Češky věří před duelem s Britkami ve výhodu domácí antuky
Kapitán Petr Pála pozorně sledoval výměny mezi jedničkou týmu a finalistkou Roland Garros z roku 2019 Markétou Vondroušovou a Terezou Martincovou. Na dalším dvorci si v areálu slavného klubu zvykaly na červenou antuku dodatečně povolané Marie Bouzková a šestnáctiletá Linda Fruhvirtová. Sestavu doplňuje Karolína Muchová.
"Myslím, že v týmu máme skvělé hráčky, velmi dobré na antuku. Jenom to ukazuje naši sílu, protože některé hráčky jsou zraněné, jiné zase po zranění. I tak máme pět fantastických holek v týmu," komentoval Pála svoji sestavu na utkání.
Kvůli problémům s loktem totiž nemohl povolat světovou dvojku a loňskou vítězku Roland Garros Barborou Krejčíkovou. Zranění vyřadilo i světovou deblovou jedničku Kateřinu Siniakovou a k dispozici po domluvě nejsou dřívější opory Karolína Plíšková a Petra Kvitová.
Vzhledem k silné generaci českých tenistek třeba Martincová ani neočekávala, že by se do sestavy dostala. "Když jsem zjistila, že hrajeme s Britkami doma, tak jsem si říkala, že asi nebudu hrát, že šance být vybraná není úplně velká. Proto jsem opravdu potěšená, že se opět nacházím v týmu a nominace si moc cením," řekla světová padesátka Martincová.
V minulosti hrávaly tenistky Fed Cup, jak se soutěž dříve jmenovala, v domácím prostředí většinou v halách a vzhledem k agresivní hře Kvitové a spol. na hodně rychlém povrchu. Tentokrát má být českou zbraní antuka. "Pevně tomu věřím," přikývl kapitán Pála.
Kapitán Pála, trenér - legenda ČLTK pan Hřebec. Štvanice zase připomíná dobu velkých zápasů.
První tréninky před duelem BJKC s Britkami na antuce Markéta Vondroušová vs Tereza Martincová, na okolním kurtu Marie Bouzková s Lindou Fruhvirtovou. pic.twitter.com/M8kD3LJ0Ld — Jaroslav Plasil (@JaroslavPlasil) April 11, 2022
Klouzavý povrch by měl platit i na britskou jedničku a dvanáctou hráčku světa Emmu Raducanuovou. Loňská šokující vítězka US Open nemá ve statistice na antuce ani jeden oficiální zápas mezi ženami. "Říkám si, že když někdo vyhraje grandslam, tak nebezpečný bude," pronesl Pála a dodal: "Je to ale samozřejmě jiná hra a je potřeba, abychom se jí dostaly do hlavy, že to je antuka a jiný povrch. Ale ta holka má obrovskou budoucnost."
Pro Vondroušovou, Muchovou a Martincovou bude mít zápas speciální nádech. Všechny totiž na Štvanici v klubu I. ČLTK trénují. "Je fajn, že jsme doma. To není obvyklé, ale je to moc příjemné," pochvalovala si Martincová. Naopak prostředí teprve objevuje Bouzková. "V neděli jsem ani nevěděla, kde jsou šatny, ale už třeba vím, kde je posilovna," usmívala se.
Komentáře
Těším se, budu fandit a holkám přeji úspěchR^[>-]. Jen mě zaráží jedna věc, myslím, že v ženském tenise patříme mezi světovou velmoc a přesto budeme hrát takový zápas na, nevím jek to přesně říct, obr kurtu pro 800 fanoušků, to skoro nemůže stačit ani pro lístky pro hráčky.... Když čtu vyjádření umělce Tejkala (velikonoce, Covid, možná neúčast Raducanové...), tak jsme dokonce museli požádat ITF o výjimku, protože minimální kapacita je 1200. To vše jen proto, že všeuměl a všeho schopný Kaderka nechal velký štvanický kurt vybetonovat pro své kámoše, pochopitelně to zdůvodnil úsporami.
https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/337887-miroslav-kalousek-klaus-tenis-nikdy-poradne-hrat-neumel
Nejstarší český tenisový klub 1. ČLTK existuje už 120 let a jeho areál na pražské Štvanici jen těžko přehlédnete. A to hlavně kvůli centrálnímu kurtu, Původní areál dosloužil v roce 1983 v důsledku výstavby Pražského metra, kdy byl demolován. Na jeho místě pak v roce 1986 vyrostl nový moderní antukový dvorec s kapacitou 8000 diváků, který je vystavěn z betonových panelů. Areál byl znovuotevřen v roce 1986, kdy zde proběhlo finále ženské týmové soutěže Fed Cupu (tehdejší název byl Pohár federace). Americké tenistky spolu s Martinou Navrátilovou v něm porazily československý tým. V roce 2013 došlo na centrálním dvorci ke změně povrchu. Původní antuka byla vyměněna za tvrdý povrch. Ale sám klub by byl zřejmě nejradši, kdyby osmitisícový betonový kolos v areálu vůbec nebyl. Klubu ostatně ani nepatří, jen je s ním spojován.
Nevím proč je tady takový stadion. Je tu úplně zbytečný a vůbec se nevyužívá. Kdysi jsme tu měli centr kurt, klubovnu a bylo to celkem příjemné, říká Jiří Hřebec.
Mně vlaky vůbec nevadí. Vnímám je pozitivně. Když projedou, tak to samozřejmě není úplně ideální, ale to se neděje moc často. Vlaky sem patří, je to už tradiční věc. Blízký viadukt je technická památka. Na US Open jste zase jako na letišti, připomíná další někdejší reprezentant Jan Vacek, kterého spíše než hluk z východu rozčiluje ten ze západu. Vadí mi magistrála, která se, doufám, po úpravě tunelů trochu zklidní a nebude tady takový obrovský provoz, vysvětluje současný sportovní ředitel klubu. Jsme přesně mezi vlaky a magistrálou. Je to nepříjemné. Nebylo šťastné řešení, že magistrála vede zrovna tady, souhlasí s Vackem Jiří Hřebec.
Niečo ako keď ti na zápas nenastúpi protihráč a ty ideš do ďalšieho kola bez boja
myslím, že to je ten na 7.obrázku
https://manmagazin.sk/15-fotografii-ktore-dokazuju-ze-rusi-su-vynaliezavi-srandisti/
zato na přicmrndavačské fangle a lokajské balíčky sebedestruktivních sankcí je užije
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele