Federer, Nadal a Djokovič? Kdyby mohli, hrají ještě mnoho let, tuší tenisový komentátor
Federer se ksaiérou loučil v září 2022 na Laver Cupu. "V jeho případě je to určitě validní způsob. Laver cup k tomu představuje nejlepší možnou variantu. Jsou tam hráči z celého světa, nehraje se v podstatě jiný ATP turnaj, pozornost všech se upíná tam. Bylo to hodně emotivní, říkal, že se z toho měsíc sbíral," připomíná Radek Barkman.
Letos v září se na týmové soutěži představí i zdravotními patáliemi zkoušený Rafael Nadal. Podle Barkmana je téměř jisté, že i pro něj půjde o derniéra. Podobně jako Federer tenis miluje a loučit se s ním "antukový král" nebude snadno.
Sám v nedávných rozhovorech zpochybnil, jestli se ještě podívá na Roland Garros, kde čtrnáctkrát triumfoval. Vzhlíží ale k pařížské olympiádě, ta se totiž vrací po 32 letech právě na antuku, což je pro Nadala obří lákadlo.
"Podobně jako Alcaraz nehrál Davisův pohár, což je podmínka pro účast na olympiádě. Ale myslím si, že oba dostanou divokou kartu. A také se spekuluje o tom, že by si spolu zahráli debl. Ty Nadal umí, otázka je, co Alcaraz," připomíná Radek Barkman.
Djokovič zatím odolává mladíkům. Přestože se loni musel sklonit v All England Clubu před Alcarazem, na Roland Garros ho v semifinále porazit dokázal. A na Turnaji mistrů zastavil i rozjetého Jannika Sinnera.
"Djokovič překopal v roce 2010 životosprávu. Když ho vyloženě nepotká nějaký nepříjemný pád, tak on má péči o tělo tak dokonalou, že může hrát z těch tří suverénně nejdéle," dodává Radek Barkman.
V úterní epizodě Livesport Daily jsme také hovořili:
O jejich plánech Federera, Nadala a Djokoviče na tenisový důchod.
O tlaku sponzoru, fanoušků a médií na rozhodování sportovců o konci kariéry.
O současném trenérském angažmá nejlepších českých tenistů poslední doby.
Všechny díly Livesport Daily najdete také na oblíbených podcastových platformách – Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.
Článek byl původně publikován pro Livesport Zprávy.
Komentáře
Zastavil bych se u životosprávy. Zapomíná se na jednu důležitou věc. Konkurenceschopnost každého je různá. Někteří maji genetický zlom tenisové kariéry (před poklesem konkurenceschopnosti) ve 33, jiní v 35 a třeba Big3 okolo 37 kvůli vyšší kvalitě.
I když si ji mohou životosprávou prodloužit i zkrátit, tak těžko se spočítá toto prodloužení/zkrácení, stejně tak genetický zlom kariéry. Mnozí mají přitom jasno.
Máme tedy dvě různé proměnné, které bychom měli sečíst, abychom dostali věkový zlom kariéry.
Je směšné, že všichni počítají s tím, že Big3 má stejný genetický zlom kariéry a pouze Djokovič díky životosprávě bude hrát nejdéle a bude konkurenceschopný. Ne jen objížďet Tour na způsob Jágra.
Co když Djo má genetický zlom dříve než zbytek Big3?
Realita by mohla vypadat takto
Fed 37+1 = 38 (W19)
Nad 36+1 = 37
Djo 35+2 = 37
Nebo klidně 38+0, 37+0 a 34+3 se stejnými součty
Kyrgios 35-6=29
Stále očekávám, že nejstarší GS vítěz z Big3 zůstane Fed. Djo má tedy vymalováno.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele