Hlavní dvě arény na Australian Open budou mít sníženou kapacitu na polovinu

  • Hlavní dvě arény na Australian Open budou moct diváci zaplnit maximálně z poloviny. Organizátoři úvodního grandslamu sezony tímto rozhodnutím zareagovali na aktuální opatření proti šíření koronaviru v Melbourne. Turnaj začne v pondělí.
    13. 1., 09:19 | Aktuality |  1 komentář
    Ilustrační fotografie 
     

Omezení se bude týkat Areny Roda Lavera pro téměř 15 tisíc diváků a Areny Margaret Courtové, která pojme 7500 fanoušků.

"Pořád očekáváme vysokou návštěvnost. Věříme opatřením proti covidu, která jsme zavedli," uvedl zástupce australského tenisového svazu Ben Slack v tiskové zprávě.

Návštěvníci turnaje musejí nosit roušky s výjimkou konzumace jídla a pití. Ve vnitřních prostorách budou muset dodržovat rozestupy.

Ve státě Victoria dnes přibylo přes 37 tisíc nakažených koronavirem, zhruba o tři tisíce méně než o den dříve. V celé Austrálii počet nových případů vinou varianty omikron dosáhl rekordní hodnoty víc 147 tisíc.

Loňské Australian Open se od prvních dnů konalo s výrazně omezenou kapacitou areálu. Ten byl rozdělen na tři zóny a vpuštěno do něj bylo nejvýše 30.000 fanoušků. Na první kola se kapacita ani nenaplnila. Na vyvrcholení turnaje pak byla navýšena na zhruba padesát procent.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (1)
14.01.2022 12:45Od: Frantz
smile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist