Bartoliovou dovedl vysmívaný svérázný styl k titulu z Wimbledonu
Osmadvacetiletá francouzská tenistka se posledních šest let drží v první dvacítce žebříčku WTA, v této sezoně se ale spíše trápila a ani jednou nepřešla přes čtvrtfinále. Ukončila spolupráci s otcem a krátce se připravovala s Janou Novotnou, pak se ale vrátila k Walteru Bartolimu.
Před startem Wimbledonu stejně jako poražená finalistka Sabine Lisická nepatřila mezi adeptky na titul. Její obouručný styl, s nímž hraje míče brzy po odskoku, neustálé poskakování a procvičování úderů mezi výměnami a dodržování stejných rituálů v přestávkách, však tentokrát zafungovaly dokonale. Bartoliová navázala na triumf své rádkyně Amélie Mauresmové, která v roce 2006 ve Wimbledonu vyhrála jako dosud poslední Francouzka.
"Vyhrála jsem ve dvou setech. Za celý turnaj jsem neztratila ani set. Ani v tom nejskvělejším snu jsem si nemohla vysnít tak perfektní okamžik," řekla po finálovém triumfu, ke kterému cestou nemusela čelit žádné výše postavené tenistce. Její papírově nejtěžší soupeřkou byla ve čtvrtfinále světová sedmnáctka Sloane Stephensová.
Být jako všichni ostatní by bylo nudné
Hned po finálovém vítězství se běžela do hlediště obejmout s otcem a Mauresmovou. Po složitém hledání trenéra , při němž si prý sáhla až na dno, konečně všechno zapadlo na své místo.
Bartoliová si tak mohla vychutnat nejsladší odměnu za to, že si dovolila být jiná. "Vždycky jsem byla taková, lišila jsem se," řekla. "Myslím ale, že být jako všichni ostatní, by bylo nudné," dodala.
Zatímco v její polovině pavouka favoritky jako Maria Šarapovová či Viktoria Azarenková skončily dřív, než se s nimi mohla utkat, Němka Sabine Lisická vyřadila na cestě do finále obhájkyni Serenu Williamsovou i loňskou finalistku Agnieszku Radwaňskou. I proto byla před sobotním zápasem považována za favoritku.
Na rozdíl od Bartoliové, která se držela staré poučky svého otce, že dobrá hráčka si musí vytvořit vlastní rutinu a neustále ji dodržovat, ale finálový duel nezvládla. Zatímco Bartoliová neustále hopsala, cvičila údery a pumpovala zaťatou pěstí, Lisická už v prvním setu jen stěží držela slzy. Ve druhém ji emoce přemohly ještě víc.
"Ráno jsem se cítila dobře, ale tohle je příležitost, která se vám nenaskytne každý den," řekla Lisická. "Už vstup na kurt je jiný. Jdete s květinami, jdete společně. Všechno je trochu jiné, ten pocit, atmosféra," líčila, proč byla už před začátkem finále svázaná nervozitou. "Ale poučím se z toho. Už jsem to dokázala dřív, zkušenosti mi vždycky pomůžou," dodala Němka, jejímž grandslamovým maximem dosud byla semifinálová účast ve Wimbledonu z roku 2011.
Komentáře
---
duch vlka :D)
neprejnici, co tvuj triumf zpochybnuji, at si vylizou zadek!!!!!
my, co ti ten titul prejeme ze srdce, dobre vime, co vsechno si ve wimbl za uplynula leta dokazala....vitezna trofej byla tou pravou odmenou za vsechnu tu drinu....
Ale uhrála si to brilantně, neztratila ani jeden set a její výkony v semifinále i finále nebyly vůbec špatné. To, že největší favoritky a hráčky top 10 nedošly tam, aby se s nimi potkala, není její vina. A k úspěchu je někdy i to štěstí potřeba, a ona byla letos připravená jít tomu naproti.
Osobně mi to přijde jako paráda, že na sklonku kariéry dobyla právě Wimbledon a vrátila se zpět do elitní osmičky. Musím přiznat, že jsem v jejím případě už nevěřil tomu, že by se jí to mohlo někdy povést. Spíše jsem postupně očekával stále větší propad žebříčkem.
A že vyhrála Wimbledon právě hráčka, která hraje oba údery obouruč, mi přijde pěkné a zároveň jako povzbuzení pro ostatní, že ať se zdá být jejich hra, strategie či něco jiného jakkoliv střeštěné a divné, šance je vždy, když se proto dělá maximum.:)
Spíš bych tipoval, že krize nepřijde, ale ani žádné zlepšení. Marion bude s Petrou bojovat o místo na chvostu top 10.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele