Kar. Plíšková a Šafářová vybojovaly vzájemný souboj. Postupuje i Strýcová. Vondroušová sahala po senzaci
Karolína Plíšková zahájila letošní sezonu stejně jako tu loňskou na turnaji WTA v Brisbane. V australské metropoli skončila loňská vítězka v semifinále na raketě pozdější šampionky Svitolinové, ale i tak mohla být se svou přípravou na Australian Open spokojená.
Na úvodním grandslamu sezony začala nepříliš přesvědčivou výhrou nad Paraguaykou Cepedeovou. Dnes ovšem loňská čtvrtfinalistka v zápase druhého kola za pouhých 44 minut smetla dvakrát 6-1 chybující Beatriz Haddadovou Maiaovou z Brazílie.
Česká jednička v dnešním utkání ztratila jen devět fiftýnů na servisu, nasázela pět es a měla pozitivní poměr vítězných míčů a nevynucených chyb na rozdíl od své soupeřky, která v průběhu premiérového vzájemného duelu spíše chybovala.
Pětadvacetiletá Češka dnes odvrátila oba brejkboly a sama pět ze sedmi šancí využila. Haddadovou Maiaovou drtila hlavně po druhém podání Brazilky, při němž získala 11 ze 13 výměn.
"Cítila jsem se velmi dobře, o poznání lépe než v prvním kole. Podmínky nebyly optimální, bylo horko a jsem ráda, že jsem na kurtu nebyla zbytečně dlouho," uvedla na svém webu Plíšková. "Bude to těžký zápas, ale teď na něj ještě nemyslím," řekla Plíšková směrem k duelu se Šafářovou.
.@KaPliskova didn't stay in the heat for long!
All done in 4️⃣4️⃣ minutes, she cruises through to 3R. #AusOpen pic.twitter.com/4cm5WYEWqf — #AusOpen (@AustralianOpen) 18. ledna 2018
Další soupeřkou jedné z největších favoritek bude krajanka Lucie Šafářová. Česká tenistka v utkání druhého kola přehrála 6-2 6-4 Soranu Cirsteaovou a nad Rumunkou zvítězila už počtvrté v řadě.
Šafářová sice v prvním setu ztratila servis, nicméně na returnu využila všechny tři brejkboly a úspěšně tak trestala mizerný servis Rumunky (jen 32% trefených prvních podání).
Klíčový brejk druhé sady přišel v sedmém gamu. Rodačka z Brna si poté náskok pohlídala až do konce zápasu, přestože v závěrečném gamu čelila brejkbolu a využila až třetí mečbol.
Šafářová na Australian Open, kde je jejím maximem čtvrtfinále z roku 2007, potvrzuje skvělou letošní formu. Třicetiletá Češka v prvním kole v Sydney nevyužila dva mečboly proti letos neporažené Kerberové, ale v Melbourne zatím válí. Set neztratila s domácí Tomljanovičovou ani dnes.
V českém derby třetího kola se utká s českou jedničkou Karolínou Plíškovou, se kterou všechny čtyři souboje na betonech prohrála. Ve vzájemné bilanci vede Plíšková 5-2. Jediné osmifinále v Melbourne Parku si Šafářová zahrála právě před jedenácti lety, kdy dosáhla nejlepšího výsledku.
Barbora Strýcová pokračuje v úvodu letošní sezony ve velmi dobrých výkonech. Po čtvrtfinále v Aucklandu a Sydney se jednatřicetiletá Češka vydala na svůj nejoblíbenější grandslam Australian Open a v prvním kole ve dvou sadách porazila Američanku Ahnovou.
Osmifinalistka posledních dvou ročníků úvodního podniku velké čtyřky neztratila set ani ve druhém kole, když dnes přehrála 6-3 6-4 Laru Arruabarrenaovou a se Španělkou srovnala vzájemnou bilanci.
Strýcová si v úvodu utkání suverénně držela servis, ale hned ve druhé hře promarnila pět brejkbolových šancí a v sedmém gamu musela sama dvě hrozby likvidovat. V následující hře konečně Španělku brejkla, přestože Arruabarrenaová vedla už 40-0. Úvodní set poté i přes další brejkbol Španělky úspěšně dopodávala.
Druhé dějství odstartovala lépe 87. hráčka světa Arruabarrenaová. Strýcová si však ve druhém gamu poradila se třemi brejkboly v řadě a po odvrácených brejkbolech Španělce znovu sebrala servis. Postupu se česká tenistka výrazně přiblížila po skončení sedmé hry, v níž se jí povedla čistá hra na returnu.
Tentokrát ovšem set nedopodávala, Španělka posléze snížila na 4-5 a vzala si pauzu na ošetření. Strýcová se nenechala taktickým krokem soupeřky rozhodit a využila hned první mečbol.
"Zápas se ale mohl vyvíjet úplně jinak, protože soupeřka měla ve dvou nebo ve třech gamech náskok 40-0 na můj servis," řekla Strýcová českým novinářům v Melbourne.
Rodačka z Plzně bude mít v dalším zápase velkou šanci vyrovnat své melbournské maximum. Bude v něm totiž čelit až 123. hráčce světa Bernardě Peraové. Američanka, která dostala druhou šanci coby lucky loser, ve druhém kole překvapivě zdolala 6-4 7-5 bývalou semifinalistku a světovou desítku Johannu Kontaovou.
Plíšková, Šafářová a Strýcová ve třetím kole doplnily Denisu Allertovou, jež mezi dvaatřicítku nejlepších postoupila již včera.
Markéta Vondroušová sahala při své premiéře na Australian Open po nejcennější výhře své kariéry. Osmnáctiletá česká naděje byla ve druhém kole dva míčky od vítězství proti světové osmičce Caroline Garciaové, se kterou nakonec po dvouapůlhodinovém boji prohrála 7-6(3) 2-6 6-8.
Vondroušová do utkání příliš nadějně nevstoupila. V prvním setu prohrávala 1-4, ale manko tří gamů dokázala smazat, v desáté hře odvrátila setbol Francouzky a úvodní dějství nakonec po hodině hry vybojovala v tie-breaku. Garciaová měla navrch také ve druhé sadě a tentokrát svůj náskok uhájila. Vondroušové povolila pouhé dva gamy.
Rozhodující set nabídl pořádné drama. Vondroušová sice v úvodní hře ztratila podání, nicméně ve čtvrtém gamu skóre srovnala. V osmé hře sahala po možná klíčovém brejku, ani jeden ze tří brejkbolů ovšem nevyužila. Další velká šance přišla za stavu 6-5 pro českou hráčku. Vondroušová se dvakrát dostala na shodu, ale k mečbolu ji favoritka nepustila. Naopak poté sebrala Češce servis a zápas dopodávala čistou hrou.
Své grandslamové maximum tak rodačka ze Sokolova nevylepšila a jejím největším úspěchem zůstává loňský triumf na halové akci WTA v Bielu. Od té doby ovšem v hlavních soutěžích větších turnajů nevyhrála více jak jeden zápas. Také loni na US Open skončila smolnou porážkou. V prvním kole měla proti Rusce Kuzněcovové, shodou okolností tehdejší nasazené a světové osmičce, tři mečboly.
Garciaová si o své premiérové melbournské osmifinále zahraje s Aliaksandrou Sasnovičovou, která hladce přehrála 6-3 6-1 loňskou semifinalistku Mirjanu Lučičovou-Baroniovou. Bělorusku, jež má v úvodu sezony životní formu, v jediném dosavadním souboji porazila.
• Dvouhra žen - 2. kolo • |
Kar. Plíšková (6-ČR) - Haddadová Maiaová (Braz.) 6-1 6-1 |
Strýcová (20-ČR) - Arruabarrenaová (Šp.) 6-3 6-4 |
Šafářová (29-ČR) - Cirsteaová (Rum.) 6-2 6-4 |
Garciaová (8-Fr.) - Vondroušová (ČR) 6-7(3) 6-2 8-6 |
Halepová (1-Rum.) - Bouchardová (Kan.) 6:2, 6:2. |
Su-Wei Hsieh (Tchaj-wan) - Muguruzaová (3-Šp.) 7-6(1) 6-4 |
Peraová (USA) - Kontaová (9-Brit.) 6-4 7-5 |
Šarapovová (Rus.) - Sevastovová (14-Lot.) 6-1 7-6(4) |
Ósakaová (Jap.) - Vesninová (16-Rus.) 7-6(4) 6-2 |
Bartyová (18-Austr.) - Giorgiová (It.) 5:7, 6:4, 6:1. |
Kerberová (21-Něm.) - Vekičová (Chorv.) 6-4 6-1 |
A. Radwaňská (26-Pol.) - Curenková (Ukr.) 2-6 7-5 6-3 |
Sasnovičová (Běl.) - Lučičová-Baroniová (28-Chorv.) 6-3 6-1 |
Davisová (USA) - Petkovicová (Něm.) 4-6 6-0 6-0 |
A. Bogdanová (Rum.) - Putincevová (Kaz.) 1-6 6-2 6-3 |
Komentáře
Jinak ten turnaj pro moje oblíbené hráčky zatím probíhá přesně tak, jak jsem psal po losu. Zatím všechny výsledky podle očekávání, ve 2. kole bohužel nikdo nepřekvapil...
Zaujala mě prví dvouhra na Rod Laveru, Martic - Kumkhum bych tam tedy nehledal :D Ale jsem rád, že si Petra zahraje na centru a snad vyhraje, ikdyž to bude hodně těžký :)
http://www.ceska-krajina.cz/wp-content/uploads/2016/03/ceska-krajina-galerie-los-01-zelen-louka-Stian-Olsen-Flicker-com-CreativeCommons-org.jpg
Ale je to jen moje domněnka.
:-)
(Nemám na mysli KLDR)
Tak jako polopatisticky. A nemusíš používat jména jako Petra, Karolína nebo Lucie.
Čistě regulérní příklad - a bude se jmenovat třeba Maruška, Dolores nebo Graciela, to je jedno.
Děkuji předem za případnou odpověď.
"Tak já jsem podle vás blázen?! A vy jste kdo?"
"Já jsem čaroděj!"
"Jo ahááá ..."
:-)
Třeba co podléhá zdanění Marušce v ČR, když vydělává ve světě a bydlí V Monaku jak to má se zdravotním a sociálním a jak to je třeba se zaměstnanci, kteří jsou občany ČR.
Já vím, je toho moc, ale tak nějak v kostce, jednoduše.
Ještě dotaz:
Jak je to s těmi 182 dny v ČR?
Je známo, že této podmínce rezidenství (např. v Monaku) nepodléhají významné osobnosti ze světa sportu - piloti F1, tenisté, golfisté ... protože to z charakteru jejich práce nelze splnit.
Je i u nás takováto výjimka?
Hovoříme samozřejmě stále o "Marušce".
:-)
A tam je uvedeno, že s KLDR ji máme :-)).
A podle toho seznamu tam nevidím třeba s Argentinu, Afganistán, Irákem. Přesně jsem to nepočítala, ale je tam uvedeno asi osmdesát zemí, to je menší polovina států světa.
http://www.mfcr.cz/cs/legislativa/dvoji-zdaneni/prehled-platnych-smluv
Výsledek Pan Pavel dostal zpět 2.200 EUR, tedy celou strženou daň.
https://europa.eu/youreurope/citizens/work/taxes/double-taxation/index_cs.htm
třetí set ale bude těžký přetěžký......
let´s go
che,
to jde líp než jsem čekal. ))))))))))))))))
(WTA 470 Brisbane SF, 185 b.)
Dvě povinné výhry a pak porážka od Eliny se zaděným vedením 4:0 v setu. Těžce průměrné vystoupení Karolíny.
ZNÁMKA: 3 (5/10)
2) Bára Strýcová
(WTA 280 Auckland QF, 60 b.)
Bára na tomhle turnaji rozhodně přesvědčivá nebyla a skore 6:0 2:6 2:6 ve ČF proti Hsieh tomu dal korunu.
ZNÁMKA: 3 (5/10)
3) Kateřina Siniaková
(WTA 280 Shenzen F, 180 b.)
Katka opět potvrdila, že v Šenzenu se jí daří, když si v něm opět připsala nějaký ten cenný skalp. Konkrétně skalp idolu z dětství :o) Bohužel, finále nakonec nevyšlo, ale i tak určitě dobrý turnaj.
ZNÁMKA: 1- (8/10)
4) Kristýna Plíšková
(WTA 280 Shenzen QF, 60 b.)
Týna potěšila hladkou výhrou nad šampionkou z RG, následně si poradila i s Bogdanovou a recept nenašla až na Katku. Jeden z těch lepších turnajů.
ZNÁMKA: 2- (6/10)
5) Markéta Vondroušová
(WTA 280 Auckland R32, 1 b.)
Bohužel, Maky se vstup do sezony nevydařil.
ZNÁMKA: 4 (3/10)
6) Bára Krejčíková
(WTA 280 Shenzen Q1, 1 b.)
Singlová pouť pro Báru skončila už v prvnim kole kvaldy.
ZNÁMKA: 4 (3/10)
7) Tereza Martincová
(WTA 280 Shenzen Q1, 1 b.)
Tereza podobně úspěšná jak Bára K.
ZNÁMKA: 4 (3/10)
8) Marie Bouzková
(ITF 50 Playford SF, 18 b.)
Marie si jako přípravu pře kvaldou na AO zvolila ITF podnik v Austrálii. SF však bohužel není nijakým extra výsledkem :-(
ZNÁMKA: 3 (5/10)
9) Bára Štefková
(WTA Auckland Q1, 1 b.)
Návrat Báry bude těžký.
ZNÁMKA: N
(WTA 470 Sydney R16, 55b.)
Petře při cestě do 2. kola vzdala Mirjana, následně pak proti Camile pohořela.
ZNÁMKA: 4 (3/10)
2) Bára Strýcová
(WTA 470 Sydney QF, 100 b.)
I o týden později se Bára dostala do ČF, na mnohem lepším turnaji v Sydney to má pochopitelně jinačí váhu - skalpy Kasatkiny a Makarové se počítají.
ZNÁMKA: 2- (6/10)
3) Lucie Šafářová
(WTA 470 Sydney R32, 1 b.)
Bohužel, ač si Lucka na Kerber vypracovala dokonce MB, tak to nestačilo. Škoda.
ZNÁMKA: 3- (4/10)
4) Kateřina Siniaková
(WTA 280 Hobart R32, 1 b.)
Na Katce se zřejmě podepsala únava znásobená přesunem a s Tasmánií se rozloučila už po prvním zápase.
ZNÁMKA: 3- (4/10)
5) Kristýna Plíšková
(WTA 280 Hobart R32, 1 b.)
Na Týně se opět projevila ta tradiční "bolest" v podobě neudržení vedení 1:0 na sety. :-(
ZNÁMKA: 4 (3/10)
6) Markéta Vondroušová
(WTA 280 Hobart R16, 30 b.)
Maky se dostala o jedno kolo dále než v Aucklandu, ani osmifinále ale určitě není něco, na čem by se dalo pořádně stavět.
ZNÁMKA: 3- (4/10)
7) Bára Krejčíková
(GS 2000 Australian Open Q3, 30 b.)
V prvních dvou kolech si Bára připsala dvě hladké výhry, do hlavní souteže jí však nakonec nepustily zdravotní potíže a ukrajinská hvězidička.
ZNÁMKA: 2- (6/10)
8) Tereza Martincová
(GS 2000 Australian Open Q1, 2 b.)
Na těžký výprask od Lusiky bude nejlepší rychle zapomenout.
ZNÁMKA: 4- (2/10)
9) Marie Bouzková
(GS 2000 Australian Open Q3, 30 b.)
V prvních dvou kolech Maruška využila dobrého losu a neztratila ani set. Bohužel, brány hlavní souteže otevřít nakonec nedokázala, když Kužmová byla již nad její síly.
ZNÁMKA: 2- (6/10)
10) Bára Štefková
(GS 2000 Australian Open Q1, 2 b.)
Ani v Melbourne se Báře nepodařilo připsat si první výhru...
ZNÁMKA: N
11) Miriam Kolodziejová
(ITF 12 Antalya F, 7 b.)
Pokud se chce Miri posunout výše, tak na těchto miniturnajích musí brát tituly. To se nepovedlo.
ZNÁMKA: 3 (5/10)
A hned se zeptám - která známka je špatná?
Která se liší alespoň o stoupeň?
P.s. pokus se někdy hodnotit se slovy: "zivot je krásný!..."
https://www.youtube.com/watch?v=SyND3VvSNbQ&feature=share
Je pravda, že na takových turnajích má možnost minimálně velmi kvalitních sparingů.
?Zápasů bylo loni moc,? říká. ?Dál to chci střídat s dvěstěpadesátkami, ale pokud se dostanu do větších turnajů, budu hrát větší.?
Zdroj: https://sport.idnes.cz/marketa-vondrousova-australian-open-ohlas-f2r-/tenis.aspx?c=A180117_050843_tenis_dm
Rozhodne to nemyslim tak, at furt objizdi Internationaly, ale jako sem tam jeden, zvlaste ted, kdyz bude body jen pripisovat, by uskodit nemusel...
Jinak škoda Maky...ale nevadí, času dost, FO bude lépe:) Ostatím gratulace:)
Už ted se těším na šlágr s Mariou :)
Výborně podávala Lucka akorát v těžkých chvílích, ale tam je to nejdůležitější :) Na co by byla vysoká úspěšnost 1. podání, když by při brejkbolu šla na druhý, nebo dala debla ...
Teď nás asi čekají česká derby, pokud Bára proti Bernardě vyloženě neselže
Los je takový jaký je, v dalším zápase určitě nechá LŠ na kurtu vše, co bude v jejích silách.
Herně to nebylo špatné, až na ty dvojchyby, García měla problém s returnem, ale Markét jí to znepříjemňovala tím, že nehrála druhý servis jenom bez rotace, ale přidala slice, tudíž to neletělo Caroline přímo do rakety a muela se k tomu sklánět a z toho pramenily ty chyby do pulky sítě a metrové auty ...Markét měla několik skvělých vyběhaných výměn, forehand celkem psal, s bekhendem se teď trochu pere ... ale má další cennou zkušenost proti hráčce top 10, tak třeba příště už takhle těsný zápas vyhraje, na dvou GS po soě hrála vyrovnaně s top 10 hráčkou, to se cení :)
Tak ať zdraví drží a zase někdy :))
Porážky je sice škoda, ale Markéta se nemá za co stydět. S hráčkou z top-10 sehrála naprosto vyrovnanej zápas a zdá se, že už se zase pomaličku vrací do lonský formy ... :)
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele