Na baráž do Indie bez Berdycha. V nominaci jsou Veselý, Rosol, Štěpánek a Pavlásek
Složení týmu dnes oznámil kapitán Jaroslav Navrátil pár hodin poté, co Berdych vypadl v osmifinále US Open s Francouzem Richardem Gasquetem. Uvedl, že absenci šestého hráče světa v boji o záchranu mezi daviscupovou elitou chápe a respektuje.
"Cesta do Indie by od něj byla velkou obětí a riskováním výsledků v závěru sezony. Boj o Světovou skupinu je důležitý, ale je třeba mít též na paměti, jak cenné a důležité zápasy odehrál Tomáš v minulých letech, a jak přispěly ke dvěma našim vítězstvím," uvedl Navrátil v tiskové zprávě na adresu daviscupového šampiona z let 2012 a 2013.
"Tomášova neúčast je samozřejmě velkou ztrátou. Je to náš první hráč, je to hráč pro dvouhru i čtyřhru. Přesto by bylo alibistické letět do Indie se skloněnými hlavami. I bez Tomáše máme natolik zkušený a silný tým, že by měl v tom těžkém prostředí uspět a Světovou skupinu vybojovat," řekl český kapitán.
Těší ho, že Berdych dopředu slíbil účast v příštím ročníku. "Doufám, že hlavně budeme hrát první Světovou skupinu. Pomůže nám v prvním i druhém kole," uvedl Navrátil.
Na tom, že Berdych baráž vynechá, se s ním a manažerem Miroslavem Černoškem dohodl v noci na dnešek. "Tomáše po US Open čeká velmi náročný konec sezony. Usiluje o sedmou účast na Turnaji mistrů v řadě, což je sportovně nesmírně cenná a prestižní záležitost, od které se odrazí celá sezona 2016. Proto jsme si zavolali a společně nahlas vyslovili to, na co zřejmě všichni v duchu mysleli, totiž že Tomáš v dané konstelaci do Indie nepoletí," uvedl Černošek, jehož společnost Česká sportovní české zápasy v Davisově poháru zajišťuje.
"Tomáš v minulých letech udělal pro daviscupový tým mnoho a výrazně přispěl ke dvěma vítězstvím, proto má nyní plné právo na to soustředit se na své potřeby. Již proto, že letošní rok velmi dobře začal a všichni mu přejeme, aby ho ještě úspěšněji skončil. K potřebnému úspěchu by cesta do Indie v žádném případě nepřispěla," dodal Černošek.
Štěpánek je v pořádku
Indové nominovali už dříve. V jejich výběru nechybí dvaačtyřicetiletý Leander Paes, který doplnil v nominaci dalšího deblového specialistu Rohana Bopannu, Somdeva Devvarmana (152. ve světovém žebříčku dvouhry) a Yukiho Bhambriho (145.).
Český tým bude hrát baráž po čtyřech letech poté, co v březnu podlehl v Ostravě v oslabené sestavě bez Berdycha a Štěpánka australským tenistům 2-3. S Indy hráli čeští reprezentanti naposledy v roce 1997, kdy je v Příbrami porazili 3:2. Papírovými favority budou i nyní, neboť Veselý (48.) i Rosol (87.) jsou v žebříčku výrazně výš než soupeři. Pavlásek figuruje na 149. příčce, Štěpánek po zdravotních problémech spadl na 285. místo.
Potíže se mu nevyhnuly ani na US Open, kde skrečoval zápas prvního kola. "Zradil ho krk, ale je v pořádku, zdravý a připravený. Samozřejmě mu chybí trochu zápasová zkušenost, ale je nesmírně důležitým a zkušeným hráčem pro tým," prohlásil Navrátil na adresu šestatřicetiletého tenisty.
Komentáře
Debl nejspíš Radek a dál je to otevřené...
(Jelikož už to jde dost dolu, tak jsem to posunul sem)
No tak především ten článek zatajuje informaci, že všechny tenisové příjmy jsou daněny v místě turnaje a nebudou nikdy daněny v ČR. Další přímá lež je ona výše daňového "odklonu", to je naprostý nesmysl. Už vůbec pak nevysvětluje, které příjmy vlastně jsou daněny onou Monackou nulovou sazbou. A nejde o všechny mimotenisové přímy, řada z nich může (a musí) být rovněž daněna v zemi svého vzniku. Dále zatajuje podstatnou informaci, že onen "daňový odklon" je totiž velké míry umožněn díky neexistenci smlouvy o dvojím zdanění s Monakem, což je problém státu nikoliv plátce daně. A už vůbec nevysvětluje, jak je to z daňovou rezidencí pro "světoběžníky", tedy jedince kteří se v ČR zdržují jen velmi malou část roku. Celkově jde o tendenčí blábol, který zcela odpovídá bolševickému duchu periodika. Fakt nechápu, někdy se jevíš jako celkem inteligentní kluk ale pak seš schopen argumentovat takovým dementním blekotem.
Od: Stan_Borowitz Re: Ano, a ještě bych doplnil,
že se autor tak nějak zapomněl zajímat o to, proč jsou lidé tak málo ochotní platit daně, a to napříč příjmovými skupinami. A nejde jen o Kvitovou a "boháče", na které je samozřejmě víc vidět než na "obyčejného člověka", který si nechá třeba opravit pračku "bez dokladu", že.
Proč tedy ta neochota? Například proto, že daňový poplatník vidí, jak nehospodárně stát s jím těžce vydělanými penězi nakládá, jak ten stát neustále bobtná a roste jeho arogance. Jak ubývá poměr osob přispívajících do systému a přibývá osob z něj čerpajících (tím samozřejmě nemám na mysli bez vlastního zavinění sociálně handicapované osoby) formou výplaty mezd za zbytnou až škodlivou práci (všelijaké úřady, jejichž jediným smyslem je úřadování), dotací na nesmysly, výdajů na zbytečné instituce a projekty. Jak se stát snaží z člověka vytáhnout peníze, kde to jde, ale na výstupech to není vidět.
Možná je na tom Monaco (mimo jiné) tak dobře, protože tyhle věci nedělá, nebo alespoň ne v takovém rozsahu...
-----------------------------------------------------------
1) Fakt, že se výhry na turnjích daní v místě jejich konání a že jde o příjmy z reklamy, je ve článku zmíněno:
"?To, že má trvalé bydliště v Monaku, vůbec neznamená, že by neplatila daně,? prohlásil o Kvitové tiskový mluvčí českých tenistů. Možná měl na mysli to, že se prémie tenisových turnajů často daní v zemi jejich konání. To je ale jen půlka pravdy. Ta druhá zní, že v Monaku skutečně jako fyzická osoba platíte nulové daně z příjmů, což je neuvěřitelně výhodné ? například tenisté nemusí danit mnohamilionové příjmy z reklamy, které často tvoří hlavní část jejich výdělku."
To, že jsou některé reklamní smlouvy daněny v místě svého vzniku, to beru, ale asi to nebude tak horký. Protože kdyby to bylo "tak horký", tak by vůbec neměla důvod mít tu papírovou monackou rezidenturu.
Tak "světoběžník" by měl danit v zemi, kde má středisko životních zájmů (Ok, to v tom článku na A2larmu nebylo). Petra má v Česku, milence, rodiče, svůj realizační tým, trénuje v Prostějově, reprezentuje nás.
Opravář si díky "bez dokladu" vydělá za rok třeba místo 300 000 Kč 320 000 Kč, díky čemuž bude moct vzít děti k moři.
Petra si díky Monaku vydělá (dejme tomu) místo 200 000 000 Kč 220 000 000 Kč.
Je ti tedy jasný, že opravář/jeho rodina to rozhodně pocítí.
Petra by to nepocítila jinak.
Pardon, ale myšlenky na to, že Petra (ne)daní v Monaku na základě nějakýho osobního (politickýho) uvědomění je někde na úrovni 15 letýho brejlounka, co se "důležitě" zajímá o politiku. Je evidentní, že je to Černoškova práce.
OK - tak ale připusťme, že Petra je tak politcky uvědomělá a nechce cpát peníze do chřtánu státu, kterej to "všechno rozfrncá". Tak proč tedy dávno není založena nějaká "Nadace Petry Kvitové", do který by sypala veškerý prostředky, který ušetří díky bydlení v Monaku?
To by snad bylo fér, ne?
A tedy myslím férová hra: Blixo, zkus mi tedy odhadnout, které Petřiny příjmy podléhají 0% monacké dani a které, kdyby měla rezidenturu u nás, by tedy podléhaly 15% české dani z příjmu.
http://isport.blesk.cz/clanek/blesk-sport/243876/petra-kvitova-vydelala-za-posledni-rok-188-milionu-kde-k-nim-prisla.html
Podle Forbesu si tedy vydělala za poslední rok na reklamách 44 000 000 Kč.
Kdyby to všechno podléhalo monacké 0% dani, tak by v Česku za to zdanila 6 600 000 Kč - tento "6,6 melounový fakt" vidím jako důvod toho, proč žije v Monaku.
Pokud by to tak bylo, tak nechť má koule (ona sama nebo její manažer) to říct. "Bez dańové rezidentury v Monaku bych vydělala pouze 182 000 000 Kč místo současných 188 000 000 Kč"
(Ok, ještě je třeba odečíst daně z prize money, tak škrtněme dalších cca 50 mega)
Ale bohužel, na to nikdo koule neměl. A já se ptám proč? Že by to Petře uškodilo na pověsti?
ha, to byste čuměli! :o)
"Středisko životních zájmů" je pojem, který je pro vztah Petra - ČR zcela irelevantní. To už jsem ti několikrát vysvětloval. Jde o pojem, který obsahuje většina bilaterálních mezistátních smluv o "dvojím zdanění". Mezi Monakem a ČR žádná smlouva není, tudíž tento termín nemá žádné naplnění ani smysl. Nechce se mi věřit, že by si to přehlédl, takže tady jde z tvé strany vyloženě o zle myšlenou lež.
Představa, že Petra udělá nějaké veřejné "zúčtování" svých financí je dokonale absurdní. Jednak do toho absolutně nikomu nic není, jednak by tím určitě porušila i smlouvy se svými partnery, které obvykle toto zakazují. Nechceš náhodou, aby Petra udělal ještě k tomu striptýz, jestli něco náhodou neskrývá :D :D
Co se nějakého fondu týče, zase něco do čeho nikou mic není. Osobně nesnáším okázalosti typu "zřizování fondů" či "darů na charitu". Lidi kteří opravdu chtějí pomáhat to dělají většinou anonymně a směřují svoje peníze přímo, což je daleko efektivnější. Osobně to dělám stejně.
Celkově se dá říci, že si ve svém "daňovém zacyklení" nijak nepokročil, což je poměrně smutná zpráva.
Co tim modrobolsevik zase chtel rici? Ze se mu podari vymyt pres TP mozek a upravi jeho mysleni k obrazu svemu?
Kdyby žila v zemi se kterou je smlouva o zamezení dvojího zdanění uzavřena, tak by to byla právě tato smlouva.
Ale s Monakem tato smlouva není, tak jí vyvazuje co? Když už nic jiného, tak je to občanka ČR.
"Poplatníci jsou daňovými rezidenty České republiky, pokud mají na území České republiky bydliště nebo se zde obvykle zdržují. Daňoví rezidenti České republiky mají daňovou povinnost, která se vztahuje jak na příjmy plynoucí ze zdrojů na území České republiky, tak i na příjmy plynoucí ze zdrojů v zahraničí."
Zákon č. 586/1992 Sb. o daních z příjmu, § 2, odst. 4
"Poplatníky obvykle se zdržujícími na území České republiky jsou ti, kteří zde pobývají alespoň 183 dnů v příslušném kalendářním roce, a to souvisle nebo v několika obdobích; do doby 183 dnů se započítává každý započatý den pobytu. Bydlištěm na území České republiky se pro účely tohoto zákona rozumí místo, kde má poplatník stálý byt za okolností, z nichž lze usuzovat na jeho úmysl trvale se v tomto bytě zdržovat."
Celý zákon zde: https://portal.pohoda.cz/zakony/danove-a-financni-pravo/zakon-o-danich-z-prijmu-2015/
Zákony, a ty daňové obzvlášť, nebývají psané dvakrát srozumitelně, v tomto konkrétním případě ale hovoří stručně a jasně: Petra nemá bydliště v ČR ani zde netráví více než 183 dní v roce, tudíž NENÍ daňovým rezidentem ČR.
Btw. v celém zákoně není o "středisku životních zájmů", o kterém tu tak často hovoříš ty a tvé zdroje pochybné kvality, ani zmínka.
"Poplatníci jsou daňovými rezidenty České republiky, pokud mají na území České republiky bydliště nebo se zde obvykle zdržují. Daňoví rezidenti České republiky mají daňovou povinnost, která se vztahuje jak na příjmy plynoucí ze zdrojů na území České republiky, tak i na příjmy plynoucí ze zdrojů v zahraničí."
Zákon č. 586/1992 Sb. o daních z příjmu, § 2, odst. 4
"Poplatníky obvykle se zdržujícími na území České republiky jsou ti, kteří zde pobývají alespoň 183 dnů v příslušném kalendářním roce, a to souvisle nebo v několika obdobích; do doby 183 dnů se započítává každý započatý den pobytu. Bydlištěm na území České republiky se pro účely tohoto zákona rozumí místo, kde má poplatník stálý byt za okolností, z nichž lze usuzovat na jeho úmysl trvale se v tomto bytě zdržovat."
Celý zákon zde: https://portal.pohoda.cz/zakony/danove-a-financni-pravo/zakon-o-danich-z-prijmu-2015/
Zákony, a ty daňové obzvlášť, nebývají psané dvakrát srozumitelně, v tomto konkrétním případě ale hovoří stručně a jasně: Petra nemá bydliště v ČR ani zde netráví více než 183 dní v roce, tudíž NENÍ daňovým rezidentem ČR.
Btw. v celém zákoně není o "středisku životních zájmů", o kterém tu tak často hovoříš ty a tvé zdroje pochybné kvality, ani zmínka.
1) bydliště a tomu odpovídající majetek (dům, byt) v zahraničí, ať už vlastněný nebo pronajatý
2) na území ČR nežije ani její manžel/manželka, ani děti (ani jedno nemá)
3) zdržuje se mimo ČR více než 180 dní v roce.
Pokud toto splňuješ, můžeš být daňovým rezidentem v jiné zemi. Samozřejmě že je zároveň potřeba, že ti nějaká jiná země umožní být v ní daňový rezident.
Další výhrady které tu bývají , že se v místě bydliště vyskytuje méně než v ČR a pod. jsou zcela irelevantní, to už není pro české úřady žádné kritérium.
"Středisko životních zájmů" slouží pro posouzení něčeho úplně jiného.
A tam to jasně řekl Klaus - "Nechci přilévat oleje do ohně. Podívejte, já jako bývalý ministr financí jsem se musel vždycky mračit logicky zákonitě na všechny pokusy o daňové úniky, všechny pokusy, jak se zbavit placení daní v zemi, kde žiji, ke které patřím, které fandím a tak dále. V tomto smyslu jít platit daně někam do nějakého jiného státu znamená, že ubírám něco státní pokladně. A opakuji znovu, jako občan i ministr financí tomu nemohu nijak fandit. Já jsem proti tomu, aby se sekaly hlavy a brutálně zacházelo, ale tyhle věci jsou u mě jasné. To zjednodušení té debaty, které u nás proběhlo po výroku pana Humla, ničemu dobrému nesvědčí"
A taky neporušily zákon.
Protoze jinak nedokazu pochopit, proc se to resi 13 mesicu furt dokola.
Najdi si "Gratulace ze zahraničí :-)" a uvidíš, že tehdejší daňový flame začal u Lucky.
Jinými slovy tě nežere, že (podle tebe) ojebává systém, ale že ty ho takhle ojebat nemůžeš.
Btw. ve tvém případě by tvou příští rezidencí měly být spíš Bohnice.
Senator Valenta ho ma tez v Monacu.
Resis ho?
Třeba tady se se mnou shodli i uživatelé s nicky blue, Larsson, vencapeRF, Jan
:D :D to je zase článek, který vymejšlel nějaký velký inteligent :D
Jedinou výjimkou je bohužel ČR. Tomáš Berdych je zřejmě po dalším selhání na GS ve špatným psychickým rozpoložení a odvolal účast, kterou už předtím přislíbil. Je to z jeho strany další špatný rozhodnutí, kterým si pranic nepomůže a naopak vážně ohrozí účast ČR ve Světový skupině ... :(
http://livestream.com/ATP/genova2015centrecourt
Neznámy chlapec z malej španielskej dediny Manacor sa stal najmladším hráčom histórie, ktorý zvíťazil vo dvojhre vo finále za krajinu, ktorá získala Davisov pohár. Ďalší Mallorčan Carlos Moya, konečne dosiahol na trofej, ktorá mu chýbala po celú dobu kariéry.
zdroj: wiki
Dúfam, že sa mu aj teraz bude dariť. Vamos!!
Rafael Nadal se po dvou letech vrací do davsicupového týmu. Kapitánka Conchita Martínezová nominovala na barážový duel o záchranu v evropsko-africké zóně v Dánsku silné kvarteto, neboť po dokonce třech letech se vrací také David Ferrer, dvojici hráčů Top 10 pak doplňují Roberto Bautista a Fernando Verdasco.
Roger Federer a Stan Wawrinka dodrželi dohodu a příští víkend nebudou chybět Švýcarům v boji o udržení mezi daviscupovou elitou. Kromě hvězdného dua jsou v nominaci na utkání proti Nizozemsku, které se bude hrát v hale v Ženevě, také Marco Chiudinelli a Henri Laaksonen.
V IW se letos ukazal s horsi formou i servisem nez mel v unoru a lednu.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele