Lehečka v Miami porazil Musettiho a je poprvé ve 3. kole turnaje Masters

25. 3. 2023, 19:21
Aktuality 6
ATP MIAMI - Jiří Lehečka v Miami porazil 6-4 6-4 italského vrstevníka Lorenza Musettiho a poprvé v kariéře postoupil do třetího kola turnaje Masters 1000. V něm se český mladík utká s Karenem Chačanovem, nebo Argentincem Tomásem Martínem Etcheverrym.
Jiří Lehečka (© AFP)

Jiří Lehečka si v lednu na Australian Open připsal první výhry na grandslamovém turnaji a nakonec v Melbourne prohrál až ve čtvrtfinále. A tento měsíc zaznamenává i první vítězství na turnajích Masters 1000.

Před dvěma týdny v Indian Wells došel do druhého kola a nyní v Miami je ještě o kolo dál. Ve dvou zápasech neztratil ještě set ani servis, po argentinském antukáři Federicu Coriovi si dnes poradil i s nasazeným, nicméně v posledních týdnech se trápícím Italem Lorenzem Musettim.

21letý rodák z Mladé Boleslavi na centrálním kurtu nabídl soupeři šanci na brejk pouze v úvodu za stavu 2-2. Od té chvíle už brejkbolu nečelil, po 80 minutách zvítězil 6-4 6-4 a vyhrál i druhý vzájemný souboj.

44. hráč světa Lehečka, který minulý týden neuspěl v prvním kole challengeru ve Phoenixu proti Australanu Thanasimu Kokkinakisovi, vylepšil svou letošní bilanci na 16-7.

O místo mezi šestnáctkou nejlepších si zahraje se světovou šestnáctkou Karenem Chačanovem, nebo Argentincem Tomásem Martínem Etcheverrym.

Předloňský šampion Hurkacz přežil pět mečbolů
Australan Thanasi Kokkinakis měl na raketě skalp předloňského šampiona a světové devítky Huberta Hurkacze, během 3 hodin a 31 minut boje ale nevyužil celkem pět mečbolů. Poté, co v úvodní sadě odvrátil šest setbolů, měl tři šance na ukončení zápasu v tie-breaku druhého setu, další dvě ve zkrácené hře rozhodujícího dějství.

Polskému tenistovi na vítězství 7-6(10) 6-7(7) 6-7(6) v nejdelším letošním zápase na dva vítězné sety na okruhu ATP stačil jediný mečbol. O osmifinále si zahraje s Francouzem Adrianem Mannarinem (h2h 2-1).

Životní výsledek slaví Quentin Halys. 26letý Francouz po odvrácení tří mečbolů a 3 hodinách a 20 minutách boje udolal 6-7 7-6 7-6 světovou osmnáctku Australana Alexe de Minaura, na sedmý pokus porazil hráče Top 20 a poprvé postoupil do 3. kola turnaje Masters 1000.

V něm 79. hráč světa Halys vyzve domácího Mackenzieho McDonalda (h2h 0-0). Americký tenista zdolal ve dvou tie-breacích Itala Mattea Berrettiniho, který na třetím ze čtyř letošních turnajů na okruhu ATP skončil po svém úvodním vystoupení a na floridském Masters dál čeká na vyhraný zápas.

Nečekaně se nadřel šestý hráč světa Félix Auger-Aliassime. Kanadský favorit sice zdolal brazilského outsidera Thiaga Monteira ve dvou setech, ale až po 2 hodinách a 41 minutách boje 7-6 7-6. Ve třetím kole narazí letos už potřetí na Argentince Francisca Cerúndola (h2h 2-0).

Překvapivé potíže měl i Frances Tiafoe s japonským kvalifikantem Josukem Watanukim. Domácí favorit byl set a brejk dole, než vývoj otočil a po téměř třech hodinách boje zvítězil 6-7 7-6 6-4

Alex Molčan porazil 7-6 1-6 6-2 Japonce Jošihita Nišioku a potřetí v kariéře a podruhé během dvou týdnů postoupil do třetího kola turnaje Masters 1000. O své největší osmifinále si 25letý Slovák zahraje s Daniilem Medveděvem (h2h 0-0), odstartoval snadnou výhrou 6-1 6-2 nad Španělem Robertem Carballésem.

Brit Cameron Norrie v Miami formu z posledních týdnů nepotvrdil. Ve svém úvodním vystoupení 12. hráč světa prohrál hladce 3-6 2-6 s Francouzem Grégoirem Barrérem, s nímž prohrál druhý ze tří vzájemných zápasů.

Francouzský veterán Richard Gasquet kvůli zranění kotníku z turnaje odstoupil. Řek Stefanos Tsitsipas tak bez odehrání jediného míčku postoupil do 3. kola, v němž na něj čeká hlučnými fanoušky podporovaný Chilan Cristian Garín.