8. den v Melbourne: Fruhvirtová se o čtvrtfinále popere s Vekičovou, Plíšková se Shuai Zhang
• Češi v akci • |
L. Fruhvirtová (ČR) - Vekičová (Chorv.) | PREVIEW LS | Margaret Court Arena (2:30 SEČ) |
Kar. Plíšková (30-ČR) - Shuai Zhang (23-Čína) | PREVIEW LS | Kia Arena (2:30 SEČ) |
• Další osmifinále žen • |
Sabalenková (5-) - Bencicová (12-Švýc.) | PREVIEW LS | Rod Laver Arena (1:00 SEČ) |
Linetteová (Pol.) - Garciaová (4-Fr.) | PREVIEW LS | Rod Laver Arena (2:30 SEČ) |
• Osmifinále mužů • |
Shelton (USA) - Wolf (USA) | PREVIEW LS | John Cain Arena (4:00 SEČ) |
Rubljov (5-) - Rune (9-Dán.) | PREVIEW LS | Rod Laver Arena (4:30 SEČ) |
Bautista (24-Šp.) - Paul (USA) | PREVIEW LS | Margaret Court Arena (6:00 SEČ) |
de Minaur (22-Austr.) - Djokovič (4-Srb.) | PREVIEW LS | Rod Laver Arena (9:00 SEČ) |
• Češi v akci •
Linda Fruhvirtová (82.) - Donna Vekičová (64.) | Margaret Court Arena (2:30 SEČ)
Linda Fruhvirtová si při svém debutu na Australian Open už dvakrát vylepšila osobní maximum na grandslamech a v osmifinále vyzve Donnu Vekičovou, která si v této fázi majorů zahraje popáté a může vyrovnat svůj nejlepší výsledek na podnicích velké čtyřky (čtvrtfinále US Open 2019). Na oficiálních turnajích se potkávají poprvé, ale před pár dny vyhrála na exhibici v Kooyongu chorvatská hráčka.
Fruhvirtová má za sebou zatím nejlepší sezonu kariéry, během níž se z 279. místa žebříčku i díky senzačnímu triumfu na turnaji WTA v Čennaí, osmifinále na "tisícovce" v Miami a premiérové účasti v hlavní fázi grandslamů (2. kolo na US Open) vyšvihla do elitní stovky pořadí. Po šokujícím prvenství v Indii ale vypadla na následujících třech akcích hned v prvním kole. Přes úvodní kolo hlavní soutěže se neprobila ani na své jediné generálce v Aucklandu, když neudržela vedení setu a brejku proti grandslamové šampionce Emmě Raducanuové. Sérii zlomila až na Australian Open, kde si suverénně poradila s domácími divokými kartami Jaimee Fourlisovou a Kimberly Birrellovou a ve třetím kole zaskočila krajanku Markétu Vondroušovou.
Vekičová si před rokem prošla další zdravotní pauzou a návrat jí dlouho nevycházel. Od půlky září se ovšem rozjela a zvládla 15 z 18 utkání. Toto povedené období zahrnuje čtvrtfinále v Tallinnu, postup z kvalifikace až do finále v San Diegu, druhé kolo na WTA 1000 v Guadalajaře, tři vítězství v United Cupu (María Carléová, Alizé Cornetová a Despina Papamichailová) a její působení na letošním Australian Open. V Melbourne Parku měla potíže akorát v úvodním kole s kvalifikantkou Oksanou Selechmetěvovou, pak smetla nasazenou Ljudmilu Samsonovovou i Nurii Párrizasovou.
Fruhvirtová může hrát opět naprosto uvolněně, protože už má dávno splněno. Sedmnáctiletá vycházející hvězda ale, jak ji známe, bude i tentokrát bojovat o každý míč a rvát se o debut v Top 50. S bývalou světovou devatenáctkou to bude mít velmi těžké, o devět let starší Vekičová letos vyhrála všech šest utkání a je mnohem zkušenější. To však neznamená, že musí potvrdit roli favoritky, české teenagerce se podařilo vzepřít papírovým předpokladům už v předchozím kole.
Tip na vítězku: Donna Vekičová
Linda Fruhvirtová - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Australian Open (OF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Australian Open (OF)
Bilance: 3-1
Bilance z posledních 10 zápasů: 6-4
Bilance na venkovních betonech: 3-1
Bilance proti hráčkám Top 50-100: 1-1 (kariérní 8-7)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 0-0)
Linda Fruhvirtová - Australian Open
Kariérní bilance: 3-0
Nejlepší výsledek: osmifinále (2023)
Loňský výsledek: nehrála
Bilance v osmifinále: 0-0
Generálka: Auckland (1K)
Cesta turnajem: Fourlisová (6-0 6-4), Birrellová (6-3 6-2), Vondroušová (7-5 2-6 6-3)
Donna Vekičová - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: první individuální turnaj
Největší úspěchy na venkovních betonech: první individuální turnaj
Bilance: 6-0
Bilance z posledních 10 zápasů: 8-2
Bilance na venkovních betonech: 6-0
Bilance proti hráčkám Top 50-100: 1-0 (kariérní 76-66)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 1-3)
Donna Vekičová - Australian Open
Kariérní bilance: 12-10
Nejlepší výsledek: osmifinále (2021, 2023)
Loňský výsledek: 1. kolo
Bilance v osmifinále: 0-1
Generálka: United Cup (3-0)
Cesta turnajem: Selechmetěvová (6-2 2-6 7-6), (18) Samsonovová (6-3 6-0), Párrizasová (6-2 6-2)
Karolína Plíšková (31.) - Shuai Zhang (22.) | Kia Arena (2:30 SEČ)
Karolína Plíšková si počtvrté v kariéře zahraje osmifinále Australian Open a pokusí se si v této fázi udržet stoprocentní úspěšnost. Tu se jí bude snažit překazit její oblíbená soupeřka Shuai Zhang, která může vyrovnat své grandslamové maximum (čtvrtfinále Australian Open 2016 a Wimbledonu 2019). Všech sedm předchozích soubojů vyhrála Plíšková, naposledy se ale střetly před téměř pěti lety.
Plíšková o loňské australské léto kvůli zlomenině ruky přišla, na kurty se vrátila až v březnu a sezona pro ni rozhodně povedená nebyla. Navíc ji zakončila čtyřmi porážkami v řadě a s nelichotivou bilancí 21-21. Po celý loňský rok střídala lepší a horší období a pouze dvakrát se podívala do semifinále. Nedařilo se jí ani v úvodu letošního roku, na obou podnicích v Adelaide skončila hned v prvním kole po jasných prohrách s Jelenou Ostapenkovou a Danielle Collinsovou. Na Australian Open ovšem už při osmém startu v řadě prošla do třetího kola a po cestě do osmifinále bez ztráty setu a po velmi solidních výkonech přehrála Xiyu Wang, Julii Putincevovou a Varvaru Gračovovou.
Zhang od začátku loňské sezony neporazila na 22 turnajích více než jednu soupeřku. Přesto je momentálně na svém žebříčkovém maximu, k němuž jí pomohly triumf v Lyonu, finále v Birminghamu a semifinále na "pětistovce" v Tokiu. Také ona se zúčastnila obou akcí v Adelaide a nevyhrála ani jeden zápas, s Ljudmilou Samsonovovou padla ve třech setech a o týden později s Anou Bogdanovou ve dvou. Na Australian Open si ovšem zatím počíná suverénně, šanci nedala Patricii Marii Tigové, Petře Martičové ani rozjeté kvalifikantce Katie Volynetsové.
Plíšková potkává svou jednoznačně zatím nejtěžší soupeřku na turnaji. S Číňankou sice ještě nikdy neprohrála, nicméně Zhang se v poslední době na velkých akcích daří a loni porazila třeba rozjetou Caroline Garciaovou či Anett Kontaveitovou. Bývalá světová jednička si ale v Melbourne vede velice solidně, a pokud si do tohoto utkání přenese formu z těch předchozích, měla by mezi osmičku nejlepších postoupit a vylepšit svou bilanci v osmifinále grandslamů na 11-3.
Tip na vítězku: Karolína Plíšková
Karolína Plíšková - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Australian Open (OF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Australian Open (OF)
Bilance: 5-2
Bilance z posledních 10 zápasů: 5-5
Bilance na venkovních betonech: 5-2
Bilance proti hráčkám Top 30: 0-2 (kariérní 113-111)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 10-3)
Karolína Plíšková - Australian Open
Kariérní bilance: 25-9
Nejlepší výsledek: semifinále (2019)
Loňský výsledek: nehrála
Bilance v osmifinále: 3-0
Generálka: Adelaide 1 (1K), Adelaide 2 (1K)
Cesta turnajem: Xiyu Wang (6-1 6-3), Putincevová (6-0 7-5), Gračovová (6-4 6-2)
Shuai Zhang - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Australian Open (OF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Australian Open (OF)
Bilance: 3-2
Bilance z posledních 10 zápasů: 5-5
Bilance na venkovních betonech: 3-2
Bilance proti hráčkám Top 50: 1-1 (kariérní 63-136)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 2-2)
Shuai Zhang - Australian Open
Kariérní bilance: 15-11
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2016)
Loňský výsledek: 3. kolo
Bilance v osmifinále: 1-0
Generálka: Adelaide 1 (1K), Adelaide 2 (Q)
Cesta turnajem: Tigová (6-1 4-6 6-0), Martičová (6-3 6-3), Volynetsová (6-3 6-2)
• Další osmifinále žen •
Aryna Sabalenková (5.) - Belinda Bencicová (10.) | Rod Laver Arena (1:00 SEČ)
Další čtvrtfinalistka vzejde ze souboje šampionek nedávno skončených generálek v Adelaide. Aryna Sabalenková se pokusí do čtvrtfinále Australian Open projít na třetí pokus a její kolegyně z Top 10 Belinda Bencicová na druhý. Obě aktérky mají v osmifinále grandslamů bilanci 3-3 a už se na majorech probojovaly do semifinále. A aby toho nebylo málo, tak je jejich vzájemná bilance vyrovnaná 1-1.
Sabalenková se v úvodních měsících loňské sezony trápila s obrovským počtem dvojchyb a na první solidnější výsledek dosáhla až na konci dubna. V uplynulém roce si zahrála třikrát finále (Stuttgart, Hertogenbosch a Turnaj mistryň), ale pokaždé se musela spokojit s trofejí pro poraženou finalistku. Zatímco loni na žádný titul nedosáhla, letošní tenisový rok odstartovala triumfem. V Adelaide neztratila ve čtyřech duelech jediný set a získala svou 11. trofej, první od předloňského května. V dominanci pokračuje v Melbourne, kde nedala šanci Tereze Martincové, dvojnásobné grandslamové čtvrtfinalistce Shelby Rogersové ani své bývalé deblové parťačce Elise Mertensové.
Bencicová má za sebou další povedenou sezonu, v Charlestonu získala svou první antukovou trofej, finále hrála také v Berlíně a v Miami a Tallinnu se probojovala do semifinále. Navíc v závěru roku pomohla své zemi k triumfu v BJK Cupu. Letos odehrála celkem devět utkání a recept na ni našla pouze světová jednička Iga Šwiateková v United Cupu. Teď se veze na vlně sedmi výher, tuto sérii zahájila triumfem v Adelaide. Na Australian Open začala demolicí Viktorije Tomovové a set neztratila ani s Claire Liuovou a Camilou Giorgiovou, přestože s těmito dvěma už potíže měla.
Bookmakeři více věří Sabalenkové a oprávněně. Obě totiž mají skvělou formu a v úvodních kolech potkaly celkem srovnatelné soupeřky, i když Běloruska možná měla cestu mezi šestnáctku nejlepších o kousek těžší. Výkony Sabalenkové byly nicméně přesvědčivější a v Melbourne Parku se právem řadí mezi největší favoritky.
Tip na vítězku: Aryna Sabalenková
Aryna Sabalenková - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Adelaide 1 (T)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Adelaide 1 (T)
Bilance: 7-0
Bilance z posledních 10 zápasů: 9-1
Bilance na venkovních betonech: 7-0
Bilance proti hráčkám Top 10: 0-0 (kariérní 21-24)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 3-3)
Aryna Sabalenková - Australian Open
Kariérní bilance: 11-5
Nejlepší výsledek: osmifinále (2021-23)
Loňský výsledek: osmifinále
Bilance v osmifinále: 0-2
Generálka: Adelaide 1 (T)
Cesta turnajem: Martincová (6-1 6-4), Rogersová (6-3 6-1), (26) Mertensová (6-2 6-3)
Belinda Bencicová - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Adelaide 2 (T)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Adelaide 2 (T)
Bilance: 8-1
Bilance z posledních 10 zápasů: 9-1
Bilance na venkovních betonech: 8-1
Bilance proti hráčkám Top 10: 2-1 (kariérní 33-27)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 3-3)
Belinda Bencicová - Australian Open
Kariérní bilance: 15-9
Nejlepší výsledek: osmifinále (2016, 2023)
Loňský výsledek: 2. kolo
Bilance v osmifinále: 0-1
Generálka: Adelaide 2 (T)
Cesta turnajem: Tomovová (6-1 6-2), Liuová (7-6 6-3), Giorgiová (6-2 7-5)
Magda Linetteová (45.) - Caroline Garciaová (4.) | Rod Laver Arena (2:30 SEČ)
Magda Linetteová ve svém premiérovém osmifinále na grandslamech vyzve světovou čtyřku a jednu z největších favoritek na triumf Caroline Garciaovou, která jediné předchozí osmifinále na Australian Open nezvládla a zabojuje o své třetí čtvrtfinále na majorech. Dosud se střetly pouze před šesti lety ve Štrasburku, Francouzka na domácí antuce zvítězila ve dvou setech.
Linetteová prožívá v posledním půlroce skvělé období a na tvrdých površích na své poměry exceluje. V Čennaí, na WTA 125k v Tampiku a na domácí akci W100 prošla až do finále a dále uhrála čtvrtfinále na Livesport Prague Open, v Clevelandu a Soulu. Navíc si na listopadovém finálovém turnaji BJK Cupu vyšlápla na Karolínu Plíškovou a Madison Keysovou. Letos pomohla své zemi do semifinále United Cupu a na generálce v Hobartu vypadla hned v prvním kole. Na Australian Open ale válí, po Majar Šarífové vyřadila nasazené Anett Kontaveitovou a Jekatěrinu Alexandrovovou.
Garciaová si ještě loni v červnu procházela zhruba čtyřletou krizí, ale od poloviny stejného měsíce má na kontě nejvíce výher na hlavní tour. Své znovuzrození odstartovala triumfem v Bad Homburgu a kralovala ještě ve Varšavě, Cincinnati a na Turnaji mistryň, navíc na US Open prošla do svého prvního semifinále na majorech. Novou sezonu zahájila v United Cupu a neztratila set s Nadiou Podoroskou ani Petrou Martičovou, na generálce v Adelaide sehrála bitvy s Kateřinou Siniakovou a Belindou Bencicovou. V Melbourne na úvod smetla kvalifikantku Katherine Sebovovou a pak přetlačila grandslamovou finalistku Leylah Fernandezovou a po obratu Lauru Siegemundovou.
Garciaová měla v posledním utkání problémy s Laurou Siegemundovou, ale i tentokrát by měla potvrdit roli jasné favoritky. Linetteová totiž prohrála 17 z 20 soubojů s hráčkami Top 10 a ještě nikdy žádnou neporazila na betonech. Polka si nicméně všechny tři skalpy připsala na grandslamových turnajích: Ashleigh Bartyová (French Open 2021, skreč), Elina Svitolinová (Wimbledon 2021) a Ons Džabúrová (French Open 2022).
Tip na vítězku: Caroline Garciaová
Magda Linetteová - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Australian Open (OF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Australian Open (OF)
Bilance: 6-2
Bilance z posledních 10 zápasů: 8-2
Bilance na venkovních betonech: 6-2
Bilance proti hráčkám Top 10: 0-0 (kariérní 3-17)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 0-0)
Magda Linetteová - Australian Open
Kariérní bilance: 6-6
Nejlepší výsledek: osmifinále (2023)
Loňský výsledek: 2. kolo
Bilance v osmifinále: 0-0
Generálka: United Cup (3-1), Hobart (1K)
Cesta turnajem: Šarífová (7-5 6-1), (16) Kontaveitová (3-6 6-3 6-4), (19) Alexandrovová (6-3 6-4)
Caroline Garciaová - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Adelaide 2 (ČF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Adelaide 2 (ČF)
Bilance: 6-1
Bilance z posledních 10 zápasů: 9-1
Bilance na venkovních betonech: 6-1
Bilance proti hráčkám Top 50: 3-1 (kariérní 119-144)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 2-5)
Caroline Garciaová - Australian Open
Kariérní bilance: 15-11
Nejlepší výsledek: osmifinále (2018, 2023)
Loňský výsledek: 1. kolo
Bilance v osmifinále: 0-1
Generálka: United Cup (2-0), Adelaide 2 (ČF)
Cesta turnajem: Sebovová (6-3 6-0), Fernandezová (7-6 7-5), Siegemundová (1-6 6-3 6-3)
• Osmifinále mužů •
Ben Shelton (89.) - Jeffrey John Wolf (67.) | John Cain Arena (4:00 SEČ)
Čtvrtfinále letošního Australian Open si zahraje Američan, který debutuje v hlavní soutěži úvodního grandslamu roku, na majorech se do osmifinále dostal poprvé a má minimum odehraných zápasů mimo domácí kontinent. Jedná se o 20letého Bena Sheltona, nebo o čtyři roky staršího Jeffreyho Johna Wolfa. Hráči se potkávají poprvé.
Shelton začal mezi profesionály působit předloni v červnu a teprve až letos startuje mimo domácí turnaje. Loni exceloval na challengerech, v listopadu vyhrál tři během tří týdnů, zajistil si debut v Top 100 pořadí a také mohl přenechat divokou kartu do hlavní soutěže Australian Open krajanovi Christopherovi Eubanksovi, jelikož už ji nepotřeboval. Na generálkách se mu moc nedařilo, v Adelaide vypadl v kvalifikaci a v Aucklandu ve druhém kole po porážce s Quentinem Halysem. Na Australian Open, kde debutuje v hlavních soutěžích na grandslamech, začal pětisetovou bitvou se Zhizhen Zhangem a pak bez ztráty setu přehrál Nicoláse Jarryho a Alexeje Popyrina.
Také Wolf velmi dlouho působil jen na severoamerickém kontinentu. Premiérový posun do Top 100 si zajistil už v srpnu a o dva měsíce později se ve Florencii probojoval až do svého prvního finále na nejvyšším okruhu. Nový tenisový rok zahájil v novozélandském Aucklandu, kde porazil Adriana Mannarina a ve druhém kole nestačil na krajana Marcose Girona. Na Australian Open je zatím suverénní, po jednom prohraném setu s domácím Jordanem Thompsonem nedal šanci nasazenému Diegovi Schwartzmanovi ani krajanovi a lucky loserovi Michalovi Mmohovi.
Na generálkách i v dosavadním průběhu Australian Open si o něco lépe vedl starší z Američanů. Oba jsou relativně novými tvářemi v elitní stovce hodnocení, nemají za sebou žádný vzájemný souboj, a proto se vítěz tipuje velmi těžko.
Tip na vítěze: Jeffrey John Wolf
Ben Shelton - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Australian Open (OF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Australian Open (OF)
Bilance: 4-2
Bilance z posledních 10 zápasů: 8-2
Bilance na venkovních betonech: 4-2
Bilance proti hráčům Top 50-100: 1-1 (kariérní 3-1)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 0-0)
Ben Shelton - Australian Open
Kariérní bilance: 3-0
Nejlepší výsledek: osmifinále (2023)
Loňský výsledek: nehrál
Bilance v osmifinále: 0-0
Generálka: Adelaide 1 (Q), Auckland (2K)
Cesta turnajem: Zhizhen Zhang (4-6 6-3 6-2 2-6 7-6), Jarry (7-6 7-6 7-5), Popyrin (6-3 7-6 6-4)
Jeffrey John Wolf - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Australian Open (OF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Australian Open (OF)
Bilance: 4-1
Bilance z posledních 10 zápasů: 7-3
Bilance na venkovních betonech: 4-1
Bilance proti hráčům Top 50-100: 1-1 (kariérní 14-9)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 0-0)
Jeffrey John Wolf - Australian Open
Kariérní bilance: 3-0
Nejlepší výsledek: osmifinále (2023)
Loňský výsledek: kvalifikace
Bilance v osmifinále: 0-0
Generálka: Auckland (2K)
Cesta turnajem: Thompson (6-3 3-6 6-4 7-5), (23) Schwartzman (6-1 6-4 6-4), Mmoh (6-4 6-1 6-2)
Andrej Rubljov (6.) - Holger Rune (10.) | Rod Laver Arena (4:30 SEČ)
Už osmifinálová fáze nabídne souboj hráčů Top 10, Andrej Rubljov i Holger Rune mohou vyrovnat své maximum na grandslamových turnajích. Zatímco Rus byl na majorech mezi nejlepší osmičkou už šestkrát a jednou na Australian Open, Rune se tak daleko dostal pouze na loňském French Open. Jediné předchozí střetnutí se uskutečnilo před pár měsíci na Masters v Paříži, ve dvou těsných setech měl navrch 19letý Dán.
Rubljov má za sebou další povedený rok. Svou sbírku titulů rozšířil o další čtyři kousky, poprvé prošel skupinou Turnaje mistrů a posbíral celkem 10 minimálně semifinálových účastí. Jeho maximem na grandslamech je ovšem už nějakou dobu pořád čtvrtfinále. Před Australian Open se objevil na obou podnicích v Adelaide a měl celkem smůlu na los. Recept nenašel na Roberta Bautistu, který o týden později prošel do finále, ani na obhájce titulu Thanasiho Kokkinakise. Na Australian Open si až na jeden ztracený set s nebezpečným Emilem Ruusuvuorim vede výborně, na úvod nedal šanci grandslamovému šampionovi Dominicovi Thiemovi a ve třetím kole po famózním výkonu deklasoval Daniela Evanse.
Rune vstupoval do loňské sezony ze 103. místa žebříčku. Loni ovšem prorazil na hlavní okruh triumfem v Mnichově, postupem do semifinále v Lyonu a čtvrtfinále na French Open. Znovu zazářil v závěru roku, kdy si na čtyřech po sobě jdoucích halových akcích zahrál finále, ve Stockholmu si vyšlápl na Stefanose Tsitsipase a na Masters v Paříži na Novaka Djokoviče a stal se členem Top 10. První letošní turnaj mu nevyšel, v Adelaide prohrál hned s Jošihitem Nišiokou. Na Australian Open ale hraje ve zlepšené formě a set nepovolil Filipovi Krajinovičovi, Maximovi Cressymu ani Ugovi Humbertovi.
Utkání nemá favorita, oba aktéři se v Melbourne prezentují suverénními výkony, a Rubljov dokonce v předchozím utkání s Danielem Evansem nastřílel 60 vítězných úderů a vyrobil jen 22 nevynucených chyb. Pokud by dokázal podobné představení zopakovat i proti Runemu, pak by se jeho šance zvýšily. Rune je asi o něco větším talentem, nicméně Rubljov má více zkušeností s těmito zápasy, a pokud nepředvede jeden ze svých psychických kolapsů, mohl by mít mírně navrch.
Tip na vítěze: Andrej Rubljov
Andrej Rubljov - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Australian Open (OF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Australian Open (OF)
Bilance: 3-2
Bilance z posledních 10 zápasů: 5-5
Bilance na venkovních betonech: 3-2
Bilance proti hráčům Top 10: 0-0 (kariérní 18-27)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 6-3)
Andrej Rubljov - Australian Open
Kariérní bilance: 15-6
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2021)
Loňský výsledek: 3. kolo
Bilance v osmifinále: 1-1
Generálka: Adelaide 1 (1K), Adelaide 2 (2K)
Cesta turnajem: Thiem (6-3 6-4 6-2), Ruusuvuori (6-2 6-4 6-7 6-3), (25) Evans (6-4 6-2 6-3)
Holger Rune - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Australian Open (OF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Australian Open (OF)
Bilance: 3-1
Bilance z posledních 10 zápasů: 9-1
Bilance na venkovních betonech: 3-1
Bilance proti hráčům Top 10: 0-0 (kariérní 9-6)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 1-0)
Holger Rune - Australian Open
Kariérní bilance: 3-1
Nejlepší výsledek: osmifinále (2023)
Loňský výsledek: 1. kolo
Bilance v osmifinále: 0-0
Generálka: Adelaide 1 (1K)
Cesta turnajem: Krajinovič (6-2 6-3 6-4), Cressy (7-5 6-4 6-4), Humbert (6-4 6-2 7-6)
Roberto Bautista (25.) - Tommy Paul (35.) | Margaret Court Arena (6:00 SEČ)
Roberto Bautista má na dosah vyrovnání svého melbournského maxima a také teprve třetí čtvrtfinále na grandslamových akcích. V osmifinále změří síly s Tommym Paulem, který se přes tuto fázi na majorech ještě nikdy nedostal. Poslední vzájemný souboj se uskutečnil v listopadu na Masters v Paříži, Američan vyhrál ve dvou setech a na čtvrtý pokus na soupeře našel recept.
Bautista dlouho patřil k pravidelným účastníkům závěrečných kol na akcích ATP, ovšem v pandemické době se mu tolik nedaří a v poslední době sbírá nečekané porážky a neprezentuje se stabilní formou. Loni sice ovládl dva turnaje, nicméně v Dauhá nenarazil na nikoho z Top 20 a v Kitzbühelu nečelil ani jednomu členovi Top 50. Ačkoli nepůsobí moc přesvědčivě ani letos, zvládl sedm z devíti zápasů. Před Australian Open se zúčastnil obou podniků v Adelaide, na prvním skončil ve druhém kole a na druhém prohrál finále s lucky loserem Soonwoo Kwonem. V Melbourne smetl Joaa Sousu, otočil stav 0-2 na sety proti nezkušenému Brandonovi Holtovi a ve čtyřech setech přehrál unaveného Andyho Murrayho.
Paul se v předchozí sezoně celkem 10krát probojoval do čtvrtfinále turnajů ATP, včetně dvou Masters, ale pouze jednou prošel ještě dál. V semifinále v Delray Beach však neuspěl a na finálovou účast čeká od listopadu 2021, kdy ve stockholmské hale slavil svůj jediný dosavadní triumf na této úrovni. Nový tenisový rok odstartoval na druhém podniku v Adelaide, kde si poradil s Christopherem O'Connellem a vzápětí prohrál s Jackem Draperem. Na Australian Open si zatím vede výborně, Jana-Lennarda Struffa porazil bez ztráty setu, pak v pětisetové bitvě udolal nebezpečného Alejandra Davidoviche a ve třetím kole nepovolil set krajanovi Jensonovi Brooksbymu, přemožiteli nasazené dvojky Caspera Ruuda.
Šance na postup jsou dle očekávání vyrovnané. Bautista nemá už nějakou dobu stabilní formu a Paul se neustále zlepšuje. Španěl prohrál úvodních devět osmifinále na grandslamech a má v této fázi mizernou bilanci 2-10. Paul absolvoval zatím jen jedno, loni ve Wimbledonu neuhrál set s Cameronem Norriem. Bautista má mnohem více zkušeností s velkými zápasy a ty by mu mohly pomoct k vítězství.
Tip na vítěze: Roberto Bautista
Roberto Bautista - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Adelaide 2 (F)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Adelaide 2 (F)
Bilance: 7-2
Bilance z posledních 10 zápasů: 7-3
Bilance na venkovních betonech: 7-2
Bilance proti hráčům Top 50: 2-1 (kariérní 159-169)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 2-10)
Roberto Bautista - Australian Open
Kariérní bilance: 22-11
Nejlepší výsledek: čtvrtfinále (2019)
Loňský výsledek: 3. kolo
Bilance v osmifinále: 1-3
Generálka: Adelaide 1 (2K), Adelaide 2 (F)
Cesta turnajem: J. Sousa (6-3 6-2 6-2), Holt (4-6 2-6 6-3 6-2 6-2), A. Murray (6-1 6-7 6-3 6-4)
Tommy Paul - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Australian Open (OF)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Australian Open (OF)
Bilance: 4-1
Bilance z posledních 10 zápasů: 7-3
Bilance na venkovních betonech: 4-1
Bilance proti hráčům Top 30: 0-0 (kariérní 19-39)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 0-1)
Tommy Paul - Australian Open
Kariérní bilance: 7-3
Nejlepší výsledek: osmifinále (2023)
Loňský výsledek: 2. kolo
Bilance v osmifinále: 0-0
Generálka: Adelaide 2 (2K)
Cesta turnajem: Struff (6-1 7-6 6-2), (30) Davidovich (6-2 2-6 6-7 6-3 6-4), Brooksby (6-1 6-4 6-3)
Alex de Minaur (24.) - Novak Djokovič (5.) | Rod Laver Arena (9:00 SEČ)
Novak Djokovič, s devíti triumfy nejúspěšnější hráč v historii Australian Open a největší favorit letošního ročníku úvodního majoru roku, bude pokračovat v útoku na vyrovnání rekordu Rafaela Nadala v počtu grandslamových trofejí premiérovým soubojem s domácím Alexem de Minaurem, který může vyrovnat své maximum na grandslamových akcích (čtvrtfinále US Open 2020).
De Minaur stále čeká na nějaký výraznější průlom na těch největších akcích. Na kontě má jediné grandslamové čtvrtfinále a na Masters prohrál všech 10 osmifinálových duelů. Loni triumfoval v Atlantě a i další čtyři semifinále vyjma jednoho si zahrál na nejmenších podnicích ATP 250. Novou sezonu odstartoval v premiérovém ročníku United Cupu, kde jasně prohrál s Cameronem Norriem, ale pak si po obratu vyšlápl na Rafaela Nadala. Na Australian Open zatím postupuje s přehledem a dosud ztratil jediný set, postupně vyřadil Yu-Hsiou Hsua, Adriana Mannarina a Benjamina Bonziho.
Djokovič odehrál loni kvůli odmítavému postoji k očkování jen 11 turnajů, po deportaci přišel o kompletní australské léto a zúčastnit se nemohl ani sezony amerických betonů včetně US Open. Přesto posbíral pět titulů, posedmé vyhrál Wimbledon a sezonu zakončil prvenstvím na Turnaji mistrů a v Top 5. Od začátku travnaté části sezony prohrál jediný z 34 duelů na individuálních akcích. Do nového roku vstoupil triumfem v Adelaide a ziskem 92. titulu dorovnal Rafaela Nadala. Na australské půdě zvládl už 37 zápasů v řadě, poslední porážku zaznamenal na Australian Open 2018. V Melbourne si letos až na jeden ztracený set suverénně poradil s Robertem Carballésem, Enzem Couacaudem i Grigorem Dimitrovem.
Majitel 21 grandslamových vavřínů prohrál osmifinále na majorech pouze pětkrát v kariéře (53-5), přičemž jednou byl diskvalifikován a jednou vzdal. Dvakrát se mu to stalo na Australian Open, ovšem v roce 2007 v něm potkal Rogera Federera a před pěti lety, kdy se vracel po zranění, nestačil na Hyeon Chunga. Právě proti Korejci si připsal svou poslední porážku v tomto dějišti i na australské půdě. Bývalý lídr žebříčku je ve všech směrech mnohem lepším hráčem než de Minaur a o výsledku rozhodne hlavně jeho zdravotní stav. Pokud dokáže podobně jako proti Dimitrovovi přemoct zranění zadního stehenního svalu, tak by nemělo Australanovi k vítězství pomoct domácí prostředí ani bouřlivá podpora publika. De Minaur zvládl jen 8 z 38 soubojů s hráči Top 10, na grandslamech to s nimi má 1-6.
Tip na vítěze: Novak Djokovič
Alex de Minaur - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: první individuální turnaj
Největší úspěchy na venkovních betonech: první individuální turnaj
Bilance: 4-1
Bilance z posledních 10 zápasů: 7-3
Bilance na venkovních betonech: 4-1
Bilance proti hráčům Top 10: 1-0 (kariérní 8-30)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 1-3)
Alex de Minaur - Australian Open
Kariérní bilance: 11-5
Nejlepší výsledek: osmifinále (2022-23)
Loňský výsledek: osmifinále
Bilance v osmifinále: 0-1
Generálka: United Cup (1-1)
Cesta turnajem: Yu-Hsiou Hsu (6-2 6-2 6-3), Mannarino (7-6 4-6 6-4 6-1), Bonzi (7-6 6-2 6-1)
Novak Djokovič - Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Adelaide 1 (T)
Největší úspěchy na venkovních betonech: Adelaide 1 (T)
Bilance: 8-0
Bilance z posledních 10 zápasů: 10-0
Bilance na venkovních betonech: 8-0
Bilance proti hráčům Top 30: 3-0 (kariérní 489-161)
Bilance v osmifinále grandslamů: 0-0 (kariérní 53-5)
Novak Djokovič - Australian Open
Kariérní bilance: 85-8
Nejlepší výsledek: triumf (2008, 2011 - 2013, 2015 - 2016, 2019-21)
Loňský výsledek: triumf
Bilance v osmifinále: 12-2
Generálka: Adelaide 1 (T)
Cesta turnajem: Carballés (6-3 6-4 6-0), Couacaud (6-1 6-7 6-2 6-0), (27) Dimitrov (7-6 6-3 6-4)
• ROD LAVER ARENA • (od 1:00 SEČ) |
1. Sabalenková (5-) - Bencicová (12-Švýc.) |
2. Linetteová (Pol.) - Garciaová (4-Fr.) |
3. Rubljov (5-) - Rune (9-Dán.) / nejdříve ve 4:30 SEČ |
4. de Minaur (22-Austr.) - Djokovič (4-Srb.) / nejdříve v 9:00 SEČ |
5. Hunterová/Mertensová (4-Austr./Belg.) - Golubicová/Niculescuová (Švýc./Rum.) |
• MARGARET COURT ARENA • (od 1:00 SEČ) |
1. zápas legend |
2. L. Fruhvirtová (ČR) - Vekičová (Chorv.) / nejdříve ve 2:30 SEČ |
3. Brkič/Escobar (Bosna/Ekv.) - Hijikata/Kubler (Austr.) / nejdříve ve 4:00 SEČ |
4. Bautista (24-Šp.) - Paul (USA) / nejdříve v 6:00 SEČ |
• JOHN CAIN ARENA • (od 1:00 SEČ) |
1. Pavljučenkovová/Rybakinová (-/Kaz.) - Aojamaová/Šibaharaová (10-Jap.) |
2. Kalininová/Van Uytvancková (Ukr./Belg.) - H. Chan/Z. Yang (11-Tchaj-wan/Čína) |
3. Shelton (USA) - Wolf (USA) / nejdříve ve 4:00 SEČ |
4. Krejčíková/Siniaková (1-ČR) - Kalašnikovová/Parksová (Gruz./USA) |
• KIA ARENA • (od 1:00 SEČ) |
2. Kar. Plíšková (30-ČR) - Shuai Zhang (23-Čína) / nejdříve ve 3:00 SEČ |
• COURT 3 • (od 1:00 SEČ) |
5. Kolodziejová/Vondroušová (ČR) - Kosťuková/Ruseová (Ukr./Rum.) |
• COURT 8 • (od 1:00 SEČ) |
3. Lehečka/Molčan (ČR/SR) - Chardy/Martin (Fr.) |
• COURT 13 • (od 1:00 SEČ) |
5. Frusina/Hrazdil (USA/ČR) - W. Chang/Hattori (Korea/Jap.) |
• COURT 16 • (od 1:00 SEČ) |
1. T. Valentová (2-ČR) - E. Jonesová (Austr.) |
3. Filip/Mrva (ČR) - Marinkov/Viiala (Austr.) |
• COURT 17 • (od 1:00 SEČ) |
1. Kalina (ČR) - Fonseca (10-Braz.) |
4. Fix/Kalina (Něm./ČR) - Jones/Matsuoka (8-Jap.) |
Kompletní program |
Komentáře
Tieto 5-setové marátony možno ubíjajú fyzicky, ale psychicky človeka neskutočne zocelia a dávajú dôveru vo vlastné sily. To Stefanos bezosporu potrebuje, pár tesných výsledkov šlo v posledných sezónach, vo velkých v zápasoch v jeho neprospech. Bol by som šokovaný, ak by tento boost z osemfinále nepremenil na jasnu vyhru s Lehečkom.
Snáď sa do finále dostane, ak Djokovica neporazí, aspoň by to mohol byť pekný zapas. Po prehranom finále RG by to bola pre Stefanosa karmická šanca revanšovať sa tam, kde by to malo najvačší cveng.
Len mi to proste nedá, že prečo má Nole za potreby robiť zo seba totálneho šaša, keď herne je to ideálne, pohybovo nebadať nejaké extra medzery.
Ako keby aj on chcel ten status toho nezlomného bojovníka (ako Rafa), ktorý sa aj napriek zraneniu postaví na kurt, trpí tam a následne aj cez zranenie to silou vôle dobojuje. Medzitým samozrejme 5 krát cez zápas odpadne, urobí 15 grimás, skoro skrečuje. No v konečnom dôsledku bez badateľných obmedzení odohraje všetky dôležité, intenzívne a dlhé výmeny.
Podľa mňa to nemá vôbec za potreby, no ťahá sa to s ním v podstate značnú časť jeho kariéry a asi sa to už nezmení.
De Minaur slabučký, tenis bez útočného úderu, len behá hore dole. S takou hrou je proti špičke bez šance. Bude sa motať okolo 20. - 30. miesta, lebo veľa hráčov sa proti nemu vyhádže, útočne je to bieda.
Nadal je zraněný: status nezlomného bojovníka, ktorý sa aj napriek zraneniu postaví na kurt, trpí tam a následne aj cez zranenie to silou vôle dobojuje.
Nadal tie zranenia má a častokrát sú zdrvujúce. Keby nemal tú vôľu, bojovnosť a odhodlanie, tak sa na to už dávno vy..., a zďaleka by nemal toľko titulov.
Toto tu je akurát tak Noleho divadlo, ako aj natrhnuty brušný sval.
Djokovic byl s natrženým svalem na magnetické rezonanci, kde vyšetření potvrdilo, že má 2,5 cm trhlinu v břišním svalu a ty to i tak popíráš...
Nalbandian, Del Potro, Murray, Federer, Djokovic, Wawrinka a další byli na SKUTEČNÝCH operacích, Rafa nikdy.... ale i přesto je Rafael nejzraněnější hráč všech dob. Ok, fair enough.
Vše je o úhlu pohledu.
Nic proti Nadalovi, ale nemají si co vyčítat. O co víc dělá Djokovic kolem svého zdraví komedií, o to víc on spotřebuje léků a kdo ví čeho ještě. V tomhle ohledu bude v mých očích vždycky nejvýš Federer, bez ohledu na počet GS.
A co se týče GOAT, pokud Djokovic vyhraje, tak už to má asi jisté. GS budou mít stejně, skoro ve všech ostatních statistikách je lepší a ještě je tam pachuť AO 2022, kde rozhodovalo všechno možné, jen ne sportovní kvality.
sváteční fanoušci určitě uvítají jeho stručný profil
skoro 24 let, no. 24, GS max QF, Masters max 4k, 6 titulů (pouze ATP 250)
GS 56%, Masters 46%, career 59%, 8 top10 wins (26%)
mj. dnes napoprvé nedokázal hodit kšiltovku divákům
zápas i podle highlights vypadá jednoznačně
https://www.youtube.com/watch?v=mQjf7QscN0A&t=21s
Prověřit ho obecně mohou pouze hráči top10, na Rubleva bych nesázel (hlavně ne na jeho titul) a Tsitsipas je stále vlastní stín, který může každou chvíli zkolabovat.
Pokud by někteří nechtěli zapomenout na Kordu, tak pro něj bude samo o sobě těžké odolat tlaku prvního finále, pokud se do něj vůbec dostane.
čeká nás ještě druhý týden, ale již teď můžeme lehce rekapitulovat, že se potvrzuje hypotéza o nejslabší kvalitě* herního pole za posledních 15 let
* vč. toho, že přítomní hráči z hlediska formy nedosahují vlastních maxim (snad nikdo ze špice)
Keď si spomeniem na Nadalove posledné 4GS..Cez Medvedeva, cez Djokovica, cez Medvedeva, cez Djokovica. V porovnaní napriklad s Novykovymi poslednymi dvoma Wimbledonmi, alebo súcasnou AO.
Holt, ked dvaja robia to iste, nie je to vzdy to isté.
Tu je zhrnutie, ako to je s náročnosťou Majors v rámci Big3.
Rafu moze mrziet USO 2022, pri absencii Djokovica a vypadnuti Medvedeva mal turnaj vo svojich rukách.
Já se tam budu stěhovat pracovně v dubnu... Mohli bychom mu vytvořit TP atmosféru přímo na stadionu v roce 2024 (jestli ho teda nechají hrát). :)
Podobně jsem navštívil v minulosti All Blacks v Eden Parku na Zélandu, neskutečný vidět rugby hráče běžet v plném sprintu. Tenis naživo je kompletně jiný zážitek. Když je dobré místo, tak člověk vidí všechny rotace, malé detaily ... Je to dechberoucí.
Očividně mu však vadila pětisetová prohra s krajanem Benem Sheltonem, s nímž si na servisu nevěděl rady. Pouze dva vypracovane brejkboly, žádný nebyl proměněn.
Je velmi vzácné, abyste za celý petisetovy zápas neprolomili ani jedno podání.
Má dobrý servis, ale hrál jsem proti lidem jako Kyrgios a Isner, není to nic, co bych ještě neviděl a neznal.
V budoucnu se musím zaměřit na zlepšení těchto aspektů.
V tiebreaku čtvrtého setu jsem se navíc unáhlil, měl jsem několik impulzivních náběhů k síti a nevynucených chyb, vysvětlil Američan, ktery je po shrnutí turnaje velmi spokojeny.
Když to vezmu kolem a kolem, odjíždím se spoustou dobrých věcí, nepřijel jsem s žádným očekáváním.
Na základě tohoto turnaje mohu dále pracovat a růst.
***
https://www.puntodebreak.com/2023/01/23/wolf-raro-no-haber-roto-saque-cinco-sets
to je tim, ze te v tom tb nehlidal tommr:D jinak by ses neunahlil, bych si to pohlidal:)
Ale jo souhlas, kdyz o vezmu tak nejak s odstupem, tak ty pucky i los vysly pekne;)
Na IW a Miami by to melo stacit primo do MD, takze ok:)
Dnešek dalo by se říct je téměř "do roka a do dne" oficiálním ukončením politické ságy z minulého roku a perzekuce Novaka na AO 22. Nole vyslal jasný vzkaz bývalé vládě Austrálie zničením jednoho z nejlepších hráčů Austrálie současnosti. Tohle je i diplomatické vítězství.
Však si porovnejme dva výsledky.... 6:2, 6:1, 6:2 vs 6:3, 1:6, 5:7 ... Velice podobné povrchy. Myslím, že každý akceptuje realitu, že obhájce titulu z AO je stále v pavouku.
Obhajce titulu AO uz odcestoval z Melbourne v prnim tydnu, spolecne s nasazenou No.2;)
Ešte tri a máme to...
Rozdíl mezi Djokovicem a Nadalem nejsou dlouhé kroky, ale jsou to světelné roky.
Nadal by nikdy neporazil PRIME Djokoviče na AO, nebudu zmiňovat Djokovicovu PEAK verzi. H2H na AO a Nadalem by byla easy 10:0 ve prospěch Noleho. Dobře pro Rafu, že se tam neutkal s Novakem častěji. :)
Djokovič je na FO a antuce lepším hráčem než Nadal na AO a Wimbledonu. Když půjdeme do podstaty, Djokovič je de facto třetí nejlepší antukář všech dob. To samo o sobě v éře antuky a Nadala je monumentální počin.
Vieme si predstavit existujúci druhý antukový GS, kde by mal byt Djokovic úspešnejší?..Nevieme :)..A ak by bol, aky by bol dnes pomer GS?..30:15?
Nadal je úspešnejší na NY hardovom Grandslame, obrovské faux paus pre "údajne" najlepšieho hardára.
Vybavené.
Djokovic za bezmála 20 ročnú kariéru nebol schopný byť úspešnejším na hardovom GS.
As simple as that.
Opakujem, vieme si predstavit, ze by existoval druhy antukovy GS, kde by nebol Nadal úspešnejší, než Djokovic??..
Smiešne že?..:)
Nadal bol bez mihnutia oka uvedený do polnočného zápasu proti Djokovicovi. Bez slnka, bez vysokých odrazov, s podmienkami absolútne hrajúcimi v jeho neprospech.
Rozhodne nemá Rafa v Paríži nič ložené. Ide jednoducho o to, že level Nadala v Parizi je bezprecedentný, za jeho dominanciou rozhodne nehladajme 2-3 zrnká antuky navyše.
Prosťáček.
Já si tady dělám srandu z tvých stupidních komentářů...
Madrid je pro nej v nepriznive vysce nad morem, antukou to az tak uplne neni:)
S tou modrou tam diky te vysce byl paradni antukovy ficak...;)
Ikdyz Quito to neni, to je jasne Kralovsky antukovy turnaj...tedy byl, snad to tam vrati...:)
Djokovic sa k Nadalovi do finále AO08, AO14, AO17 neprepracoval a teda Nadal nemal šancu uspiet. V Melbourne sa stretli len dvakrat, takze o nejakej dominantnej H2H v Austrálii nemože byť reč.
Celková GS H2H na harde je pre Novaka tristná, celková GS bilancia rovnako.
To může napsat jenom někdo kdo má přezdívku trollhand
Ten neuvěřitelný rozdíl je krásný na jednom příkladu.
AO 2014, kdy Novak prohrál po obrovském boji v předčasném finále s Wawrinkou a Wawrinka pak rozdrtil a donutil quitnout Rafu ve finále. Quitnul i přes to, že Rafa jako levák měl perfektní herní styl šitý na míru do jednoručáku Wawrinky. Z toho plynou dva závěry, Djokovič by Nadala v tom finále roztrhal (jako všechny jiné roky a verze by Nadal zničil). Druhým závěrem je, že konkurence na hardu je větší než konkurence na antuce.
Finální závěr, Rafa je nejlepší hráč antuky, ve všem ostatním může před Djokovičem maximálně tak pokleknout a leštit mu boty. :)
pozn: za chvilku ti zazvoní plechový budík, tak se nelekni
https://www.youtube.com/watch?v=GSQQfu2Dojw&t=7s
I verze Nadala z AO 2009, která neměla tak dobrý servis by mohla běhat, jak by chtěla, ale Djokovic 2011, 12, 13, 14, 15, 16, 19, 20, 21 by měl navrch (obzvláště verze 2011, 2015 a 2016 by byly smrtící). Zničil by ho z returnu i dalších ohledech, je to zkrátka pro Nadala špatný match-up v Austrálii.
Ano, Rafa porazil zranitelného Federera na AO 09, který byl v krizi po období, kdy měl mononukleózu. Federer byl psychicky dole a ještě měl problémy se zády ve finále AO 09. Nebudu zmiňovat jejich match-up, psychický komplex Rogera a jednoruč BH Federera vs přeliftovaný FH cross Nadala. Za posledních 18 let Nadal v drtivé většině případů absolutně neukázal, proč by měl být hrozbou pro PRIME Djokoviče na AO. Statistika mluví proti němu a nic na tom nezmění jeden pětiseťák, který Djokovič stejně dominantně uzmul. A hlavně platí, Nadal nikdy nevyhrál AO přes Djokoviče, ale Djokovič vyhrál FO přes Nadala. Nadal by měl raději Rogerovi děkovat mimo jiné za semifinále FO 2011, jelikož to finále by rozhodně pro Nadala psychicky nahlodaného Djokovičem 2011 bylo pravděpodobně nejtěžším v jeho kariéře. Djokovič na antuce > Nadal na Wimbledonu a AO. Simple as that.
Za giginka:)
https://ibb.co/9Tsbp7d
Takže realita je taká aká je, netreba si stavať vzdušné zámky. 95% Djokovic je v béčkovej konkurencii, navyše v Melbourne stále lepší ako nejaký de minaur, Rublev a pravdepodobne aj Tsitsipas. To nikoho nemoze prekvapit.
Ale ako sa hovorí, it s not over till it s over. Uvidime, čo prinesie budúcnosť, táto tenisová sága sa už neraz zvrtla v nečakanú zápletku.
Naděje na obhájení titulu a udržení postu deblový jedničky nadále žije ...
Zaujimavé, že mu to nerastie ani počas turnaja.
Chci pro Andreje Rubleva jen to nejlepsi do QF:)
Krom toho - teprve tam uvidis poradne na kolik je Djok limitovany na tech silenych FH od Andreje. Pokud to nebude dobihat, nebo sotva stihat, tak limitovany nejak je, pokud to bude davat, tak to je jen prehnane exponovane, jak uz to tradicne u hvezd byva...
S cim normalne hraje plno hracu, tak si to ani nikdo nevsimne..., prizorezene tohle je exponovane, jde o dorovnani rekordu v Majorech, takze kazda cypina o nem leti netem;)
Hlavne aby ve finale byl Jirka, a popripdae ho odstrelil, a zalozil novou linii tradice h2h z ceskymi Jirkami:D
Jooo, pokud by se tam Jirka dostal, tak toho Djoka bych mu pral take, kdyz uz, tak poradne;)
Us nemuzu dockat. Určitě se nachystám na nasi odvetu, řekl Lehečka, který před několika měsíci v Rotterdamu s T. prohrál, přestože proti Řekovi získal první set.
Bude si urcite pamatovat náš zápas. V prvním setu jsem byl lepší, ale pak zápas zvládl.
Bude vědět, jaké jsou mé silné stránky, že na něj mohu vyvinout tlak. Zároveň vím, že je to skvělý hráč, je čtvrtý na světě.
Vím, jak proti němu hrát.;)
***
Ja se take tesim;)
Nole tvrdí, aké zlé to má s tým svalom, jeden set umiera, váľa sa po zemi, robí tie jeho teatrálne pohyby a grimasy, no keď treba tak odohraje 20+ výmenu, kde behá hore dole, šmýka, šprintuje, bez náznaku nejakého obmedzenia. Toto musí vidieť aj slepý.
Ale pěkné představení tohohle páru, pokud by spolu hrály pravidelně, je tam potenciál zajímavých výsledků do budoucna...
Tobe neco sverit...:D
***
Kazdopadne ten Ben se me libil, takze to snad nejak prekousnu...ikdyz je to hodne tezke... Ben slusny drzoun na tom servise...chvile mi prislo, ze si hraje na Kyrgiose...ovsem celkove skills za Nickem zaostavaji... hlavne aby mu v nesvihlo v hlave z tohoto uspechu.
Vlkovi dokonce nemohu ani dnes neco vytknout, takhle dobre ho casto hrat nevidim...dokonce ani moc neautoval... ale v tom porovnani na servu byl proste ten Ben silenej...
Uvidime jak s mladochem zacvici QF...
Tos mel zatommrovat...pred tim tajbrejkem:)
Jasne...si delam jen legraci, abych se otrepal z porazky...:),
...mel tam Vlcoun k dispozici brejky v tom ctvrtem, jsem si rikal, ted nebo nikdy:) A ten Ben mu tam napalil servisy jak Nick... dost silene.
Tajbrejk jsem uz nevidel, takze tezko soudit, ale uz ty 2 vyhrane me vlastne prekvapily, ze to Vlcoun uhral...
https://m.youtube.com/watch?v=q9r_yhq4qkM
V předchozím kole měl prý problémy s kyčlí a ramenem, ale byl viditelně limitovaný nebo vše OK?
Rozhodla opravdu pouze 1 chyba Bena na saku v tb. o tom, kdo ten set vzal.
Srovnano, Ben stale skvely, bezchybny na servu.
Rad bych...normalne to reze rychle, ale ten Ben bude dost orisek...jak tak sleduji uvod zapasu.
Doufej, ze to aspon doleze v tom 4. setu do tb. Tam snad zase to Vlcoun urve.
Hele, ale mam pro tebe dobrou zpravu...aspon holky nebudou hrat v paraku... a zase to musel Vlk oddrit:D
Skvely vysledek.
Každopádně tenhle GS vyšel Lindě moc pěkně a je příslibem do budoucna.
Může nás aspoň utěšovat, že na rozjetou Sabalenku by Lindě zarputilost asi nestačila. Tu porazí spíš nějaká střelkyně, než bojovnice.
Teď už to bude těžké
Karolína to teda vyřídila ultra zkušeně, nenechala tam ani minutu navíc, než bylo nutné. Včetně pozápasového rozhovoru
koukám, že jsem tě omylem odmutla, napravím chybu.
Reklama na ticho :D
Raději se raduj, že jde Plíšková dál ;)
Jeď, děvče!
Číňanka break, který nepotvrdí.
Linda má ještě šanci, ale Plíšková vyhraje, Garcia prohraje a ještě mi podle mě skončí Nole :(
naštěstí z průběhů a stats je mi jasné, co se v 1. setu dělo u KP i LF a Sabalenka zničující opět... tak jedeme, holky!
Doufám, že druhý set bude větší drama, ale zatím si Čínanka neškrla.
Lindi, go! Ale Vekič mám docela ráda.
Nevim, co na to pak rekne ta Vekic, ktera vyhlasila, ze chce tenhle GS vyhrat...;)
No Linda uz stihla za 3 gemy vyrovnat Arynu.
Jedine co by Belinda mohla asi zkusit, na ty pecky z FH se nesnazit hrat spin...ale drop, slajs, ono to je stejne jedno, jestli to Aryna dobehne, nebo zase napali a nejak da, nebot Bel nema na to fond to furt odebirat...
Ale lehce se mluvi:) Hur na tom kurtu...
Ale jak je na tom servu, no tak ten tlak tam je obrovsky, aby ti nepristala supa... a ne vzdy se ji podari pekna technicka zatacka, ze ktere ta Aryna fajluje...
Ze jsou u Aryny, no to neni zadne prekvapeni... prekvapeni je, ze Belinda nevuziva vic tech. uderu, ma na to, ale zase od kompu easy:)
No, uz aby byla na kurtu Linda;)
Pokud Aryna zvitezi, tak se dostanu tezce pod tlak, a "tezko se budu z toho hrabat"...
Prubezny stav, pred zapasem Bencic x Sabalenka
Ondra 1(6) (1 - Pegula)
Vlk 0 (6)
V zavorce mozny potencial bodu, ktery lze jeste ziskat za nase predikce.
Jak na to koukam, tak dnesni noc bude takovym peknym hororem jak z nejakeho Beckoveho filmu...
V pripade, ze dnes odpadne Bencic, Garcia, Linda tak by uz bylo hotovo;) Jen by se cekalo za kolik to dostanu celkove. A padl by dokonce kanar:D
Kazdopadne dodatecne jeste gratulace za Tvuj prvni pekny uspech, za prvni ziskany bod a Pegulu.;)
Ondra 2(5) (1 - Pegula, 1 - Sabalenka)
Vlk 0 (4)
V tuto chvili mam uz jen sanci v dodatecnem TB:)
Podminky drsne, Garcia by musela vyhrat GS, Linda porazit Vekic, Sabalenku, a Azarenka porazit Pegulu.:D
Takze ted jses uz na dalsim MB.:)
Ondra:2(3)
Vlk: 0(0)
Rekneme, ze jsem spokojeny... jak s obsahem, tak s hodnocenim mozneho viteze:D
Jen aby se to jeste potvrdilo na kurtu.
Jinak se neustále mluví o snadném losu Karolíny, ale ani Zhang, Belinda nebo třeba Garcia neměly těžký los.
Určite sa oplatí sledovať aj našu Slovenku Renátu Jamrichovú, ktorá v 15 rokoch ukázala veľký potenciál na dvoch halových ITF turnajoch, kde vyhrala aj s takými súperkami ako Šrámková, Cristian či Schmiedlová... dosť skoro ju však v pavúku čaká práve Andreeva...
Tomljanovic (injury)
Kyrgios (injury)
Badosa (injury)
Berrettini (1R)
Kokkinakis (2R)
Fritz (2R)
Jabeur (2R)
Ruud (2R)
Sakkari (3R)
Auger-Aliassime (4R)
https://twitter.com/thenet_m/status/1617078558006083584
nevím, zda je to pravda, ale asi ano, když to neřešil nikdo z těch nejprofláknutějších reportérů a ani v médiích jsem nic nenašel... řešili to jen španělsky mluvící na Twitteru :D
A vypadlo toho tolik, ze se me to nechtelo ani vsechno cist:)
Vzal jsem jen namatkou nejaky FoxsSports, nejak prejel, a jen se me potvrdilo, ze tenis ma plno pravidel, nikdo je poradne nedodrzuje, nebot by myseli mit pod rukou bibli pravidel s heslama, ktere by si kazdou nejakou akci nalistovali, aby hraci vedeli, co maji delat...take se me potvrdilo, ze by to davno meli nejak resit, nebot uz davno plno pravidel nefunguje... nejvic trapny je cely koucing...dela to vlastne ze spicky skoro kazdy...na ruzne zpusoby...takze ve vysledku to vypada tak,... budu to delat taky bo to delaji jini:) Dost mimo... krom toho kazdy GS ma sva nejaka spec. pravidla, jsou tam rozdily, takze z toho je urcite slusny gulas...ktery by nesezral ani sousedovic pes.
Souhlas s Millmanem, nebo kym... neni ani nakonec dulezite co dela tym Djoka s tema flaskama, papirkama, ale spis jak, takze to bude budit porad pozornost, plno otazek. Na AO by se ty veci mely hlasit, coz zase nefunguje u jinych turnaju atd...
Beru i v uvahu, ze je takovy hrac vice exponovany, tudiz urcite neni jediny;) jen si toho u jinych tolik nevsimnou, jako u Nadala, Djoka...
Tak nejak obecne...je to komicke....
2. Novak Djokovic - 337 (87.76%)
3. Rafael Nadal - 314 (87.95%)
4. Jimmy Connors - 233 (82.62%)
5. Andre Agassi - 224 (81.00%)
6. Ivan Lendl - 222 (81.92%)
7. Pete Sampras - 203 (84.23%)
8. Andy Murray - 198 (79.00%)
9. Stefan Edberg - 178 (79.11%)
10. John McEnroe - 167 (81.55%)
(k 22.1.2022)
Okrem priepastného rozdielu medzi big 3 a zvyskom sveta zaujala aj vysoká priečka Andyho. Opat sa ukazuje, že ak by sa v športe hralo na keby, a keby sa narodil o 10 rokov skor, alebo neskor, dnes je možno historicky niekde medzi Agassim a Samprasom.
El Aynaoui had pulled off the upset of the tournament the round before, taking out No. 1-ranked Lleyton Hewitt in another marathon, 6-7 (4), 7-6 (4), 7-6 (5), 6-4, and for a while it looked like he may be headed for another upset over the No. 10-ranked Roddick as he went up two sets to one, and even brought up a match point in Roddick's 4-5 service game in the fifth set.
But Roddick ripped an incredible inside-out forehand winner to fight off that match point and hold serve for 5-all. Roddick would close out the two-hour, 23-minute final set - and the match - two games later.
The marathon victory would put a 20-year-old Roddick through to the first Grand Slam semifinal of his career.
"I've known him for a long time and I know that he has problems," said Becker.
"Novak is now going for the quick points," he added. "That starts with the serve, because he's also taking more risks on the second (serve).
McEnroe
to zvýšené riskování vidíme, to nemusí hlásit
můžeme mu věřit, když je to bývalý vězeň
McEnroe
"De Minaur, his next opponent, is someone that potentially (who could do that) because he relies on speed and grit and making an opponent work. The type of guy that could cause Novak problems if he's not 100 per cent."
McEnroe jinde řekl, že komplikace s míči jde vyřešit jiným napětím strun
- já to tušil, problém není v míčích, ale v tom, že hráči si neumí nachystat rakety
Avšak vzhladom na evidentne decentný charakter zranenia, by zápas mal zvládnuť v troch setoch.
De Minaur je ale zaujimavy hráč, na rozdiel od Dimitrova herne nestagnuje, naopak vidiet tam progres, úplne by som ho do budúcna neodpisoval a nejaké to semíčko/finále neantukového GS sa može podariť.
Karolína je favoritkou a její prohra by byla velký zklamání. Čistě ze statistickýho hlediska ale mám pochyby že by Karolína dokázala vyhrát i osmej zápas proti relativně silný soupeřce ...
Linda je naopak outsiderka a její výhra by byla velký překvapení. To se ale říkalo i před zápasem s Markétou a jak to nakonec dopadlo ...
Hodně se těším i na naše debly. Letos tam máme dva ryze český páry který by mohly dojít daleko. Oba páry by měly svoje osmifinálový zápasy vyhrát ...
Plíšková si loni stěžovala, že jí nezůstanou žádné body za Wimbledon, ale nakonec na tom vydělala. Kdyby se totiž počítaly body za Wimbledon 2022, pak by její entry ranking pro AO byl 34, resp. 33 po "dovolenkující" Halep (před ní by se dostaly Tomljanovic, Cornet a Maria). Byla by tak nenasazená a kdo ví, koho by dostala v prvních dvou kolech, např. Swiatek.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele