Čeští tenisté neztratili v Rumunsku ani bod

18. 9. 2011, 14:18
Aktuality 17
Čeští tenisté zvítězili v utkání baráže o Světovou skupinu Davisova poháru v Rumunsku jednoznačně 5:0. Za rozhodnutého stavu 3:0 na zápasy postavil nehrající kapitán Jaroslav Navrátil do dnešních závěrečných dvouher Lukáše Rosola a Jana Hájka, kteří přidali zbývající dva body bez ztráty setu.
Český daviscupový tým

Navrátil nechal odpočívat Tomáše Berdycha i Radka Štěpánka, kteří se v předchozích dnech postarali o všechny tři body českého týmu a jeho udržení mezi elitou. Rosol nastoupil ke své daviscupové premiéře proti Mariusi Copilovi a domácího reprezentanta porazil 6:4, 7:6. V poslední dvouhře na bukurešťské antuce pak Hájek zdolal Victora Crivoie 6:1, 6:4.

Rosol premiéru zvládl

Daviscupový nováček Rosol zápas s Copilem, jenž je v žebříčku o 162 míst níž, bez větších problémů zvládl. Po prohraném prvním setu se sice dvacetiletý rumunský tenista v druhé sadě držel až do tie-breaku, v tom ale získal jen dva míčky.

Rosol přiznal, že byl v úvodu utkání nervózní. "Ale držel jsem si podání a všechno probíhalo tak, jak jsem si představoval. Věřil jsem, že ho zdolám," řekl České televizi. Nad Copilem letos zvítězil i v kvalifikaci grandslamového Roland Garros, tam ale jeho rumunský soupeř získal první set.

Hájek uzavřel úspěšný víkend

Hájek porazil Crivoie i potřetí v kariéře. Začal zostra, jeho soupeř si poté za stavu 0:5 nechal ošetřit rameno a nakrátko se vrátil do hry, ale závěr druhé sady znovu vyzněl pro českého tenistu. Domácí tým si tak v celém duelu připsal jen jediný set, který získali Copil a Horia Tecau v sobotní čtyřhře.

Hájek v duelu s Crivoiem navázal na své vítězství z minulého týdne, kdy se oba tenisté utkali na challengeru v jiném rumunském městě Brašově. "Za stavu 4:0 na zápasy jsem to vzal jako dobrý trénink a myslím, že jsem odehrál slušný zápas. Nechtěl jsem mu dát velkou šanci, aby se nechytil a nedostal do vedení," řekl Hájek.

Příští ročník Davisova poháru se bude losovat ve středu.