Giron v Newportu přetlačil Michelsena a ve svých třiceti letech slaví premiérový titul

21. 7., 23:47
Aktuality 10
ATP NEWPORT - Američan Marcos Giron (30) si při pořádání posledního ročníku domácího tenisového turnaje v Newportu došel pro svůj premiérový titul. Ve finále přehrál devatenáctiletého krajana Alexe Michelsena (19) 6:7, 6:3, 7:5 a až své třetí finále proměnil v trofej. Díky tomu si vylepší své kariérní maximum a v novém vydání žebříčku bude na 38. místě.
Giron slaví v Newportu první titul. (@Profimedia)

Devatenáctiletý americký tenista Alex Michelsen po roce znovu prohrál finále turnaje na trávě v Newportu. Krajan Marcos Giron ho po bezmála tříhodinovém boji porazil 6:7, 6:3, 7:5 a získal první titul na okruhu ATP. Loni Michelsen, jemuž ve světovém žebříčku patří 61. místo, ve finále nestačil na Francouze Adriana Mannarina.

Druhý nasazený Giron sice s turnajovou trojkou prohrál úvodní set v tie-breaku, pak ale soupeři dvakrát sebral podání a i s pomocí 13 es zápas o titul otočil. Finále na okruhu hrál potřetí, opět na americké půdě a proti krajanovi, a na rozdíl od předloňského San Diega a letošního Dallasu uspěl.