže nedohrál. Španěl poté musel kvůli problémům s břišním svalem vynechat celou travnatou část sezony včetně Wimbledonu.
V New Yorku si zatím vede suverénně. Set neztratil s domácím Kingem ani Britem Norriem a vyrovnal loňský výsledek. Třetí kolo je zároveň jeho maximem.
Pro Mahuta je naopak letošní rok jedním velkým trápením. Francouz vyhrál dva zápasy v řadě pouze v Miami, kde uhrál osmifinále. Na třech předchozích grandslamech skončil vždy v prvním kole.
Sérii nezdarů přerušil až ve Flushing Meadows. Na US Open letos prošel tříkolovou kvalifikací a v hlavní soutěži zvládl dvě pětisetové bitvy, když porazil Fucsovicse i nasazeného Ramose. Ve třetím kole závěrečného grandslamu sezony je poprvé v kariéře.
Velmi zajímavou podívanou jistě nabídne další duel, v němž proti sobě premiérově nastoupí domácí naděje Sloane Stephensová a australský talent Ashleigh Bartyová.
Stephensová má v posledních týdnech vynikající výsledky. Domácí hráčka zahájila kvůli operaci chodidla letošní sezonu až ve Wimbledonu a v All England Clubu ani na betonu ve Washingtonu nevyhrála jediný zápas.
V Torontu a v Cincinnati se však rozehrála do vynikající formy, na obou turnajích došla až do semifinále a z konce první tisícovky žebříčku WTA se vyšlphala na 83. místo. Ve zbytku sezony navíc žádné body neobhajuje.
Letošní US Open, na němž je jejím maximem čtyři roky staré osmifinále, zahájila téměř povinným vítězstvím nad Italkou Vinciovou a ve druhém kole ve třech setech přehrála slovenskou jedničku Cibulkovou.
Bartyová byla ještě na začátku letošní sezony mimo první stovku žebříčku. Do turnaje v Kuala Lumpuru, který nakonec celý vyhrála a poprvé triumfovala na okruhu WTA, vstupovala až jako 158. hráčka světa.
Dále došla do čtvrtfinále ve Štrasburku a hlavně do finále v Birminghamu, kde prohrála až s Petrou Kvitovou. Na betonech se probojovala z kvalifikace shodně do osmifinále v Torontu i Cincinnati.
Na US Open po prohrané úvodní sadě ztratila jediný game s nasazenou Konjuhovou a ve druhém kole si poradila s Běloruskou Sasnovičovou. Vyrovnala tak svůj nejlepší grandslamový výsledek - letošní třetí kolo na Australian Open. Navíc vylepšila své newyorské maximum.
Aktérkami jediného duelu nasazených hráček na kurtu Louise Armstronga jsou Garbiñe Muguruzaová a Magdaléna Rybáriková. Slovenka nemá na Španělku dobré vzpomínky. V semifinále Wimbledonu od ní totiž schytala pořádný výprask. Muguruzaová vede ve vzájemné bilanci 3-2.
Muguruzaová letos ve Wimbledonu získala svou druhou grandslamovou trofej. Že se nejednalo o žádnou náhodu, potvrdila vítězka loňského French Open ziskem svého pátého kariérního titulu na turnaji WTA v Cincinnati.
Muguruzaová přijela do New Yorku ve velmi dobré formě. Kromě zmíněného titulu z Cincinnati si zahrála semifinále ve Stanfordu a čtvrtfinále v Torontu. Pokaždé ji vyřadila pozdější vítězka.
Dvojnásobná grandslamová šampionka svou pouť letošním US Open odstartovala hladkou výhrou nad domácí Lepchenkovou a jen o game více povolila Ying-Ying Duan. Oběma soupeřkám nadělila "kanára", prodloužila svou neporazitelnost na sedm zápasů a vylepšila své maximum ve Flushing Meadows.
Letošní sezonu Rybárikové lze nazvat životní. Po vleklých zdravotních problémech se Slovenka v průběhu letošního roku dostala do výborné formy, která jí vynesla čtyři tituly na okruhu ITF a senzační postup do semifinále Wimbledonu.
Rybáriková se během letošní sezony z páté stovky vypracovala až na aktuální 32. pozici. Na amerických betonech se jí nejvíce dařilo v Torontu. V kanadské metropoli došla z kvalifikace do druhého kola.
Na US Open v prvním utkání porazila Giorgiovou a následně Kristýnu Plíškovou, čímž dosáhla vyrovnání svého newyorského maxima z let 2008 a 2009.
Na závěr programu poženou domácí diváci jednu ze svých největších nadějí. Sam Querrey nastoupí proti Radu Albotovi z Moldávie. Oba hráči se střetnou poprvé.
Querrey letos hraje velmi konzistentně a občas se mu zadaří takovým způsobem, že dojde opravdu daleko, což se mu povedlo hlavně v Acapulku a Los Cabos. V obou mexických metropolích slavil titul.
Nejvýrazněji se však do podvědomí tenisových fanoušků letos zapsal postupem do semifinále Wimbledonu, kde zvládl tři pětisetové souboje v řadě a porazil Tsongu, Andersona a obhájce titulu a světovou jedničku Murrayho. Jeho pohádku ukončil v semifinále Čilič.
Američan je zatím na domácím grandslamu suverénní. Set neztratil se Simonem ani se Selou a po dlouhých třech letech postoupil do třetího kola. Dnes bude usilovat o vyrovnání svého maxima na US Open.
Albotovi patří v žebříčku ATP až 138. pozice a letos byl pouze jednou ve čtvrtfinále na okruhu ATP, stalo se tomu tak na trávě v turecké Antalyi.
Na letošním US Open prožívá životní grandslam. Tříkolovou kvalifikací doslova proletěl a v hlavní soutěži vyřadil ve čtyřech setech domácího Escobeda a poté po pětisetové bitvě Yen-Hsun Lua z Tchaj-wanu.
• ARTHUR ASHE STADIUM • (od 17:00 SELČ) |
1. Kvitová (13-ČR) - Garciaová (18-Fr.) |
2. Shapovalov (Kan.) - Edmund (Brit.) / nejdříve v 19:00 SELČ |
3. Sakkariová (Řec.) - V. Williamsová (9-USA) |
4. M. Zverev (23-Něm.) - Isner (10-USA) / nejdříve v sobotu v 1:00 SELČ |
5. Keninová (USA) - Šarapovová (Rus.) |
• LOUIS ARMSTRONG STADIUM • (od 17:00 SELČ) |
1. Mahut (Fr.) - Carreño (12-Šp.) |
2. Bartyová (Austr.) - Stephensová (USA) |
3. Rybáriková (31-SR) - Muguruzaová (3-Šp.) |
4. Querrey (17-USA) - Albot (Mol.) / nejdříve ve 23:00 SELČ |
• GRANDSTAND • (od 17:00 SELČ) |
1. Schwartzman (29-Arg.) - Čilič (5-Chorv.) |
2. Anderson (28-JAR) - Čorič (Chorv.) |
3. Putincevová/Ar. Rodionovová (Kaz./Austr.) - Y. Chan/Hingisová (2-Tchaj-wan/Švýc.) |
4. Sevastovová (16-Lot.) - Vekičová (Chorv.) |
• COURT 10 • (od 17:00 SELČ) |
5. Hlaváčková/Roger-Vasselin (6-ČR/Fr.) - Vandewegheová/Tecau (USA/Rum.) |
• COURT 4 • (od 17:00 SELČ) |
3. Šafářová/Strýcová (3-ČR) - McHaleová/Watsonová (USA/Brit.) |
• COURT 7 • (od 17:00 SELČ) |
6. Voráčová/Molteni (ČR/Arg.) - Peschkeová/Demoliner (ČR/Braz.) |
• COURT 11 • (od 17:00 SELČ) |
1. Hradecká/Siniaková (7-ČR) - Barthelová/Witthöftová (Něm.) |
Kompletní program 5. hracího dne |
Komentáře
http://www.tenisportal.cz/zpravy/preview-test-21531/
Ať brzy přidá i chlapečka.
Jinak Caroline měla také Nike, ale Petra ty kalhoty vyhrnula pod sukyňu a vypadalo to líp. A vršek měla Petra batikovaný i s červenou a Caroline jen s šedou.
Ve druhém to zpočátku bylo o servisu obou, až Petra ucítila šanci zápasu za stavu 3-3, 40-0 při servisu Caroliny. Zprvu jednoznačný vedený nevyužila, později již ale jo. Uhraná výměna u sítě v předposledním gamu perfektní, ale celou jsem ji neviděl. Mohl by to být okamžik zápasu, přestože tam mečboly Petra ještě neproměnila.
Garcia hraje poměrně dobře, běhá, zrychluje tempo výměn, dává to do správných míst, ale měla hodně nevynucených chyb, nijak moc se emočně neprojevovala, servis taky divný. Měla i dost závažných minel, který se jí asi normálně nestávají, jen tím nahrála Petře.
Super zápas, který jsem si užil parádně. Petře gratuluji a přeji štěstí do dalšího mače.
Jo a Peti taky gratulace :-)
Buď blahoslavena, má paní ...
:-)
http://www.xy1.cz/76uy5
http://www.xy1.cz/2rpxt
http://www.xy1.cz/u01gr
http://www.xy1.cz/958a0
a Caro ubehla maraton
A má plus za tom, že o minutu pomaleji než já :-)
http://www.tenisportal.cz/zpravy/kar-pliskova-po-obratu-vydrela-postup-uspela-i-safarova-strycova-s-allertovou-dohraly-21517/#comments
BTW: České sportovní weby se asi předhánějí v tom, kdo dosáhne většího dna. Na sport.cz dělají z Mashy "usvědčenou podvodnici" (CAS: "Není to případ podvádějící osoby.") a na sport.aktualne.cz je věta "Ale když má někdo, kdo byl odsouzen kvůli drogám..." Z toho jsem teda chcípal smíchy...
https://sport.aktualne.cz/tenis/publikum-sarapovovou-miluje-tenistky-si-stezuji-dopingova-hr/r~5a6b849c8f0511e7a42a002590604f2e/
:-)))
Tak to celkem chápu, ono chodit do práce a ještě se věnovat koníčkům zabere hodně času, než při studiu.
Takže Máša vlastně urazí Mášu... to bude pro Mášu asi taky KONEC... :-)))))
https://www.youtube.com/watch?v=d6F0mxxWVWk
A potom jeste tzv. spec. digitalni trening:)
https://www.youtube.com/watch?v=zAYepRgeGZU
https://www.youtube.com/watch?v=ZK58THhlgcw
http://img.blesk.cz/img/1/full/3640338_.jpg
By se vidělo.... ale prvoplánově mě zajal jen ten nápad s vodní "nádrží" uprostřed pokoje... ;-)
A potom mi to až do konce zápasu předhazovali, že je to vlastně moje vina, že se Michal chytil... :-P
Všem hráčkám už byly odečteny body za lonské výsledky z USO ...
Hvězdička (*) znamená, že hráčka se na USO dostala do třetího kola ...
Čísla v závorce znamenají bodovej náskok nebo ztrátu na Karolínu Plíškovou ...
1. Halep 5965 (+745)
2. Muguruza 5920 (+700) *
3. Svitolina 5530 (-310) *
------------------------------------
4. Plíšková, Karolína 5220 *
------------------------------------
5. Wozniacki 4640 (-580)
6. Konta 4520 (-700)
7. Kuznetsova 4350 (-810)
8. Williams, Venus 4106 (-1114) *
9. Cibulková 3770 (-1450)
10. Ostapenko 3502 (-1718) *
11. Radwanska, Aga 3460 (-1760) *
12. Kerber 3156 (-2064)
13. Mladenovic 3095 (-2125)
------------------------------------
14. Kvitová 3010 (-2210) *
------------------------------------
15. Keys 2233 (-2987) *
16. Vesnina 2140 (-3080) *
17. Garcia 2135 (-3085) *
18. Gavrilova 2135 (-3085)
19. Vandeweghe 2114 (-3106) *
20. Williams, Serena 2030 (-3190)
...
Karolína Plíšková se po odečtu lonských výsledků z USO propadla až na čtvrté místo ...
K posunu na třetí místo před Svitolinu musí Karolína dojít minimálně do semifinále, k posunu před Muguruzu a Halepovou musí dojít minimálně do finále ...
Návrat na první místo jí ale nemusí zaručit ani zisk titulu - pokud ve finále porazí Muguruzu bude jedničkou Muguruza ...
7790 - (W) Garbine Muguruza
7400 - (W) Elina Svitolina
7090 - ( F) Garbine Muguruza
7090 - (W) Karolina Pliskova
6700 - ( F) Elina Svitolina
6570 - (SF) Garbine Muguruza
6570 - (W) Caroline Wozniacki
6390 - ( F) Karolina Pliskova
6220 - (QF) Garbine Muguruza
6180 - (SF) Elina Svitolina
6030 - (4R) Garbine Muguruza
5976 - (W) Venus Williams
5965 - (1R) Simona Halep
Hráček, které se po USO mohou stát jedničkou je už jen 5 ...
Největší šanci má paradoxně stále Halepová, která by se teoreticky mohla stát novou jedničkou i když vypadla už v prvním kole ...
Muguruza se může stát jedničkou pokud dojde aspon do čtvrtého kola ...
Svitolina se může stát jedničkou pokud dojde aspon do semifinále ...
Karolína Plíšková se může stát jedničkou pokud dojde aspon do finále, ale nemusí jí k tomu stačit ani zisk titulu pokud ve finále porazí Muguruzu ...
Venus Williams se může stát jedničkou jen pokud získá titul, ale ani to jí nemusí stačit ...
Ke čtyřhře s Veselkou málem nedošlo, neboť ho na letišti v Miláně nechtěli pustit do letadla směrem NY. Důvodem byla sedm let stará návštěva Íránu, kde hrál futures podnik.
Hodne zajimavy rozhovor s Nickem:)
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele