Hájek proti Murraymu nepřekvapil. Senzačně končí i Verdasco

22. 6. 2010, 19:59
Aktuality 0
WIMBLEDON MUŽI - Jan Hájek ve Wimbledonu domácího favorita Andyho Murrayho zaskočit nedokázal. Se skotským tenistou prohrál ve třech setech a s grandslamovým turnajem se rozloučil. Vstup do turnaje bez problémů zvládli Rafael Nadal nebo Robin Söderling.
Jan Hájek

Jan Hájek hrál v hlavní soutěži Wimbledonu už před třemi lety. Tehdy nedokázal k postupu dotáhnout vedení 2-0 na sety s Juanem Carlosem Ferrerem. Také dnes v duelu s vysoce favorizovaným Andy Murraym vzdoroval, set ale nakonec získat nedokázal. Český tenista se z kurtu postupně vytratil a nakonec se čtvrtým nasazeným Britem prohrál 5-7 1-6 2-6.

Šestadvacetiletý Hájek, který na trávě vyhrál jediné utkání v kariéře, Murrayho v úvodu zaskočil. Snažil se hrát na hranici rizika a účinně zkracoval hru za síť. To českému daviscupovému reprezentantovi vyneslo brejk ve třetí hře a vedení 4-2. Pak se ale začala projevovat síla domácího favorita, který otočil na 5-4 a set vyhrál 7-5.

Od druhého setu už Hájek na soupeře nestačil. Prohrával rychle 0-5, ale "kanára" ziskem šesté hry odvrátil. Před třetím setem se nechal Hájek asi pět minut ošetřovat. Krátká pauza ho na nohy nepostavila a zbytek utkání měl v režii domácí hráč.

"První set mě strašně moc mrzí. Nastoupil jsem ve velkým stylu, byl jsem připravený a odhodlaný. Začátek se mi povedl a předváděl jsem velice dobrý tenis," vrátil se k úvodu utkání Hájek.

Ze dvou Čechů tak úvodní kolo zvládl jen Tomáš Berdych, kterého ve středu čeká souboj s Němcem Benjaminem Beckerem.

Verdasco senzačně nestačil na Fogniniho
První obrovské překvapení se zrodilo na úkor nasazené osmičky Fernanda Verdaska. Španělský tenista na posledních devíti grandslamech jen jednou chyběl v osmifinále, dnes však poprvé od French Open 2005 vypadl už v prvním kole.

Verdasco před odletem do Anglie odpočíval a koncem minulého týdne na trávě odehrál jen tři exhibiční utkání. Podlehl Brownovi, zdolal Kiefera a přidal povinou výhru nad Childsem.

Nevýraznými výsledky své fanoušky vystrašil a chystal se na Wimbledon. V úvodním zápase na něj čekal Fabio Fognini, kterého v obou předchozích střetnutích porazil. Ital navíc neměl být na trávě rovnocenným soupeřem.

Nicméně devátý tenista světa byl od začátku utkání nečekaně horším hráčem. Za stavu 0-2 na sety se ještě s problémy do zápasu vrátil, nakonec ale i vinou 54 nevynucených chyb a žádného brejku prohrál 6-7 2-6 7-6 4-6.

Pozici světové jedničky dnes bez větších problémů potvrdil Rafael Nadal. Vítěz Roland Garros se do Wimbledonu vrátil poprvé od předloňského triumfu výhrou nad Japoncem Kei Nišikorim 6-2 6-4 6-4. Španěl nepřijel loni titul do Londýna obhajovat kvůli zraněným kolenům, ale letos patří po skvělé antukové sezoně opět k favoritům.

"Bylo to krásné vrátit se na nejhezčí centrální dvorec na světě. Tvrdě jsem pracoval, abych to zase zažil," řekl Nadal, který je světovou jedničkou, ale v turnaji až druhým nasazeným. Přednost dostal Švýcar Roger Federer, šestinásobný vítěz turnaje.

V utkání s Nišikorim, který dostal divokou kartu, neměl Nadal problémy a servis si prohrál jen jednou. "Není jednoduché přejít z antuky na trávu, pro moji hru není tenhle povrch ideální, přesto ho miluji a zkusím dojít co nejdál," prohlásil Nadal, který v generálce před dvěma týdny podlehl krajanu Felicianu Lopezovi.

Ve druhém kole se světová jednička utká s Nizozemcem Robinem Haasem, až 151. hráčem dvouhry ATP.