Do Číny se vrací i ženské turnaje. WTA ruší bojkot zavedený kvůli kauze Shuai Peng
Simon také připomněl, že požadavek, aby se zástupci WTA setkali s Peng a bylo zahájeno transparentní vyšetřování, nebyl nikdy vyslyšen. Návrat turnajů do Číny si podle něj přáli i samotní hráči a hráčky.
"Rozhodnutí odejít z Číny bylo správné a stojím za ním. Ale po šestnácti měsících už víme, že naše požadavky nesplní. Takže nemá smysl pokračovat se stejnou strategií," řekl Simon v rozhovoru pro agenturu AP.
"Proto jsme se rozhodli pro jiný postup. Věříme, že v Číně můžeme pomoci dobré věci, jako jí tam pomáháme už dvacet let. A musíme také zajistit, aby se na případ Peng nezapomnělo. Doufám, že návrat bude ku prospěchu," prohlásil.
The WTA confirms that they will resume main draw tournaments in China again in September... Their statement below as to why #WTA pic.twitter.com/iYDepGGI7s
— John Horn (@SportsHorn) April 13, 2023
Čína je pro ženský tenis z ekonomických důvodů mimořádné důležitou zemí. V předloňském kalendáři WTA Tour bylo 11 turnajů v Číně a Hongkongu včetně finále sezony v Shenzhenu s obří dotací 14 milionů dolarů. Vzhledem k politice nulové tolerance ke covidu-19 a častým uzávěrám celých měst nehráli v Číně od vypuknutí pandemie koronaviru ani muži. Také ATP plánuje, že se na podzim do Číny vrátí.
Případ Peng vzbudil ve světě pochybnosti o svobodě projevu, dodržování lidských práv a cenzuře v nejlidnatější zemi světa. Čínská strana považovala celou kauzu za zpolitizovanou a za snahu vyvolat bojkot zimních olympijských her v Pekingu.
Během ZOH se Peng setkala s prezidentem Mezinárodního olympijského výboru Thomasem Bachem, od té doby se opět na veřejnosti neobjevila. V rozhovorech zorganizovaných čínskými úřady vzala svá slova o napadení komunistickým funkcionářem zpět.
Komentáře
Shuai Zhang
Lin Zhu
Xinyu Wang
Xiyu Wang
Yue Yuan
Zhuoxuan Bai
Qiang Wang
Xiaodi You
Yibing Wu
Zhizhen Zhang
Juncheng Shang
Petra Kvitová
Zajímalo by mě, jak může Simon vědět, že je doma a v pořádku. Předpokládám, že za poslední dva roky "vydělal" víc peněz, než za celý předcházející život.
Fulnek by z vás měl radost...
Já v Číně rok studoval a pár let pracoval a mohu s čistým svědomím říct, že by mě ani ve snu nenapadlo stranit jedné či druhé straně. Co ovšem říct mohu, je to, že každá z těchto stran má svou propagandu. Proto zkreslující zprávy beru se značnou rezervou. Člověk by si měl zkusit pár let žít v zahraničí, třeba v té zmíněné zemi. Jsou oblasti (např. technologické), kde jsme my "arogantní zapaďáci" oproti Číně hodně pozadu. Stejně tak bych bral s velkou rezervou notoricky známé téma"lidská práva".
Mohu 1000x říct, že jsem byl na výletech v provincii Ujguru a nikdo tam nikoho nemlatil, ale vzápětí se zde objeví 10 uživatelů, kteří řeknou, že se jedná o "Potěmkinovu vesnici" a zinscenované divadýlko atd.
Těžko porovnávat dva odlišné světy, ale co mohu říct, tak každý Číňan pracující s Čechy v ČR označuje většinu Čechů za lenochy a neefektivní pracovníky. Číňani jsou všeobecně pod mnohonásobně větším tlakem, na jednu pozici ve škole či v práci je extrémní větší konkurence. Vzhledem k tomu, že dochází k velikému stěhování z vesnic do velikých center. Oni jsou zvyklí udělat práci, co tady trvá den.... Za dvě hodiny. V nadsázce někdy říkají, práci na týden zvládnou za hodinu.
I když jsem žil nějaký čas na Zélandu, tak měli kompletně jinou morálku než Evropani i v kvalitou hůře hodnocených jobech(o jihoamericanech ani nemluvím). Čína má mnoha tisíciletou a snažit se na sílu něco měnit je chyba. Skončilo by to neúspěchem jako v případě arabského jara v severní Africe. Navíc to nechci ani porovnávat, protože Čína má hlubší historii a hloubku kultury než Evropa a Afrika dohromady a hlavně byla schopna tuto kulturu i skrze kaligrafii udržet.
A ženy? Ty jsou většinou za královny v čínské rodině. Takže nějaké macho stereotypizace ... Lol.
Místo nadávání na Čínu bychom ji měli respektovat za to, jak efektivně se transformovala v tak krátkém čase a neustále se vyvíjí. S takovým obrovským množstvím lidí není lehké vše zorganizovat.
Mimochodem vzhledem k tomu kolik kamer v Číně je, tak jsem se ani nikdy nebál že by mě tam někdo oloupil a zabil.
Takže izraelští sportovci v Mnichově v září 1972 zemřeli nešťastnou náhodou?
Politika, stejně jako sport nebo kultura je součástí našich životů, takže se smiř s tím, politika do sportu patřila, patří a patřit bude.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele