Jdu správnou cestou. Každým dnem se zlepšuju, hlásí Wawrinka
Stan Wawrinka měl skvělou první půlku loňské sezony. Dvaatřicetiletý Švýcar vyhrál domácí antukový podnik v Ženevě, hrál finále na French Open a v Indian Wells a dostal se do semifinále Australian Open. Po výpadku v prvním kole ve Wimbledonu se však loni už na kurty nevrátil a podstoupil operaci kolene.
Nyní se snaží vrátit do své nejlepší formy. Aktuálně patnáctý hráč světa letos startoval pouze na Australian Open, kde po vydřeném vítězství nad Ričardasem Berankisem jasně nestačil, i vinou zdravotního stavu, na pozdějšího překvapivého čtvrtfinalistu Tennyse Sandgrena.
Další pokus Wawrinky o úspěšný návrat proběhne tento týden na halové akci ATP 250 v Sofii, kde bude plnit roli nasazené jedničky. "Cítím se teď mnohem lépe. Po návratu z Austrálie jsem tvrdě pracoval na své kondici a samozřejmě trénoval i tenis. Cítím se každým dnem lépe a nabírám formu. Jsem rád, že budu tento týden hrát další turnaj," řekl vítěz 16 titulů.
"Je pro mě hodně důležité, že jdu správnou cestou a vše probíhá podle plánu. Věděl jsem, že v Austrálii ještě nejsem stoprocentně připravený, ale potřeboval jsem koleno otestovat, abych viděl, jak bude na zátěž reagovat, a také si trochu osvěžit soutěžní zápasy," svěřil se rodák z Lausanne.
Wawrinka bude hrát teprve svůj druhý letošní turnaj, při němž si odbyde svou premiéru v Sofii. V bulharské metropoli bude po odhlášení loňského šampiona Grigora Dimitrova největší hvězdou a papírovým favoritem.
Stan #Wawrinka headlines the Sofia Open field as the three-time major winner continues his comeback from knee surgery.
Read the full draw preview, analyses and predictions >>> https://t.co/nKmSeKVQoQ pic.twitter.com/e3W6BXSdaE — Live Tennis (@livetennis) 5. února 2018
"Mým cílem je vždy předvést nejlepší tenis. Na titul před startem turnaje nemyslíte. Chcete se co nejlépe připravit na první zápas. Nehrál jsem půl roku a mám za sebou jen Australian Open. Nebude to snadné," řekl.
V prvním kole má volný los, a tak bude mít čas si projít pár památek. "Na svou premiéru v Sofii se těším, snad se uvedu co nejlépe. V Bulharsku jsem ještě nikdy nebyl, proto se tak těším. Slyšel jsem na Sofii samou chválu, loni jsme si o turnaji i městě povídali s Grigorem."
Soustředit se ovšem bude hlavně na právě probíhající turnaj. A cíl pro tento týden má jasný. "Dostat se do své nejlepší formy, fyzicky i tenisově. Těch šest měsíců bez tenisu bylo těžkých. Po velkých operacích holt návrat trvá. Takže tohle je můj první cíl. Pokud se mi podaří ho splnit, pak můžu přemýšlet nad tím, čeho bych tu mohl dosáhnout."
Wawrinku v prvním zápase, který odehraje ve čtvrtek večer, čeká domácí divoká karta Alexander Donski, nebo slovenský kvalifikant Martin Kližan.
Komentáře
Btw. Peto ty máš unikátní talent se zesměšnit :)
Tady je úžasný sestřih, působí to jako film, skvěle udělané:
https://www.youtube.com/watch?v=7q7_XaysjrU
Tím chci říct, že pro Rafu to už taková "sranda" nebude, jak doposud.
Btw. Už se těším, až nám Nadal ukáže svoji komplexnost na trávě ;)
Rafael Nadal
Marin Čilić
Alexander Zverev
Dominic Thiem
Juan Martín del Potro
Kevin Anderson
Sam Querrey
Nick Kyrgios
kvalitne obsadeny turnaj, v minulosti to byval Dubai, nechapem preco je tomu tak. Ak by tam nestartoval Fedex na divoku kartu a Grigor, ktory tam bol oficialne prihlaseny, tento prestizny turnaj moze kludne zapadnut medzi ATP250
Rafa obhajuje finale, Fedex iba 2 kolo? ano je tam velka sanca, ze sa posunie na 1.miesto, na ofiko strankach, ale zatial nefiguruje, som zvedava, ako sa rozhodne
http://www.tennis.com/pro-game/2018/02/50-greatest-players-open-era-m-no-19-ilie-nastase/71924/
Za 45-leté historie ATP žebříčku se na 1. místě vystřídalo 26 hráčů. Dnešní díl se věnuje tenistovi (a zároveň nenapravitelnému bouřlivákovi), který měl tu čest vést žebříček jako první.
Ale au v novom Miléniu hral Stan najlepší tenis s najkrajsim Backhandom!!..:)
Já jednoho takového Švýcara znám. Vyhrál AO 2010, 2017, 2018. Jmenuje se Roger Federer.
Ale nepředpokládám, že Forehand by uznal, že se mýlí...
Swiss hop!
https://cs.wikipedia.org/wiki/2010?2019
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Grand_Slam_men%27s_singles_champions
#Grand_Slam_singles_titles_by_decade
Holt ti kopanec do Federera opět nevyšel :-)
Jazykovedný ústav Ludovíta Štúra bude zrejme ako zdroj stacit, vy wiki boys Kozorohovci a spol..
https://touchit.sk/jazykove-okienko-ako-je-to-s-oznacovanim-rokov-a-storoci/102274
Este niečo?..:)
Ano, i kdyz to budeme pocitat tak jak potrebujes, je to Peto 2:2, teda pokud nechces tvrdit ze v roce 2015 se hralo Rg na hardu, ale ani tohle by me u tebe neprekvapilo. :);)
Co je toto za vola?...Ved nevie ani do desat naratat :)
Hele, vezmeme to z jiného konce - jseš třicátník, od kdy jím jsi? Od svých 30., nebo 31. narozenin? Je člověk, co slaví 40, stále třicátník, nebo se stal čtyřicátníkem?
Lebo zacnem aj ja. Ty teda povazujes cislo 10 za cislo druhej desiatky?...No vidis
Tak nemiesaj tu hruska a jablká.
Kromě antuky.
Este si ten tenis rozdel do viac mnozin, podmnožín, a podpodmnozim, aby sa ti postavilo péro :)
http://www.tenisportal.cz/zpravy/ohlednuti-za-dekadou-rekordy-a-statistiky-5088/
I samotní redaktoři TP vydali bilanční článek, ohlížející se za 0. lety 21. století, 23. 12. 2009.
https://touchit.sk/jazykove-okienko-ako-je-to-s-oznacovanim-rokov-a-storoci/102274
Kozoroh, clovek ktory povazuje cislo 10, za cislo druhej desiatky. Ved si to povedz nahlas, zasmejes sa :)
Já se tě tu původně chtěl zastat, protože opravdu existuje způsob počítání, podle kterého bys měl pravdu (tzv. aritmeticke dekády), ale touhle svou aroganci si to zabil.
Radej si aspoň přečti čím argumentujes, ať ses konzistentní aspoň s tím. A já budu mít raději dekádu arithmeticky nesprávnou, než jak dle tvého článku (který mimochodem motá dohromady dvě nesouvisející věci) jednu dekádu dlouhou 11 let a jednu 10 nebo mít rok patřící do dvou dekád.
To kozoroh motá dve veci, roky 70', 80', 90' a rátanie desaťročí. Oboje sa ráta inak, je to v linku vysvetlene.
Ja som sa hned jasne vyjadril, v druhom desaťročí nového milénia. Teda správne, ako sa to aritmeticky počíta, jak sám potvrdzuješ. To sa nedá napadnút a nejaké argumenty typu redaktorov a ich clankov na TP sú úplne irelevantné.
Arogancia?...Skor tvoje selektívne vnímanie. Poznámky o základnej skole, opatovnom vysvetlovaní s ironickým podtónom a jednoduchí pochlebovači prišli ovela skor. Na hrubú dieru, hrubá záplata :)
Takze raz a navzdy:
Sibyla Mislovičová: Osemdesiate roky minulého storočia sú roky, ktoré obsahujú v rámci dekády číslicu osem, teda roky od 1980 do 1989. To znamená, že v médiách to zrejme väčšinou používajú správne. Pýtate sa na dekády, ktoré žijeme po roku 2000. Obdobie rokov 2001 ? 2010 sa označuje ako prvé desaťročie alebo prvá dekáda dvadsiateho prvého storočia. Po ňom nasleduje druhé desaťročie, resp. druhá dekáda, ktorú otvoril rok 2011 a zakončí rok 2020, teda naša nedávna minulosť, súčasnosť a blízka budúcnosť. Iné označenie nemáme.
Ako písem vyssie, to sa nedá napadnut, na súde by kozoroh so svojimi novinármi odisiel s dlhým nosom. Uzavretá vec.
Abych to shrnul: existují dva přístupy k počítání dekád. Aritmetický, který vychází z toho, že letopočet začíná jedničkou a pokračuje tedy až do roku končícího nulou. A praktický, který vychází z toho, že každý rok patří do té dekády, kam patří jeho první číslice. V praxi mnohem používanější, matematicky logičtější.
Takže rok 2010 může patřit do obou dekád, záleží, které počítání si zvolíš. Ovšem v praxi se takřka bez výjimky používá počítání praktické, jak poukázal například Kozoroh svým odkazem. Tvoje arogance spočívá v naprostě neschopnosti uznat pravdu tvých oponentů (a klidně se držet své, pravdu můžete mít oba, viz výše), stejně jako i v samotném začátku debaty, kde přicházíš s naprosto vykonstruovaným, jak poukázáno výše navíc pouze napůl (v lepším případě) pravdivým faktem, jen abys provokoval.
Dítě (né tvoje, to se prý narodilo v jiném termínu) se narodí 1.1.2000
První rok jeho života je rok 2000 (366 dnů)
Druhý rok jeho života je rok 2001 (365 dnů)
Třetí rok jeho života je rok 2002 (365 dnů)
Čtvrtý rok jeho života je rok 2003 (365 dnů)
Pátý rok jeho života je rok 2004 (366 dnů)
Šestý rok jeho života je rok 2005 (365 dnů)
Sedmý rok jeho života je rok 2006 (365 dnů)
Osmý rok jeho života je rok 2007 (365 dnů)
Devátý rok jeho života je rok 2008 (366 dnů)
Desátý rok jeho života je rok 2009 (365 dnů) to je 3653 dnů života čili 10 let na Světě
1.1.2010 oslaví 10. narozeniny čili 10 let na Světě a zároveň tímto dnem odstartuje jedenáctý rok svého života.
Jedenáctý rok jeho života je rok 2010 (365 dnů)
Dvanáctý rok jeho života je rok 2011 (365 dnů)
A takto furt dál a dál a dál... a jelikož Život na Zemi začal nějakým rokem 0 (nula), takže je to furt a furt a furt dokola...
Stejně si ale myslím, že si děláš z nás srandu, protože takhle blbý nemůžeš být ani ty... :-P
Bavíme sa o druhom desaťročí druhého milénia, odbočil by som k téme. Je to tam napisáne, mrkni hore. Volá sa to predmet diskusie :)
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele