Berdych i Zakopalová v Tokiu postoupili

2. 10. 2008, 07:37
Český tenista Tomáš Berdych si v Tokiu zahraje ve čtvrtfinále. Ve třetím kole si třiadvacetiletý hráč poradil s šestým nasazeným Tommym Robredem, kterého porazil 7-6 a 6-2. Set v japonské metropoli neztratila ani Klára Zakopalová, která zdolala Polku Domachowskou 6-3 a 6-0.
Tomáš Berdych

Čtvrtfinálovým soupeřem Tomáše Berdycha bude v Tokiu třetí nasazený Fernando Gonzalez. Chilský hráč v 3. kole porazil Amera Delice z USA 6-4 a 7-6.

Berdych má s Gonzalezem na okruhu ATP bilanci jedné výhry a tří proher. Jediné vítězství nad 11. hráčem světového žebříčku zaznamenal na letošním turnaji Masters v Cincinnati. Do té doby s osmadvacetiletým Chilanem neuhrál ani set.

Klára Zakopalová si s Domachowskou poradila za necelých 50 minut a poprvé od červencového turnaje v Budapešti postoupila na turnaji WTA dál než do druhého kola. Další soupeřkou české tenistky bude Slovenka Jarmila Gajdošová.

V mužské soutěži se dnes na postup nadřel obhájce titulu a nejvýše nasazený hráč David Ferrer. Španěl nevstoupil do zápasu s domácím Takaem Suzukim nejlépe, první set prohrál 4-6, když si dvakrát nechal sebrat podání. Po zbytek zápasu už ale při svém servisu nezaváhal a po téměř dvou hodinách japonského soupeře porazil. "Byl to těžký zápas, Takao mě překvapil," přiznal po utkání Ferrer, který zápas zakončil esem. "Hrál hodně soustředěně, ale když jsem mu sebral podání ve druhém setu, začal jsem se soustředit i já. Třetí set byl pak pro mě lehčí."

Výsledky - Tokio:

Muži:
Dvouhra - 3. kolo:
Berdych (9-ČR)
- Robredo (6-Šp.) 7:6 (8:6), 6:2, Ferrer (1-Šp.) - Suzuki (Jap.) 4:6, 6:3, 6:2, Del Potro (5-Arg.) - Nieminen (11-Fin.) 6:1, 6:3, Gasquet (4-Fr.) - Nišikori (Jap.) 6:1, 6:2, Gonzalez (3-Chile) - Delic (USA) 6:4, 7:6(4), Roddick (2-USA) - Melzer (14-Rak.) 7:6 (7:2), 6:2, Gonzalez (3-Chile) - Delic (USA) 6:4, 7:6 (7:4), Gasquet (4-Fr.) - Nišikori (Jap.) 6:1, 6:2, Del Potro (5-Arg.) - Nieminen (11-Fin.) 6:1, 6:3, Troicki (Srb.) - Tsonga (7-Fr.) 5:7, 2:1 skreč, Schüttler (12-Něm.) - Južnyj (8-Rus.) 6:3, 6:7 (12:14), 6:4.

Cerretani, A. Fisher (USA/Austr.) - Čermák, Wassen (4-ČR/Niz.) 6:3, 6:2.

Ženy:

Zakopalová (ČR) - Domachowská (Pol.) 6:3, 6:0, Wozniacká (1-Dán.) - Moritaová (Jap.) 6:2, 6:1, Stosurová (Austr.) - Medinová Garriguesová (2-Šp.) 6:1, 7:5, Wozniaková (8-Dán.) - Fudaová (Jap.) 6:1, 6:1, Pavljučenkovová (Rus.) - Fudžiwaraová (Jap.) 6:2, 6:4.