Muži to možná neznají, ale my často hrajeme před prázdnými tribunami. Nemám s tím žádný problém, říká Karolína Plíšková
Například Roger Federer, Petra Kvitová nebo Barbora Strýcová si turnaje, obzvláště ty grandslamové, neumí bez diváků představit. Naopak Karolína Plíšková s tím nemá jediný problém a doufá, že se uskuteční už US Open, kde má hlavní soutěž vypuknout v poslední srpnový den. Sezona je momentálně přerušena do konce července.
"Každý má samozřejmě jiný názor. Je pravda, že hrajeme pro lidi, pro fanoušky. Ale myslím si, že je teď lepší hrát bez diváků než vůbec, nehledě na podmínky," uvedla česká jednička.
Plíšková svůj postoj podložila menší návštěvností samotných turnajů WTA. Tenistky jsou tak podle ní zvyklé na skromější publikum, a to i na společných turnajích, kde jsou dle jejího názoru většinou na největší kurty v těch nejlepších časech nasazováni hlavně muži.
"Určitě jsme schopny hrát před prázdnými tribunami. Pokud váš zápas například v Americe začne v jednu hodinu ráno, tak tam stejně moc lidí není. Roger tohle možná nikdy nezažil, ale myslím, že každá z tenistek už má zkušenost s tím, že na její zápas přišla jen hrstka lidí nebo nikdo."
Plíšková se momentálně se svou sestrou Kristýnou účastní LiveScore Cupu, exhibičního turnaje na pražské Štvanici. Včera odehrala první zápas od březnového přerušení sezony, v něm porazila Strýcovou.
Komentáře
Otázka je, co vlastně lidi u tenistek vyhledávají. Asi nějaké celebritní manýry a mediální propagaci, protože všechny tebou jmenované jsou herně zajímavé.
Ten menší počet diváků o kterém Karolína mluví je přitom zpravidla na menších turnajích kde hrají ženy samostatně a prize money jsou na nich podstatně menší než na turnajích stejné kategorie u mužů ...
Proč asi mnoho špičkových fotbalistů odchází do Číny na důchod?
Plíšková přiznává, že o ženy je menší zájem, takže těžko může chtít stejné peníze.
Tento týden jsem postnul, že počet atp a wta zápasů na centrkurtu u GS je téměř stejný, takže není pravda o nadržování mužům. Můžeme jen říci, že muži zaberou více času, protože hrají best of 5.
Nikomu nevadí, že muži deblisté (a to nepočítám ženy) berou výrazně méně než singlistky. Tady nižší sledovanost projde jako argument.
Na GS jsou pořadatelé tlačeni do stejného odměňování singlistů. Proč tedy nedávají singlistům a deblistům stejně?
Peníze jsou společné, takže by šlo.
U normálních turnajů rozhoduje výše dotace sponzorů. Jestli wta turnaje maji nižší prize money, tak logicky ženy berou méně. Víc peněz se prostě nevybere. Šikana to není a ženy těží ze společných GS.
Ve fotbale jsou brutálnější rozdíly v platech M a W a neřeší se to. Mezi sporty to platí obecně a také se to neřeší. Není proč.
V Německu jsou vyšší platy než v ČR u všech lidí a má to své objektivní důvody, takže je nutné to akceptovat.
Koukalová určitě nemůže být rychlejší než trénovaný muž, který obecně má větší sílu od přírody. Nebyla to nějaká mix štafeta, kde ženy jezdí kratší vzdálenost? Nesleduji detailně, ale ve všech sportech za stejných podmínek dosáhne muž větší vykon. V kouli se to může zdát podobné, ale ženy mají lehčí kouli (neříkám koule) :)
2020 Federer měl cca 5 mil z tenisu a 95 mil sponz
Nišikori patřil mezi nejbohatší tenisty, ale moc nehraje. Bohaté Japonsko dostalo Osaku na nejbohatší sportovkyni světa
Vrah Pistorius byl schopen rychle běhat s méně svalové hmoty, protože těžil z pružnosti protéz.
ˇ
Takže je zkreslené tvrdit, že ženy chtějí stejné peníze jako muži. Kromě GS, tam je to stejné a proč, to by měli říci ti, kdo to tak nastavili.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele