Na New York se valí bouře, program US Open je ohrožen

10. 9. 2009, 17:57
Aktuality 70
Deset dní v New Yorku panovalo příjemné slunečné počasí. Nyní ale pořadatelé US Open dostali od meteorologů špatnou zprávu: na New York se žene bouře, která bude od čtvrtka do soboty doprovázená silným větrem. Je tak vážně ohroženo plynulé vyvrcholení posledního grandslamu roku.

Loni v karibské oblasti řádila bouře Hanna, jež měla na svědomí desítky lidských životů. Už ne tak ničivá se přesunula i nad New York, do programu US Open však promluvit dokázala. Ženy hrály finále oproti původním předpokladům v neděli, muži po dvaadvaceti letech bojovali o titul až v pondělí.

Předpověď počasí (New York):
čtvrtek:
oblačno, pravděpodobnost srážek 50%
pátek:
zataženo, srážky 80%
sobota:
zataženo, srážky 60%
neděle:
jasno, srážky 0%

Také letos je program posledních dní ohrožen nezmary počasí. Zatímco od zahájení turnaje zápasy provázelo slunečné počasí, od čtvrtka do soboty si tenisté sluníčka příliš neužijí a především pozdější finalisty zřejmě čeká náročný program

Už dnes odpoledne newyorského času (o 6 hodin méně než SELČ) má začít pršet, V ohrožení jsou tak semifinálové zápasy mužů Del Potro - Čilič (začátek v 21:00 hodin SELČ) a Nadal - Gonzalez (1:00 hodina).

Zítra mají ženy hrát o postup do finále (Clijstersová - Serena Williamsová a Wozniacká - Wickmayerová), jenže pravděpodobnost srážek je ještě vyšší. Velké zlepšení se neočekává ani v sobotu.

Semifinále mužů Federer - Djokovič se bude hrát v sobotu. Vítězové dnešních čtvrtfinálových duelů měli hrát o finále v pátek, ale pokud nebudou semifinálová jména známa už dnes, budou hrát také až v sobotu.

Po roce tak znovu hrozí, že by se finálové zápasy nestihly odehrát v sobotu (ženy) a v neděli (muži). Loni hráli Federer s Murraym o titul až v pondělí, poprvé od roku 1987.

Komentáře

70
Přidat komentář
smazaný uživatel
Zdravim vsechny, mam tady skvelou stranku musite to videt!!!http://tojesila.cz/cz/s16/n2223-Topolanek-Vadim-Sazce-tak-ji-seberu-licenci-a-rozdelim-ji
Reagovat
smazaný uživatel
Nech porobia strechy, potom im nebude pršať :P
Reagovat
smazaný uživatel
No, trošku se nám ten program protahuje. Ale moc nechápu tu debatu, která se zde rozvinula. Semifinále skupiny s turnajovou 1 se hraje v sobotu (Fed.-Djok.), tedy žádný den odpočinku před finále. Skupina s turnajovou dvojkou hraje semifinále (podle pův. plánu) dnes, tedy před finále má den odpočinku. Loni to tak bylo také, jenže Federer byl loni dvojka, tak hrál v pátek. Do těch plánů zasáhla vyšší moc v podobě počasí, ale za to nikdo nemůže. Každopádně tu nevidím žádné zvýhodňování Federera. A je velmi úsměvné, když tu někdo z diskutujících vášnivě hovořil o tom, co všechno je ve smlouvách mezi pořadateli a televizními společnostmi. Jako kdyby je fakt na vlastní oči viděl. Jo spekulace, ty nám jdou.
Reagovat
Mercury
to se mi nějak nezdá, neměli se obě semifinále hrát v sobotu? mám pocit, že je to tak i na ofic. stránkách...
Reagovat
smazaný uživatel
Buď tak laskav a nevykládej mi, jak vypadají sponzorské smouvy a smlouvy o vysílání, pracuji v té oblasti už 10 let, děkuji. Přesuny jak dobředu, tak dozadu, jsou z důvodu změny počasí možné a jsou součástí všech smluv (mimochodem i smluvních podmínek vtupenek pro diváky)pokud se hraje venku.

P.S: A že tohle je schválnost, to si teda piš!
Reagovat
smazaný uživatel
Páni ... To si bol pri podpise tých zmlúv? Hovorí Ti niečo reklamný čas, alebo, že medzi Európou a USA je 6 hodinový rozdiel? Takže s tými presunmy zápasov to určite nie je také jednoduché, podľa mňa. Odhadujem, že TV spoločnosti majú veľký vplyv na čas, kedy sa hrajú zápasy, som si takmer istý. Súvisi to aj s reklamným časom.
Reagovat
smazaný uživatel
Ešte dodám. Čo zakúpené vstupenky, pernamentky? Existuje nejaký herný plán, na niekoľko dní vopred. Videl som to na oficiálnej stránke. Takže ako oznámia osobe, ktorá si zakúpila vstupenku vopred, napr. na večerné zápay v piatok, že ho pre dážd prehodili o 4 hodiny skôr? Vidíš to veľmi jednoducho. Hráči a hráčky sa môžu prehadzovať, ale herný čas jednotlivých kôl, štvrťfinále, semi, finále je, podľa mňa, pevne daný. Ak prší presunie sa zápas, ale opäť, ako som si všimol, podľa herného plánu. Mená nie sú vôbec podstatné.
Reagovat
smazaný uživatel
Opakuji, reklamní čas mi něco říkán již 10 let, fakt jsem vidět dost velkej počet tohoto typu smluv :)), pokud by si si správně přečetl debatu, tak by si zjstil, jak se to v těchto případech řešilo a řeší (ostatně i dnes je posun časově dopředu, změna nasazení, trhák Serena, jako první zápas).

Pokud by tam takovou možnost neměli, tak by se mohl uskutečnit jenom jediný ročník a zkrachovali by, firmy by je žalovali minimálně o slevy za nedodržení podmínek. To je základní součást všech smluv, pokud je sportovní akce pod širým nebem. Oni mají povinnost ten záznam dodat, to musí splnit.O peníze nepřichází při posunech opravdu nikdo, reklamního času se to netýká už vůbec.

Mimochodem, teď v noci tratily firmy víc, zápas se nedohrál a musel se pouštět opakovaný záznam z již odvisílaných utkání. Takže vidíš, že tady o peníze nejde...
Reagovat
smazaný uživatel
Čtvrtfinálový zápas US Open mezi domácí Melanií Oudinovou a Caroline Wozniackou zlomil rekord ve sledovanosti tenisu na kanálu ESPN2. Ve středu v noci její utkání a zápas Rogera Federera s Robinem Söderlingem vidělo 2.3 milionu diváků.
Reagovat
smazaný uživatel
Ále jde Olfessi, vermi, o tie ide predovšetkým /peniaze/! O to sa stavím, aj keby som tam mal zavolať a opýtať sa ich.
Reagovat
smazaný uživatel
Já ti tady zkopíruju něco, co už jsem napsal :

"Přesuny jak dobředu, tak dozadu, jsou z důvodu změny počasí možné a jsou součástí všech smluv (mimochodem i smluvních podmínek vtupenek pro diváky)pokud se hraje venku."

Jestliže v oboru nepracuješ, tak nemá cenu, abychom v této debatě pokračovali, ale rád si s tebou pokecám nad tenisem, souhlasíš?
Reagovat
smazaný uživatel
Znova ti zopakuju:

"Mimochodem, teď v noci tratily firmy víc, zápas se nedohrál a musel se pouštět opakovaný záznam z již odvisílaných utkání. Takže vidíš, že tady o peníze nejde...

PROTOŽE FIRMY TRATILY VÍÍÍÍC!!!, ROZUMÍŠ TOMU UŽ?
Reagovat
smazaný uživatel
Ja som si napr. všimol. Jeden zápas hral Fedex na obed a.m. času, druhý hrál po obede p.m. času a vzápatí hral večerný, resp. nočný zápas. Nebol to len jeho prípad, všimol som si to aj u iných. Samozrejme ak sa im tam najchomejtne taka Oudin, s ktorou nikto nerátal, ak ju zvýhodnia, tak im to vôbec nebudem zazlievať. Je domáca. Ale, že by niečo také urobili, som si nevšimol. To, že prehodili Safin, to sa mi zdalo racionálne. Len ona z toho urobila drámu. Pritom išlo len o výmenu dvorca. Američania sú tí poslední, ktorí by chceli niekoho zvýhodňovať, to v povahe nemajú. To je zvykom skôr v Európe, ak chceš napíšem Ti najmenej dva príklady.
Reagovat
smazaný uživatel
Problém neni v penězích, protože tratily firmy víc, než kdyby se utkání odehrála, ale jednalo se evidentně o tlačenku..
Reagovat
smazaný uživatel
Fedex nehrál 2 utkání v jednom dni, vždy měl mezi utkání 1 den pauzu.
Reagovat
smazaný uživatel
Ja tomu rozumiem. Len neviem, prečo tu niekto píše o zvýhodňovaní, a jeden bude mať deň voľna a druhý nie a podobné bláboly. To sa stáva, že počasie sa zopsuje. Posledné roky bolo krásne, no hold, teraz si chce trocha popršať.
Reagovat
smazaný uživatel
Myslem som zápasy, nie dni ! Jeden zápas na obed, další poobede etc.
Reagovat
smazaný uživatel
Tlačenku? Tak to mi vysvetli. Priznam, nečítal som celú diskusiu.
Reagovat
smazaný uživatel
Prosim tě, tak si to přečti, začni od spoda, jak tuto, tak po sléze můžeš i to druhou, ano? Nezlob se, už nemám sílu to psát opakovaně znovu. Promiň
Reagovat
smazaný uživatel
Oki,to ti verím. Diskusia bola veľmi "plodná". Tak si prečítam všetko,ak budem mať silu.
Reagovat
smazaný uživatel
Nechcem otravovať, ale nevieš aspoň čas odkiaľ mám začať, aby mi nič neuniklo?
Reagovat
smazaný uživatel
Od spodu nahoru, cca 3 min času :)
Reagovat
smazaný uživatel
Po prečítaní tejto diskusie, som nezistil nič podstatné. Hráči sú profesionáli, dobré platení a musia počítať aj s tým, že si môže popršať. Bolo to tak odpradávna a všetci boli spokojní. To, že má Nadal zdravotné problémy je jeho vec, ak je chorý, nech nechá tak a ide domov. Táto veta je pre tých, ktorí nad ním ronia krokodílie slzy. Som zvedavý, čo by hovorili, keby to ten invalid vyhral. USO si má právo určiť herný plán podľa toho, ako to vyhovuje s ponzorom, divákom, TV spoločnostiam. Komu sa nepáči nech si hraje doma na dvore. Howgh.
Reagovat
smazaný uživatel
Gratulu, nepochopil si vůbec nic
Reagovat
smazaný uživatel
Vo všetkej úcte, myslim, že rozumiem dobre. Nechápem prečo by mali presúvať zápasy len preto, že jeden alebo dva dni bude pršať. Keby im to vyhovovalo, určite to urobia. Ale asi nevyhovuje. Pravdepodnobne by to ohrozilo návštevnosť zápasu, možno niečo iné. Je to najbohatší tenisový turnaj na svete, ak im ho niekto dobre dotuje, musia brať na to ohľad. A myslím si, že hráči to dobre vedia.
Reagovat
smazaný uživatel
sledujte ted, prostitut hraje :DDD
Reagovat
smazaný uživatel
Četl si tuhle debatu, ta mě zase vrátila zpátky na zem ...
Reagovat
a.magerova
SakalCT : :-))
Reagovat
smazaný uživatel
Co zase remcáte? :-) Kdyby nasadili ženské semi dneska, tak nadáváte, že to není fér vůči Wozniacki a Wickmayer, které by tak měly slušný maratón. A nezapomeňte proklínat Rogera, kterému "jdou pořadetelé zase na ruku", že jo? Už to slyším (čtu). Jasně, Roger je úplnej šaman, přivolal si zase déšť. Nejlepší by bylo to mužské finále odehrát jako loni v pondělí...
Reagovat
smazaný uživatel
S tím Rogerem to beru trochu jako shodu náhod, jen tvrdím, že při svém letošním štěstí ho hezké počasí nemine. Nevím, proč by holky (zvlášť Caroline), co hrají maximálně 2 hodiny a jejich zápasy mají často jednoznačný charakter, nemohly hrát dva dny za sebou. Rozhodně je to lepší, než loni, kdy chlapi (Andy, Rafa)dohrávali druhé semifinále v sobotu v "úžasné najtsešn" a odpočatý Roger, který dohrál v pátek za denního světla, si pak Andyho podal na podnose. To pak ztrácí veškerou tenisovou dramatičnost.
Reagovat
smazaný uživatel
Děláš si srandu, tohle je dost vážná věc. Opravdu nikdo netvrdí, že by Roger mohl přivolat déšť... ehm., ale neříkej mi, že ti to nedochází. No jo no, kdyby v té spodní části tak byl Roddick nebo Isner, to by panečku byly úplně jiné manévry, že? To by najednou všechno šlo přesunout, zařídit, že?

Ale nějakej, Chillan, Argentinec, Chorvat a Španěl... přece by bylo tak pěkné mít obájce po šesté, tak proč nevyužít situace, když se to tak hezky rýsuje... jak průhledný, doufám, že si to pánové nějak vydupou, aby s nima nezacházeli jak s kusem hadru.

Tvá poznámka na ženy je zcela mimo mísu ... hlavně u dvousetových zápasů není co řešit
Reagovat
smazaný uživatel
Pane Boze, vy uz ste z toho Rogera normalne chori, takato paranoia-to sa teda len tak nevidi, fakt. Ked svieti slnko-neni dobre (Wimbledon09), ked ide prsat(a to este ani nezacalo)-neni dobre, to je fakt chore toto. Tak sa pomodlite, aby v noci Federerovcom revali deti a Roger sa nevyspal. Alebo sa pomodlite, aby namiesto burky prisiel uragan a odniesol Rogera rovno z kurtu.
Reagovat
smazaný uživatel
Opakuji znova, asi ti to nedochází, mohli přesunout zápasy o pár hodin dřív, neudělali to. Tedy hrozí, že budou hrát 3 zápasy po sobě, víš co to znamená???? Víš, co to bude pro toho druhýho finalistu, ať to bude kdokoliv z nich?

Tohle není nějaké blá blá blá, vy jste chorý a blbí he he he. TOHLE JSOU FAKTA. Tvůj koment je úplně mimo mísu, soukromý život Federera mě nezajímá.
Reagovat
smazaný uživatel
Jo, to je přesně to, po čem my toužíme. Aby měl Rožer bezesnou noc a v utkání se nemohl soustředit. Teď jsi na to fakt "kápla".:-)
...
Každý chce vidět dobrý tenis, ale když takto viditelně ubližují půlce pavouka, ve které byl Rafa a Andy, nelze to brát nez odezvy. Prostě je jasné, že pětinásobný vítěz UO a velký komik bez letošního pořádného výsledku jsou jim přednější.
Reagovat
smazaný uživatel
Bohužel část lidí to má tak, že podle sebe soudim tebe, to se potom nestačíme divit, co nám je vkládáno do úst, mě by to taky ani ve snu nenapadlo....
Reagovat
smazaný uživatel
presne tak stacilo to presunut samozrjem by prisli o peniaze o jeden TV prenos keby hrali naraz a nocne zapasy su predsa zaujimavejsie ale stale je to lepsie ak sa obetuje stvrfinale v prospech dalsieho priebehu US OPEN a bude zarucene ze vyhra najlespi a je kludne mozne ze finale ani nebude alebo bude stat za p... lebo jeden finalista ani nenastupi alebo nebude schopny odohrat zapas tak ako je schopny a to som zvedavy ako s budu potom usporiadatelia tvarit ke tym te neposunuli zapasy doj... zvysok muzskeho US OPEN
Reagovat
smazaný uživatel
Si to představuješ jak Hurvínek válku. Organizátoři mají taky nějakou zodpovědnost vůči sponzorům, televizním společnostem, divákům atd. Kdyby to přesunuli, všichni výše zmiňovaní by je sežrali za živa!
Reagovat
smazaný uživatel
Ale nesežrali, to maj v každý smlouvě, že můžou dělat přesuny kvůli pořasí, pokud se hraje venku. Ostatně teď budou dělat taky přesuny, takže to logiku nedává žádnou.
Reagovat
a.magerova
Vynechat jeden TV přenos?! V Americe?! No to nemyslíš vážně, tam jsou peníze na 1. místě a pak dlooouho nic !!!
A blbě to ten Roger udělal, měl ten déšť objednat až bude on finalista a na druhého se bude teprve čekat, no to má nedomyšlené, ach jo :-))
Reagovat
Matti
nepotřebujem žadný dešt nic,jen na druhé straně kurtu Rafaela,to stačí na to ,aby Roger věděl ,že jeho šance klesají k bodu mrazu. ví to on a stejně tak i vy.
Reagovat
smazaný uživatel
Jaký vynechat !!! Vynechanej bude dneska, protože to neposunuli a bude pršet, kdyby to udělali tak máme alespoň ZÁZNAM.

Já teda už nevim, děláte to schválně nebo jste opravdu tak natvrdlí? (sorry za ten výraz, lepší mě už nenapadl...)
Reagovat
smazaný uživatel
Ty tady mluvíš o nás jako o fanaticích, přitom jediný, kdo se chová fanaticky, jsi ty. Už to přeháníš, vůbec přemýšlet o skoukormí jiných, to mě ani nenapadne.
Reagovat
smazaný uživatel
Mimochodem !!!!!!
Mám pocit, že to vloni udělali, no jasně, blížila se bouře a nasadili je dřív. Haha a bylo to mužské semi ... Hm :))) Ještě něco máte?
Reagovat
smazaný uživatel
Nehovorim a ani som o vas nikdy nehovorila ako o fanatikoch, len mi pripadate paranoidni-ak vies co to znamena a to je rozdiel.
No a ja som fanaticka a co? Urazila som ta niekedy? Ale to co si ty o mne myslis je len tvoj problem :)
Reagovat
smazaný uživatel
ja som napisal keby ich dali hrat naraz o 17:00/ak je to pocasie az tak krticke/tak by prisli o zapas ale kludne mohli dat iba jeden uz o 17:00a mat dalsich 9hodin na odohratie druheho ked aj s prestavkami ale s tym ze sa zacina o 21:00tak nemusi byt ani jeden prenos
Reagovat
a.magerova
To by ale přišli diváci o možnost sledovat ty zápasy jeden po druhém, my s tím fakt nic nenaděláme :-(( Zbytečne se dohadujeme, když to nemůžeme změnit :-)) Zakopávám válečnou sekeru.
Reagovat
smazaný uživatel
nezakop si ju moc hlboko este ti pride napisat nazor barney a budes ju prebovat:D
Reagovat
a.magerova
Tak jo, já ji jenom zahrnu listím a větvenemi :-))
Reagovat
smazaný uživatel
:)))
Stazovat by sa mali predovsetkym ti styria, ktorych sa to tyka. Dinara sa tiez stazovala a vydupala si aspon omluvu. A aj ked jej bola na hov.no, aspon jej dali za pravdu.
Reagovat
smazaný uživatel
Až příjde Barney, vytáhnu veškerej arzenál, který na zahradě vykopu... :-))
Reagovat
smazaný uživatel
Víte, tady jde spíš o to, že nemáte zažité v sobě nějaké rysy Fair Play, jo ono o tom povídat, to je něco jiného, ale jakmile dojde na lámání chleba, máme tu něco konkrétního a je to ve prospěch vašeho oblíbence, tak najednou nevidíte, neslyšíte a my jsme paranoici... Kdyby se tohle stalo Fedexovi, tak budu reagovat stejně jako jsem reagoval na ty 4 dneska...

Pouze doufám, že bude příroda na naší straně a počasí vydrží a ty chlapi to odehrajou, ať už má vyhrát kdokoliv. Díky, že jste se nám zase předvedli, takže tu sekeru si strčte kam je libo, jo ;)? ....
Reagovat
a.magerova
SakalCT : :-))
Reagovat
smazaný uživatel
Článek :
Ohroženy jsou tak semifinálové ???? zápasy mužů Del Potro - Čilič (začátek v 21:00 hodin SELČ) a Nadal - Gonzalez (1:00 hodina).

Zítra mají muži i ženy hrát o postup do finále (Clijstersová - Serena Williamsová a Wozniacká - Wickmayerová, Federer - Djokovič

Na US Open je semi vždy v sobotu a Finále v neděli, bez pauzy ...
Reagovat
smazaný uživatel
Tedy u mužů
Reagovat
smazaný uživatel
hmmmm tak usporiadetia budu tlacit aby sa US open dohralo co najskor a najviac na to zase doplatia dnesni stvtfinalisti ktori budu musiet odohrat 3zapasy za 3dni a najviac si to odnesie rafa ktory bude tazko schpny odohrat v pripade postupu do finale 3tazke zapasy ale samozrejme nejde len o rafu ale bude sa to takyt aj podla vseckeho potra ktory aj ked je podla vseckeho v lepsom zdravotnom stave 3zapasy za 3dni sa prejavia na vykone kazdeho tenistu
Reagovat
smazaný uživatel
tak olfess ma predbehol a vlozil prispevok kym som ja este pisal
Reagovat
smazaný uživatel
Jak znám Rožírkovo letošní štěstí, tak mu určitě na jeho zápas zasvítí sluničko a všichni budou moc moc šťatsní!:-)
Reagovat
smazaný uživatel
Tohle není štěstí, to už zavání malinko naschválem ...
Reagovat
smazaný uživatel
To nemohu posoudit, je ale pravda, že tématem k uvažování to je.
Reagovat
smazaný uživatel
To jako potom budou hrát tři dny po sobě až do finále, jo? To má Novak s Rogerem štěstí, protože to by bylo hodně nespravedlivý ...
Reagovat
smazaný uživatel
ked vedeli ze od 6 ma zacat prsat a moze to trvat aj 3dni mali dat hrat dnesne zapasy hrat od 17:00 a stihli by to dohrat neni to fer a je skoro iste z ktorej polovice pavuku bude vytaz
Reagovat
smazaný uživatel
Ano, přesně tak, dát to dřív na oba kurty najednou, jestli by diváci byli nebo nebyli je vedlejší, stejně tedy neuvidí dnes NIC !!! a bylo by to alespoň trochu spravedlivý. Takhle to zavání protěžováním horní části pavouka. Prostě američani, jsem nas..nej a nemám slov.

Nikdo z dolní části pavouka nemůže vydržet 3 ZÁVĚREČNÉ - TEDY NENÁROČNĚJŠÍ zápasy GS za sebou, aniž by to ovlivnilo jeho výkon ve finále.. Ať se dou vycpat! Nas..t!
Reagovat
smazaný uživatel
Tak proč dnes nehrají ženy semifinále? Dělají to ve Wimbledonu, dělají to v Paříži, dělají to v Austrálii, jenom tady se musí odlišovat. Pak to dopadne jako loni, kdy v mužské části zdevastovali kvůli programu Andyho Murrayho a v zápase s Rogerem Federerem byl poloviční.
...
Mimochodem, již je napadlo uvažovat u zatahovací střeše?
Reagovat
smazaný uživatel
Ne nenapadlo, to jsou Američané ...
Reagovat
smazaný uživatel
Udelat za rok strechu pro Arthur Ashe Stadium by byl docela skill:))
Reagovat
smazaný uživatel
Dnes se dokáže vybudovat vpodstatě všechno, o to bych se nebál.:-)
Taky by je ale mohlo trknout, že když se tyto meterologické problémy opakují již druhým rokem, budou v letních měsících v New Yorku mít stálejší charakter, něco jako červnové deště na Wimbledonu, tam jim ta střecha byla letos na houby.:-)
Reagovat
smazaný uživatel
Tak urcite, jeste by z toho byla nejaka prevratna stavba. V modernim americkem ekologickem trendu, takze prosklene:)..
Reagovat
smazaný uživatel
Cokoliv, hlavně ať se pod tim dá hrát, až budou z nebe padat trakaře a umpirové stoličky.:-)
Reagovat
smazaný uživatel
No nevím. Vzpominam si, jak Murray komentoval ten zapas na Wimbledonu, hrat pod strechu je samo o sobe dost slozity, ale na stadione, ktery byl puvodne staven otevreny? Radsi odlozit finale o den, nez ty hrace trapit :)
Reagovat
smazaný uživatel
Nelze to vyloučit. Střecha vypadá na něterých stadionech nezvykle a ve WImlbedonu již podle mě trochu porušovala straé anglické tradice.
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist