Djokovič bojoval o postup téměř čtyři hodiny

1. 9. 2008, 08:06
US OPEN - Obhájce loňského finále Novak Djokovič se na postup přes Marina Čiliče hodně nadřel. Chorvatský mladík vzdaroval světové trojce téměř čtyři hodiny, nakonec mu ale ve čtyřech setech podlehl. Méně problémů měl s postupem do osmifinále domácí Andy Roddick, který Seppimu nasázel 19 es a neztratil ani set.
Novak Djokovič

Djokovič prohrál úvodní set, ale pak vývoj utkání otočil. V koncovce čtvrté sady měl problém dotáhnout zápas do konce, když vedl 5:4 a 40:15 při vlastním servisu, ale mečboly nevyužil. Chorvat si ještě vynutil tie-break, ale v něm mu Djokovič nepovolil ani míček. "Byl to opravdu velmi těžký zápas. Pokud bych prohrál, rozhodně by si to vítězství Čilič zasloužil. Hrál naprosto skvěle," prohlásil Djokovič po čtyřhodinovém maratonu.

Srbský tenista si zároveň vzpomněl na podobný duel z loňského ročníku, kdy ve druhém kole udolal Radka Štěpánka až v tie-breaku pátého setu. "To byl jeden z nejtěžších zápasů v kariéře. Loni jsem pak dosáhl až na finále, tak doufám, že by to letos mohlo být stejné. Je vždycky dobré, když musíte v prvních kolech tvrdě bojovat, pak máte větší motivaci vyhrát," dodal.

V dalším kole narazí favorizovaný Srb na turnajovou patnáctku Tommyho Robreda ze Španělska. Ten dokázal vyřadit finalistu letošního Australian Open Jo-Wilfrieda Tsongu, kterému nedovolil uhrát ani set.

Do osmifinále postoupila i největší domácí naděje. Američan Andy Roddick si ve 3. kole poradil po setech 6-2 7-5 7-6 s Italem Andreasem Seppim. Osmý nasazený hráč měl menší problémy pouze v třetí sadě, v níž v úvodu poprvé prohrál svůj servis. Nakonec však ztrátu smazal a i 19 esy si pomohl k vítězství.

Roddick se o postup do čtvrtfinále porve s jedenáctým nasazeným Fernandem Gonzalezem. Stříbrný medailista z Pekingu porazil přemožitele českého tenisty Iva Mináře Jarkka Nieminena a teprve podruhé v kariéře postoupil do 4. kola US Open. Jeho maximem je čtvrtfinále z roku 2002.