Berdych má 11. titul, ve finále porazil Garcíu-Lópeze
"Poslední tři dny byly hodně náročné, hlavně psychicky, aby člověk udržel soustředění. Já se s tím vyrovnal lépe a jsem na sebe pyšný, že jsem to dokázal, protože podmínky nebyly vůbec snadné," řekl po svém vítězství Tomáš Berdych, který si na finále v Šen-čenu musel počkat až do pondělí kvůli dešti. Ten zkomplikoval i dnešní program - zápas českého tenisty s Guillermem Garcíou-Lópezem začal se zpožděním a kvůli nepříznivému počasí pak oba tenisté museli z kurtu po dalších čtyřiceti minutách.
Turnajovou jedničku Berdycha to ale nerozhodilo. Do šatny odcházel za stavu 5-2 v úvodním setu a po pauze sadu jistě dokončil. Na úvod druhého dějství prohrával český tenista 0-3, když při brejkbolu ve druhé hře udělal dvojchybu, ale rychle dokázal srovnat a vynutit si ve vyrovnaném setu zkrácenou hru.
2015 - Šen-čen |
2014 - Rotterdam, Stockholm |
2012 - Montpellier, Stockholm |
2011 - Peking |
2009 - Mnichov |
2008 - Tokio |
2007 - Halle |
2005 - Paříž |
2004 - Palermo |
V dramatické koncovce se Berdych dostal do vedení 5-4 a měl dvě podání, jeho soupeř ale nejdříve výborným returnem srovnal a po nevynucené chybě turnajové jedničky mohl utkání poslat do rozhodujícího setu. Ten však Tomáš Berdych nepřipustil. U sítě odvrátil setbol a vzápětí měl možnost zápas ukončit; při prvním mečbolu ještě poslal míč několik centimetrů do autu, smečí si ale vypracoval další šanci a tentokrát už nezaváhal.
"Byla to velká výzva, konečně získat trofej. Byl to hodně těsný zápas, tie-break byl jako na houpačce a myslím, že rozhodly moje zkušenosti," řekl Berdych po čtvrté výhře v sedmém duelu s Garcíou-Lópezem. Španěl, který usiloval o třetí letošní titul, může vzájemnou bilanci ještě tento týden znovu vyrovnat. Oba tenisty čeká rychlý přesun do Pekingu, kde bude Berdych plnit roli turnajové dvojky. Pokud oba v čínské metropoli zvládnou úvodní utkání, ve druhém kole se opět postaví proti sobě.
Český tenista obdivoval broušenou trofej, kterou za výhru dostal. "Už když jsem ji viděl na fotkách z loňska, tak vypadala hodně hezky," řekl o trofeji, kterou před rokem držel v rukou Brit Andy Murray. "Byla pro mě výzva ji získat a mít trofej, která je jiná. Je hodně originální a specifická," dodal Berdych.
Po finále dostal i otázku, jak moc touží po grandslamovém titulu, který mu uniká. "Je zřejmé, že to je můj hlavní cíl a zůstává to jako můj hlavní cíl po zbytek kariéry. Dělám vše, co je v mých silách. Snažím se, aby každý kousek tenisové skládačky zapadnul do sebe. Snad jednoho dne tu trofej zvednu. Ale jsme v extrémně těžké éře. Je to velká výzva a jen ti nejlepší mohou dosáhnout na trofeje," řekl svěřenec venezuelského kouče Daniela Vallverdua.
Titul ze Šen-čenu je Berdychův celkově jedenáctý v kariéře a první od loňského úspěchu ve Stockholmu. Letos uspěl až na čtvrtý pokus - před Šen-čenem prohrál finále v Dauhá, v Rotterdamu a Monte Carlu.
Jedenácti triumfy na okruhu ATP Berdych překonal Petra Kordu a je třetím nejúspěšnějším českým hráčem v historii v počtu titulů. Před ním jsou jen Karel Nováček (13 titulů) a s 94 výhrami nedostižný bývalý první hráč světa Ivan Lendl.
Vítězstvím si rodák z Valašského Meziříčí zároveň upevnil pátou příčku v pořadí pro Turnaj mistrů, který už mu prakticky nemůže uniknout. Prestižní finále sezony v Londýně si zahraje pošesté za sebou.
Dvouhra - finále: |
Berdych (1-ČR) - García-López (4-Šp.) 6:3, 7:6 (9:7) |
Komentáře
Držím palce Berďo. Pojď!!!
http://www.tyden.cz/rubriky/sport/tenis/kapka-plane-nadeje-z-berdycha-se-titulem-sampion-nestal_358011.html
Mala nádherne hadry.
Jimmy Connors? 109
Ivan Lendl? 94
Roger Federer* 87
John McEnroe? 77
Rafael Nadal* 67
Björn Borg? 64
Pete Sampras? 64
Guillermo Vilas?62
Andre Agassi? 60
Ilie Năstase? 58
Novak Djokovic* 55
Boris Becker? 49
Rod Laver?[a] 46
Thomas Muster 44
Stefan Edberg? 42
Stan Smith? 36
Andy Murray* 35
Michael Chang? 34
Manuel Orantes? 33
Arthur Ashe?[a] 33
Mats Wilander? 33
John Newcombe? 32
Andy Roddick 32
Lleyton Hewitt* 30
Ken Rosewall?[a] 27
Ovsem pro rafu to znamena jeste nekde vytriskat min. 20 titulu...
Jinak ten Jimbo vypada dost dobre...a bude asi dost tezke ho jen tak sejmout v tech stats...;)
Tedy, jako mimo tenis. Takže Lucka ne-e :o)
Pořadí hráč titulů
1.Thomas Muster 26
2.Roger Federer 24
3.Lleyton Hewitt 22
4. Andy Roddick 21
5. Pete Sampras 20
6. Michael Chang 19
Jevgenij Kafelnikov 19
Andre Agassi 19
9. Nikolaj Davyděnko 16
Andy Murray 16
************************
Dneska jsem chvili hledal i nejaky kompletni prehled, nejen prvnich 10.
Ale nejak jsem nenasel...
Takze Rebel by musel jeste par turnaju pridat, aby se do top10 propracoval...;) Celkem by mne zajimal prave ten celkovy prehled...
Jo, to je mozny, ze to i zvladne;)
2 Novak Djokovic 24
= Roger Federer 24
4 Ivan Lendl 22
5 John McEnroe 19
6 Jimmy Connors 17
= Andre Agassi 17
8 Björn Borg 15
9 Boris Becker 13
10 Pete Sampras 11
= Andy Murray 11
12 Rod Laver 9
13 Stefan Edberg 8
= Thomas Muster 8
= Mats Wilander 8
16 Michael Chang 7
17 Ilie Năstase 7
18 Guillermo Vilas 7
19 Manuel Orantes 6
20 Jim Courier 5
= Marcelo Ríos 5
= Gustavo Kuerten 5
= Marat Safin 5
= Andy Roddick 5
25 Stan Smith 4
= Andriy Medvedev 4
= Juan Carlos Ferrero 4
Je to od roku 1970.
No Roger bude muset jeste zabrat;)
= Rafael Nadal 16
3. Pete Sampras 12
4. Novak Djokovic 11
5. Boris Becker 10
6. David Ferrer 9
7. Stefan Edberg 8
= Juan Martín del Potro 8
9. Goran Ivanišević 7
10. Ivan Lendl 6
= Andre Agassi 6
Pocitano od roku 1990...
bere se tu priblizna kvalita turnaje...ale tak stejne to muze byt s 250tkam atd.
Koncept Masters turnajů se během 45 let vyvíjel, v dnešní podobě nespadl z nebe. I koncept Grand Slamu se za takřka 140 let změnil do dnešní podoby čtyř rovnocenných majorů.
Ale neboj, Rafa jede taky na rekord. Už se dneska nechal dvajrát breaknout s hráčem třetí světové stovky :D
Ale ten druhej set, to musela být sranda :D WTA hadr.
to je prostě kravina
A v nejlepších letech 2005-2009 byl ve finále v Thajsku 2005, Katar 2006,2007 a Estoril 2008, kde hrál ve finále s Davyděnkem.
Takže by zase stavěl karieru na 250 je hodně velká hyperbola.
Byt 1masters na trave, nepochybuji ze ho Roger vyhral 5x a dnes vede tu tabulku.:)
Tu su na mieste slová jeho údajne najvačšieho konkurenta Andyho Roddicka:
"Nikdy som sa nepokladal za Rogerovho rivala. Najprv s ním musím vyhrať nejaké zápasy a potom možeme hovoriť o rivalite"
"Federer je druhým najlepším antukárom všetkých čias".
Treba si uvedomit, ze Roger vyhrával v rokoch 05-07 prakticky 3GS zo 4 a nebyť Nadala vyhral by celkom jednoznačne dva kalendárne GS..Ako nemože byť tento hráč v týchto rokoch konkurenciou?
..Čo sa týka ostatných hráčov ako Ferrero, Gaudio, Coria a spol..Tí tvorili zhruba rovnakú konkurenciu Rafovi ako Lleyton, Andy, či Nalbandian na Wimby Rogerovi..Vysledky to mozno nenaznacujú, ale to proste pre to, ze Rafa je na antuke lepsí ako Roger na tráve..Už len fakt, že ich vsetkých rad za radom predbehol na W. junior antukár Nadal neveští pre W. konkurenciu nič lichotivé..
Kdyby jen první 3 hráči, ze světové dvacítky jich bylo 18.
Apropos, to aký povrch je pre koho najobľúbenejší v podstate v kontexte konkurencie nič nedokazuje..Tráva bola Roddickova obľúbená a stále na nej nedosahoval kvality v tom čase antukára Nadala..Na antuke stáli oproti Rafovi mimo Federera borci antukoví špecialisti, ktorí dosahovali na svojom povrchu rovnakú výkonnosť, ako trebars Lleyton, Roddick na harde, v rebríčku sa to však logicky nestihlo prejaviť, keďže antuky je v kalendári menej..Preto nemožeme brať rebríček, opat logicky, ako jediný smerodajný ukazovateľ..
Já netvrdím, že tam nemohli hrát jiní hráči, kteří byli na antuce lepší, než naznačovalo jejich žebříčkové postavení. Sám jsem jich dokonce pár navrhl, ale žádný z nich mi nepřišel ani na antuce jako nějaká výrazná konkurence. Můžeš mě doplnit a hodit další, případně napsat, proč zrovna tito opravdu jsou silnou konkurencí. Mě nepřijdou, ale jsem přístupný argumentům.
Kteří hráči tedy měli na antuce stejnou výkonnost, jako Andy a Lleyton na hardě?
Jen ať víš, s čím srovnáváš - Andy tráva 0,8, hard 0,76, antuka 0,63. Lleyton 0,76, 0,7 a 0,63 (a to včetně těch mnoha let po zranění, kdy už se nedostal na vrcholnou úroveň a paběrkoval, nepochybuji, že do roku 05 to byly výrazně vyšší čísla). Tedy hledáš antukáře, kteří mají čísla na antuce řekněme 0,75 a vyšší. Například z trojice, na kterou jsem si vzpomněl já, jediný Ferrero má více, než 0,7 (0,72 myslím?).
Hoover - ano, děkuji, opět jsi krásně dokázal můj názor svými fakty. Roger na antuce nikdy nebyl zdaleka tak kvalitní, jako jinde. Děkuji.
U Djokera je antuka najslabší povrch..No to sú mi teda novinky...:)..To može povedať, človek, ktorý Djokovica na antuke hrať nikdy nevidel..Djokovic je na antuke extratrieda, no ani famózny tenis na antuke mu na RG na titul nestačil, práve vďaka konkurencii, ktorú v Rafovi má..Kdežto W. vyhral už aj s priemerným tenisom, na jeho pomery..A toto je vec, ktorú nevygoogliš ani číselne nedoložíš, to je o zdravom, sedliackom rozume a pozornom tenisovom oku..
Ty si fakty používaš, avšak veľmi tendenčne..Samozrejme, že top hráči na antuke "mimo Nadala", resp. mimo Nadala a Federera majú na antuke horšie čísla, keďže sa na tom povrchu stretávali s takým terminátorom akým Nadal bol..Uvedom si, ze vyhral 9 z 10 RG..To je fakt, jasne demonštrujúci jeho silu a jasne demonštrujúci, ako moc tento hráč musel všetkým protivníkom ničiť úspešnosť na antuke..Chceš to nejak poprieť?..Opat, stačí zapojiť sedliacky rozum..;)
:), na antuce...?..to pak cisla naskakuji ze?
Na jednu stranu bys chtel, abysme vzaly v potas ze Rafa byl na antuce tak vyjimecny, ze proste prejel o parnik veskerou konkurenci vcetne Rogera, coz je pravda..Ale nejsi ochotny prijmout fakt, ze Roger by o parnik lepsi nez jeho zbytek konkurence, to budes tvrdit, ze byla slaba era a hraci.
Já netvrdím, že tam nemohli hrát jiní hráči, kteří byli na antuce lepší, než naznačovalo jejich žebříčkové postavení. Sám jsem jich dokonce pár navrhl, ale žádný z nich mi nepřišel ani na antuce jako nějaká výrazná konkurence. Můžeš mě doplnit a hodit další, případně napsat, proč zrovna tito opravdu jsou silnou konkurencí. Mě nepřijdou, ale jsem přístupný argumentům.
Kteří hráči tedy měli na antuce stejnou výkonnost, jako Andy a Lleyton na hardě?
Jen ať víš, s čím srovnáváš - Andy tráva 0,8, hard 0,76, antuka 0,63. Lleyton 0,76, 0,7 a 0,63 (a to včetně těch mnoha let po zranění, kdy už se nedostal na vrcholnou úroveň a paběrkoval, nepochybuji, že do roku 05 to byly výrazně vyšší čísla). Tedy hledáš antukáře, kteří mají čísla na antuce řekněme 0,75 a vyšší. Například z trojice, na kterou jsem si vzpomněl já, jediný Ferrero má více, než 0,7 (0,72 myslím?).
Hoover - ano, děkuji, opět jsi krásně dokázal můj názor svými fakty. Roger na antuce nikdy nebyl zdaleka tak kvalitní, jako jinde. Děkuji.
Papírová konkurence je, jenže nakonec to Roger většinou zvládal bez větších problémů jako na betonu. Roddick prý velký rival, ale bilance hovoří o něčem jiném atd. To samé Safin..Roger spíš prohrál s hráči jako Berdych, Hrbatý..prostě ústřely podobně jako Horna na antuce.
Opat jedna rada..Štatistiky sú ako bikiny..Veľa ukážu, ale to podstatné zostane zakryté..;)
Sám dobre vieš, že takisto si mohol nahrabať aj Roger na hardových, Predsa tých hardových masters tam je viac.
Je mi Nadala a jeho fanoušků upřímně líto ...
Berdych 7 (16 finalovych ucasti)
Djokovic 6 (10 finalovych ucasti)
teď budu mít ptáky dva !!! ;)
:o)
No ale samozřejmě - Počet hráčů, kteří se tak dlouhou dobu (více jak 6 let) nepředstaví aspoň jednou doma na ATP / Chl. turnaji, je skutečně malý. Musí být a) ten tenisa dost dobrý na to, aby nemohl hrát malé turnaje b) ta země dost chudá na to, aby žádný pořádat nemohla. I ten Djoker hrál až do r. 2011 na tom "svém" turnaji v Bělehradě.
http://tenis95.webnode.cz/celkove-statistiky/
15 - 4, 10, 17; 43
14 - 11, 18, 24; 45
13 - 8, 16, 22; 44
12 - 7, 18, 24; 48
11 - 10, 15, 20; 45
10 - 14, 17, 30; 41
09 - 13, 23, 27; 46
08 - 14, 18, 19; 30
Montpelliere
15 - 19, 20, 23; 58
14 - 9, 20, 21; 39
13 - 9, 10, 14; 54
12 - 7, 12, 14; 50
Nice
15 - 17, 20, 19; 36
14 - 11, 19, 30; 47
13 - 17, 20, 21; 43
12 - 11, 12, 14; 45
11 - 7, 6, 12; 48
10 - 7, 9, 15; 54
Marseille
15 - 6, 7, 13; 31
14 - 9, 10, 23; 41
13 - 6, 7, 8; 28
12 - 6, 8, 9; 44
11 - 4, 7, 10; 23
10 - 8, 9, 13; 39
09 - 3, 8, 11; 28
08 - 3, 7, 8; 21
Stockholm
14 - 7, 10, 17; 50
13 - 3, 11, 15; 29
12 - 7, 6, 12; 39
11 - 10, 15, 19; 48
10 - 2, 5, 6; 42
09 - 10, 17, 23; 34
08 - 7, 31, 33; 55
Mnichov
15 - 3, 16, 21; 29
14 - 15, 16, 17; 36
13 - 10, 11, 14; 34
12 - 5, 16, 24; 39
11 - 13, 14, 21; 42
10 - 11, 15, 16; 46
09 - 15, 26, 28; 37
08 - 18, 15, 25; 50
07 - 11, 12, 17; 30
Halle
14 - 1, 4, 9; 24
13 - 3, 9, 11; 33
12 - 2, 3, 7; 34
11 - 7, 8, 12; 28
10 - 2, 5, 14; 32
09 - 4, 8, 9; 32
08 - 1, 7, 12; 28
07 - 3, 8, 13; 18
Palermo
06 - 28, 46, 47; 60
05 - 13, 17, 20; 43
04 - 12, 38, 43; 55
Shenzen
15 - 5, 14, 30; 66
14 - 5, 11, 21; 48
Srovnání turnajů ve Francii s jinými. Vzhledem k tomu, že nemám kapacitu porovnávat všechny, jsem vybral ty, které vyhrál Berdych (o něm byla debata, tak proč ne). Data jsou většinou do té doby, dokud jsou k dispozici, u francouzských turnajů jinak do roku 08 (první výrazný Tsongův rok), u ostatních většinou do doby, co je vyhrál Berdych. Vždy je to světové umístění prvních 3 nasazených a posledního nasazeného (většinou = 8. nejlepší hráč na turnaji, ale ne vždy, občas pár nasazených nehrálo). Můžete tak porovnat absolutní kvalitu (ti první tří) a hloubku startovního pole (poslední nasazený)
Z ostatních logicky vyčnívá Halle (také je to od letoška 500), na druhou stranu vyčnívalo Palermo (také si status 250 udrželo pouze do roku 06).
Rozhodně zde nevidím žádný argument pro "skvěle obsazené francouzské turnaje" a "slabé 250 co hraje Berdych". A vzhledem k tomu, že z francouzských turnajů hrává nejčastěji Marseille...
A ještě k tomu nasazení jako jednička - už to ukazuje, že si Berdych vybírá obecně vzato silně obsazené turnaje. Za celou svou kariéru byl jedničkou 12x, zatímco Tsonga ve své o poznání kratší kariéře, v níž byl také velkou většinu doby žebříčkově až za Berdychem, již 15x.
Závěry si najděte sami. To jsou fakta.
Ještě zkusím zjistit, jakou má Tsonga úspěšnost na francouzkých/nefrancouzských turnajích.
Halle 2,825
Shenzen 5
Marseille 5,625
Stockholm 6,7
Méty 8
Montpelliere 11
Mnichov 11,2
Nice 11,6
Palermo 17,6
Ve Francii: 5 z 15 hraných, tj. 33 %.
Mimo Francii 3 z 24 hraných, tj. 12,5 %.
500 ve Francii není, tu nemůžu porovnat. 1000 vyhrál jednu ve Francii a jednu v Kanadě. Nevím přesně kolikrát kde startoval, ale celkový počet je 1 Masters ve Francii, 8 jinde. Což vychází zhruba... 8 x větší úspěšnost ve Francii?
Ano, samozřejmě to vůbec nemusí být výhoda domácího prostředí. Čistě statisticky vzato to prostě může být náhoda. Možná mu dokonce domácí prostředí ubližuje a jen náhoda ho drží nad vodou... Možné to je. A věřit můžete, čemu chcete.
A jak jsem psal výše. Všechno to může být náhoda. A věřit můžeš čemu chceš. Možná ho domácí prostředí svazuje a ty výsledky má navzdory němu...
Prostě tu máš fakta a dělej si s nima co chceš.
A tvoje "argumenty", že na nefrancouzských turnajích hraje dobře - máš tu fakta. Na francouzských turnajích vyhrává v průměru cca 3 x častěji, než na jiných. Ale ne, ty máš samozřejmě pravdu, prohrává se super hráči, takže se to vlastně počítá, jako by vyhrál (facepalm).
Naprosto například nechápu, proč tam hážeš, kdo Tsongu kdy porazil - jakou to má relevanci ohledně výsledků? Ale když už jsi v tom, tak se podívej i na to, s kým prohrál v Paříži. Ani jednou neprohrál s hráčem, který by nebyl v top20.
Ke GS - ano, tam má nejlepší výsledek mimo Francii. Problém je, že 4 turnaje jsou za a dost malým vzorkem a za b je to velmi ovlivněné povrchem (antuka 0,645, 0 titulů; hard 0,69, 12 titulů; tráva 0,7, 0 titulů). Ovšem i tak je jediný rozdíl finále na AO, turnaji kde mu absolutně vyhovuje povrch, jinak je to zcela vyrovnané. Tudíž i zde ho domácí prostředí dokázalo dostat z nevýhody, kterou mu způsobuje povrch (jeho nejhorší) na domácím GS, a dostat ho cca na roveň ostatním GS. Ještě něco?
Já tuhle diskusi končím, nemám na to sílu. Dám ti fakta a ty řekneš: "Ale mě se tyhle fakta nelíbí" a vytahuješ jednotlivé zápasy (které mimochodem v té statistice jsou, všiml sis?), abys ji rozporoval. Na to nemám. Ať si každý názor udělá sám.
Tím argumentem chci říct, že jak ty jsi vytáhl Paříž, kde se mu jakože daří na domácí půdě v rámci Masters, tak já jsem vytáhl Kanadu, kde se mu EJHLE, taky daří v rámci Masters turnaje. A kde byl schopen porazit nejlepší tři hráče světa v rámci jednoho turnaje, BANG! Na jednu stranu zneuznáváš kvalitu obsazení francouzských 250tek a najednou tím argumentuješ. Mohlo by být na jednu stranu logické, že se mu tam daří, když (dle tebe), tam není nikterak zázračná konkurence, alespoň ne žebříčkově, jak jsi včera naznačil. :) Já to rozporuju celou dobu, jenže ty neuhneš ze svých pozic, tak proč bych měl já a nehrát si na blbého, hehe. Se podívej, kolikrát Tsonga shořel doma na turnaji, i když byl výraznější favorit, dokonce prohrál i s tím Clementem, kterému ses tak divil. Na betonu prakticky 250tky až na malé výjimky nehraje. Dvakrát Salem, Johannesburg, Dauhá, Adelaide nějaké..v hale hraje 250tky z 90% jen doma, snad se ukázal jen ve Stockholmu a Moskvě mimo Francii. Statistika Tsongy je přirozeným obrazem jeho kalendáře atd. Pokud by exceloval i na jiných Masters než v Kanadě, asi by byl žebříčkově jinde. Ty prostě těžíš, že máš strašně malý vzorek. Jediné domácí Masters a halové 250tky. Proti mně stojí mraky ATP 500, Masters, ale zato méně 250tek.
Což je logické, protože drtivou většinu 250tek hraje ve Francii a i celkově jsou poměry Francie-(Ne)Francie jinde. Viz výše o tom vypovídajícím vzorku. Je to prostě logický důsledek a i tobě by to mělo dojít, když jsi argumentoval zprvu (ne)kvalitou francouzských turnajů. Nepočítá se to jako by vyhrál, ale o lecčems to vypovídá. ;) Když co se týče finále, tak prohrává pětistovky, turnaj mistrů, GS apod. Prohrál finále dvou 250tek mimo Francii a to bylo Queens (Murray a celkově tradičně kvalitní obsazení nakolik je to příprava na GS) a Stockholm s Berdychem, kde bral Tomáš dvakrát titul a byl favorit.
> Naprosto například nechápu, proč tam hážeš, kdo Tsongu kdy porazil - jakou to má relevanci ohledně výsledků?
Ty fakt nevíš, jakou to má relevanci ohledně výsledků? A to si děláš srandu? :) Neuznal jsi Clementa jako argument, neuznal jsi Benneteau jako argument, přitom ho oba porazili ve Francii a pak se divíš, proč upozorňuju, že si dovolil prohrát Tsonga s Fedexem nebo s Djokovicem. :D No to je moc. :) Jestli nevidíš souvislost, tak je to hodně špatné a asi se nikdy nikam my dva nepohneme. :)
Argument Paříží má nějakou hodnotu jen jako podpůrný argument pro celkový poměr turnajů. Ty nemáš žádný argument, který bys Kanadou mohl podpořit, a proto v daném kontextu nemá žádnou váhu. Kapito?
Tvůj argument "je to halař" taky moc nesedí, jelikož byť v hale má lepší výsledky, jeho hala v podstatě shodná s hardem nebo trávou obecně (0,7 ku 0,69 ku 0,7). Takže ve skutečnosti mu ten outdoor zhoršuje akorát ta antuka. Blbý, co?
4 turnaje jsou malý vzorek. Masters máš 9, 250 hrál taky o poznání více, než GS. Takže na kterém menším vzorku to ukazuji? Podle mne 31
31
Ok, tak takhle - 31 je méně než 49 což je méně 59. GS ku 250 ku 1000. Kde jsem používal menší vzorek? A to ani nemluvím o celkovém počtu turnajů, který jsem též použil...
250 hraje jen ve Francii - no, hrál jich tam cca 15. Jinde cca 24. Jasný, 24 je tolikrát méně než 15, že vlastně jinde než ve Francii nehrál, jasný...
Ovšem Masters jsou pouze podpůrný argument, kapišto? K celkovému počtu všech turnajů. A jednoduše ve všech kategoriích, které se ve Francii hrají, má Tsonga doma větší úspěchy, než jinde na stejně velkém turnaji/podobném povrchu. Ale samozřejmě je to náhoda. Já asi fakt nemám co dodat.
Takže ti zbyl jen jeden typ turnajů, docela smutné pro takové velké závěry. :)
>A jednoduše ve všech kategoriích, které se ve Francii hrají, má Tsonga doma větší úspěchy, než jinde na stejně velkém turnaji/podobném povrchu.
No, nemá. Já nemůžu za to, že ve Francii nemají pětistovku. Je to na takovou zemi docela ostuda, ale tak zase mají GS, který spousta zemí s pětistovkou nemá. Prostě ti zbyla jen jedna kategorie turnajů, tak o jakých všech kategoriích píšeš? To by mne zajímalo? :) Když jsme vynechali antuku, jinak by byly GS v můj prospěch, jelikož AO+W > RG ..zbavil ses antuky, podpůrných argumentů a nezbylo ti skoro nic.
1 Masters, SF GS + 5x 250 < 1 Masters, SF + F GS, F turnaj mistrů, 1x 500, 4x 250
:)
Ale ok, odečtěme ho - pořád zůstává 3/18 proti 5/14. 17 % proti 35 %. Po započítání všech tvých požadavků na vyhození koho se ti zlíbilo, aby se ti data líbily víc, tam pořád zůstává dvakrát vyšší úspěšnost Tsongy doma, než ve světě. Co víc prosím tě chceš?
A jak už jsem říkal, u Tsongy takřka není rozdíl v tom, jestli je to hala nebo venkovní hard.
A ve Francii tedy prohrál 10 x na 250, mimo Francii 22 x, z toho mimo antuku 19 x, a mimo antuku a Queens 14 x.
Jistě, je to malý vzorek najednou, když je to proti, ale tvůj menší vzorek, co hraje pro, už ti nevadí. Soudnost, soudnost. :) A tak ty pracuješ s těmi fakty, když je to třeba, tak neváháš s tím pracovat tak, aby ti to vyhovovalo. :) Zase nedělej z Tsongy impotentního antukáře. Pořád byl na antuce schopný porazit lepší antukáře než je on sám. AO mu vyhovuje, ale hala mu až tak nevyhovuje a za všechno může domácí prostředí, že? :)))
>Já tuhle diskusi končím, nemám na to sílu. Dám ti fakta a ty řekneš: "Ale mě se tyhle fakta nelíbí"
Ty děláš to samé, všiml sis? ;)
Jinak díky za report. Čínani tlačili koho? Bedeneho?
Pak ještě u practie courts Vencu Pospíšila, taky symp. Ale to už sa s ním fotila ta moja kámoška. Vysmátí oba jak zajíc v čítance.. Potkali jsme tam hodně těchto známých lidí, ale já fakt na to moc nejsu sa hned fotit. Jo kdyby tam šel Gulba, tak mu visím na krku hned, to je jas. Ještě mne mrzí, že jsem nenadal RBA, to jsem stál jak solný sloup a zbaběle přihlížel, jak kolem mne přechází. Dodnes mám z toho výčitky svědomí.
Já jsem pro focení jak kdy. Třeba jsem se trochu motal na hokejovém Memoriálu Ivana Hlinky a kousek ode mě seděl Záruba (přenášela to Česká). V Břeclavi hotové pozdvižení, že dojel "Ten komentátor z TV" a po utkání kotel vyvolával jeho jméno a shromáždilo se kolem něho asi čtyřicet lidí. Šlo vidět, jak je mu to strašně nepříjemné. Tak to mě ani nenapadlo jít třeba za ním, byť je to pro mě velká osobnost. Ale říkal jsem si, malý challenger v Bratislavě, udělám si památku a aspoń zjistím, jak je to s tou Rosiho povahou. Skoro nikdo ho nebude otravovat, měl hladkou výhru, skoro nikdo na jeho špíle nebyl, tak jsem se šel podívat za ním. A ani jsem se k němu pořádně nedostal a už jsem viděl, jak "fuckuje" malé děcka.
Asi ne Venco, moc práce, sezóna. A navíc on není zdravotně v pořádku, nebudu přihlížet tej hrůze. Kdybys ho potkal, vem mi autogram, díky.
Fotiek mám niekolko, no Selfie som si strihol akurát s Judy Murray!..:)
Jinak musím si postěžovat, že mě zklamaly ceny ve Vídni. Těšil jsem se, jak vyjedu, ale 35 eur za posezení někde na tribuně navrchu, když tam ani nebude nikdo z Big4, ani Delpo nebo Stan, mě za to nestojí teda. :-/
Ja rozmyslam nad Rímom..Super turnaj, lacné letenky, férové vstupné..
Dnes som nevidel ani jeden zápas, výsledky mimoriadne prekvapivé, čo tam robil Tsonga, Miloš a Dolgo? U Nishiho som stratu prvého setu predpokladal, potom si ho ale easy povodil, snáď už pôjde týmto tempom až do finále...
Tragickému som neveril, čo som ho videl v posledných zápasoch, tak hral ako hráč z konca druhej stovky, ale u neho to nie je nič nové, hráč ako deň a noc. Miloš naopak sa zlepšoval, vyhral Petrohrad, obhajoval minuloročné finále z Tokya, čakal som, že sa hecne viac. Gratulácia RF a ostatným, ktorí ho v parádnom kurze zahrali :))
Dolgovi som celkom veril, Querrey už dlho nehrá nič a navyše mimo Ameriky je polovičný, škoda, prial som si zápas Dolga s Nishim...
Jasně, Troicki měl dost zajímavých proher poslední dobou, ale pořád je nevyzpytatelný a když mu to sedne, tak schopný porazit hráče typu Raonice. Rozhodně to není tenista, který by se měl sázet z pozice favorita, nebo určitě ne výraznějšího, ale jako dog proč ne. :) Milos se sice jakože dostal naoko z krize v Petrohradu, ale zrovna v tom finále mu ty tři sety byly docela vyčítány. :) Spíš bych čekal na zajímavější Milošův triumf a z toho vycházel..250tka na podzim, no nevím, možná úhel pohledu. :)
Zápas s Keiem by byl určitě zajímavý, ale jen v případě, že by se Sašovi chtělo hrát a byl i v nějaké té formě dočasné. :) Jinak by to mohlo být spíš očím škodlivé. :)
Dolgo sa zvyčajne proti silným súperom vie namotivovať, rozprávať by vedel len za posledný rok Djoko, Nadal, Wawrinka, Raonič či Berdych :-))
dnes ma pobavil nas Klizko :
http://sport.aktuality.sk/c/193961/atp-peking-klizan-podlahol-fogninimu-v-uvodnom-kole/
ATP Peking: Kližan prehral v smogu, kašľal a musel ísť vracať :D
Berdych síce nemá možnosť hrať žiadny turnaj doma, ale tých malých turnajov môže odohrať rovnaký počet ako Tsonga a nemyslím si, že výhoda domáceho prostredia v tomto hrá až takú rolu, navyše na tých francúzskych menších turnajoch je zvyčajne konkurencia väčšia, ako v Shenzene, Stockholme a podobných 25Otkách, na ktoré jazdí Tom...
Jestli sis chtěl rýpnout, tak sis rýpl docela blbě. On to měl napsané správně (na rozdíl od tvého pochopení).
Tsonga byl za svou kariéru nasazen jako jednička 15, Berdych 12. Konkurence ve Francii není nikterak větší než na jiných dvouset padesátkách. Konkrétně na těch co vyhráli - 3. nasazený 20. nebo horší na světě - Tsonga 2 z 5, Berdych 3 ze 8. Průměrný nejlepší nasazený: 5,4 proti 6. Doplním za chvíli, jedu dom.
Franc. organizatori mu muzou stanovit lepsi cas zapasu.
Franc. publikum vetsinou fandi domacimu
PS: Kdo by nepochopil - jsou to počty titulů z francouzských turnajů oproti celkovým.
A když tam dáváš takové hráče jako Benneteau (nejvyšší umístění 25, žádný titul), proč ne třeba Rosol (26., 2 tituly) nebo vlastně i Veselý (35., 1 titul)?
Když to rozdělím na kategorie podle kvality - nejvyšší je Berdych na jedné straně a Tsonga na druhé. Pokračuje na jedné straně Štěpánek a Novák proti Clementovi, Simonovi, Gasquetovi a Monfimu na straně druhé. Další level je Rosol a Veselý proti hráčům jako Llodra, Benneteau, Mahut a Mattieu. Samozřejmě, že jich mají víc, ale zdaleka ne o tolik, jako se tváříš.
U Clementa to zdaleka nekončilo tím finále AO 2001. Vyhrál turnaje i dlouho poté, například 2006 tuším v Lyonu došel k titulu přes Rafu apod...pak vyhrál minimálně ještě jeden titul v hale, možná celkově i více než jeden titul, nebezpečný byl i léta po AO 2001. :) Nováka popravdě nemám moc zafixovaného, tak jsem na něj nepomyslel a jak jsem psal..Češi nebyli pro Francii má cílová skupina. Pak v tom případném srovnání Berdycha na potencionálním turnaji v Praze by záleželo na tom do jakého časového úseku to položit. Jestli bychom vycházeli z tohoto roku, tak by byl Berdych výrazná česká jednička. Od ostatních jeho cz kolegů by zkrátka neplynula taková konkurence jako je tomu v případě Francie. Logicky početnější základna top tenistů. Pokud bychom to brali historicky, samozřejmě Novák musí být zařazen. Místy by to asi bylo i Novák, Berdych, Štěpánek.. :)
Takže jestli tohle používáš jako argument - ano, máš naprostou pravdu, všichni s tebou souhlasíme. A ty tím pádem říkáš, že vlastně souhlasíš s názorem, že Tsongových 12 je málo, který jsi tu před pár dny zuřivě napadal. Přemýšlej a čti, než něco napíšeš.
Tož gratulace, a doufejme, že příště to bude dřív než zas někdy za rok :)
Z hlediska letošní sezóny je paradoxní, že svůj první (a dost možná jediný) titul získal v období, kdy se mu na GS a M1000 moc nedařilo a naopak v úvodu sezóny, kdy hrál nejlíp, žádný turnaj nevyhrál. Berdych by si měl lépe vybírat turnaje (slaběji obsazené podniky), aby měl víc titulů, neboť na ty nejlepší nemá.
Doufám, že se v počtu titulů do konce kariéry ještě dostane před Nováčka, kterej byl sice horší hráč, ale turnaje si uměl vybírat líp ...
Ale může. Místo Pekingu Tokio, místo Dubaje Acapulco, místo Doha Chennai atp.
" vážím si u něj toho, že chodí do bitev, i když je automaticky nevyhrává."
Berdych nejezdí na nejsilnější 500 a 250 proto, že se tam chce střetávat s nejlepšími, ale proto, že tam dosáhne nejlepších finančních odměn.
" Lidi si stejně budou pamatovat jen zisky GS, TM a možná DC."
Sváteční diváci ano. Tenisoví fandové si budou pamatovat víc věcí.
" Vyhrávat dvěstěpadesátky a vybírat si je - upřednostňovat je - kvůli bezvýznamnejm titulům je k ničemu. To by mohl objíždět challengery."
Pro hráče jako Berdych nejsou 250 bezvýznamné. U mnoha hráčů Berdychovy úrovně tvoří polovinu nebo dokonce většinu titulů.
11 titulů je na Berdycha málo. Takový Gulbis jich má 6 a všichni víme, jak na svůj talent hřeší. Přesto však má jen o 5 triumfů míň.
Dobrá zpráva pro Tomáše je i nečekaný vyřazení Raonice. Na 99% už má ted letošní TM jistej ... :)
a hned je titul
http://www.imagehosting.cz/images/berdychgar.jpg
Mám jen trochu obavy, aby to nepříjemný protahování turnaje ve Shenzhenu nemělo negativní vliv na jeho výkony v Pekingu kde ho hned od začátku čekají samý těžký soupeři ... :(
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele