Dimitrov po necelých dvou letech ukončil spolupráci s Rasheedem
Bývalý nejlepší junior světa Grigor Dimitrov začal pracovat pod trenérem Rogerem Rasheedem na konci sezony 2013 a hned na prvním společném turnaji ve Stockholmu vybojoval premiérový titul. V roce 2014 získal další tři tituly, zahrál si čtvrtfinále na Australian Open, semifinále Wimbledonu a stal se osmým hráčem světa.
Letos se však Dimitrovovi tolik nedaří. Pouze na dvou menších turnajích se dostal do semifinále a mizernou úspěšnost měl i na grandslamech: 4. kolo v Melbourne, 1. kolo v Paříži a 3. kolo v Londýně. Ve Wimbledonu minulý týden prohrál ve třech setech s Francouzem Gasquetem, přišel o šanci obhájit svůj dosud nejlepší grandslamový výsledek a ve světovém žebříčku tak klesne z jedenáctého na šestnácté místo.
V Londýně Dimitrov neskrýval zklamání ze své špatné formy a zareagovat se rozhodl ukončením spolupráce s trenérem Rasheedem.
"Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl ukončit pracovní vztah s Rogerem. Měli jsme spolu spoustu úspěchů a do budoucna mu přeju jen to nejlepší," napsal Bulhar Dimitrov na Twitter. O novém trenérovi se přítel Marie Šarapovové zatím nezmínil.
"Je mi čtyřiadvacet, takže už nejsem úplně nejmladší. Minulý rok mi otevřel oči a ukázal, čeho jsem schopný. Dostal jsem se do rytmu, který jsem vždycky chtěl mít. Ale pořád jsem věděl, že to bude těžké udržet," řekl Dimitrov po vyřazení z Wimbledonu.
Australan libanonského původu Rasheed trénoval před Dimitrovem Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu, Gaëla Monfilse a Australana Lleytona Hewitta.
S Dimitrovem měl Rasheed přátelský vztah trenér-hráč. Takto loni v Římě svému svěřenci popřál k 23. narozeninám.
Komentáře
Nevyjde zápas? - chyba trenéra
Nedaří se mi? - chyba trenéra
Přijde mi, jako by si tenisté a tenistky prostě nedokázali přiznat, že chyba není v trenérovi, ale v nich samotných. Na kurtu před zaplněnými tribunami přece nestojí trenér, ale oni sami, mají předvést, co dokáží a když to nepředvedou, chyba je na straně trenéra, samozřejmě.
Podle mě je vyhození trenéra jen takové "gesto", jak uklidnit veřejnost, že teď to bude přece jen lepší a s novým trenérem budu hrát lépe. Ale když to pak nevyjde, opět za to může trenér.
Prostě když něco umím, tak to musím umět i předvést. A pokud to člověk neumí, tak to nepředvede. Trenér netrenér ...
Pořád slyším jen: "FH, BH, servis, atd. umí každý stejně, ve špičce už je nejdůležitější hlava."
A ano, trenéři mají kolem těch 23 let trochu zbytečnou pozici. Hráči a hráčky trénují od 3 let, a ve 23 letech se opravdu nepřeučí něco, co se naučí v dětství.
Aga se nestane ranařkou, Petra se nestane obranářkou, a sebelepší trenér na to prostě nemá vliv.
Trenér by měl především znát taktiku na každého hráče, co na něj platí a neplatí, co hraje v určitých chvílích a co ne, ale určitě tenistu ve 23 letech neučí hrát FH, BH ...
A především, tenista by sám měl být dost chytrý na to, aby měl tzv. "více plánů". Podle mě se tomu ani nedá říkat plány, buď u té hry uvažuju, nebo to pálím jako zjednaný. Podle mě žádný "plán B" neexistuje. Jdu na kurt a hraju. Když to vychází, okey, budu to hrát dále. Ale když to nevychází, musím přemýšlet na tom kurtu, co změnit. Nezabírají rány? Zkusím úhly, ale ne s takovou silou, nebo zkusím měnit tempo hry - slajzy, čopy, apod.
Soupeři nefunguje BH? Okey, budu mu to tam pálit aspoň chvíli, abych si uhrál pár bodů, sebral mu servis a pak už si zase budu hrát to svoje. Ale ne, že mu to budu soustavně rvát do FH a nevšimnu si, že mu nefugnuje BH ...
To samé jak jsem u sítě, nenarvu to plnou silou, abych se vyhodil, ale prostě to přehodím na druhou stranu, když vidím, že soupeř tam není.
Prostě mi u hodně hráčů chybí takové to uvažování, změna toho, co nefunguje - neříkám, že když něco změním, zafunguje to, ale aspoň to zkusím.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele