Nadal vyhrál první ročník antukového turnaje v Rio de Janeiru
Rafael Nadal se v Rio de Janeiru vrátil na kurty poprvé od porážky ve finále Australian Open, v němž ho výrazně limitovaly bolesti zad. Kvůli nim pak více než dva týdny pouze odpočíval, rehabilitoval a přišel o první kolo Davisova poháru i původně plánovaný turnaj v Buenos Aires.
Premiérový ročník podniku ATP 500 v dějišti letních olympijských her 2016 ale stihnul a i když nastupoval s tejpy na zádech a stále není zcela bez bolestí, prošel soutěží bez porážky. Po semifináovém dramatu s krajanem Andújarem, s nímž musel odvracet dva mečboly, v dnešním finále porazil 6-3 7-6 s Alexanderem Dolgopolovem z Ukrajiny.
Sedmadvacetiletý Španěl s Dolgopolovem vyhrál i pátý vzájemný zápas ve dvou setech, dnes mu však o dva a půl roku mladší Ukrajinec dokázal vzdorovat agresivní hrou. Nadalovi patřil první set, který se ujal vedení 4-1 a v sedmém gamu úspěšně odvrátil všechny tři brejkboly.
I ve druhé sadě měl vývoj pod kontrolou, ovšem ve chvíli, kdy podával na vítězství, ztratil za stavu 5-4 poprvé v utkání servis. Rozhodnutí přinesl tie-break, v němž Nadal zúročil své zkušenosti a po 101 minutách mohl slavit vítězství.
Španělský tenista v zápase trefil jen 16 vítězných úderů oproti soupeřovým 34 winnerům, hrál však také téměř bezchybně. Udělal jen 7 nevynucených chyb, zatímco útočně hrající Dolgopolov jich spáchal 27.
Třináctinásobný grandslamový vítěz a současná světová jednička Nadal ve svém 88. finále vybojoval druhý letošní a celkově 62. titul, z toho 43. z antuky.
"Pokaždé, když vyhrajete turnaj, tak je to něco speciálního," řekl Nadal, kterému k triumfu gratulovali i brazilské legendy Gustavo Kuerten a Ronaldo. "Tohle byl první ročník turnaje v Rio, které je významným světovým městem. Po zranění je tohle vítězství pro mě ještě o něco zvláštnější."
Už letos by tak osminásobný vítěz Roland Garros mohl překonat rekord Guillerma Villase, který vyhrál 45 antukových turnajů. Nadal má na svém nejoblíbenějším povrchu bilanci 298 výher a jen 21 porážek, tu poslední zažil před deseti měsíci od Novaka Djokoviče v Monte Carlu. Od té doby neprohrál 28 utkání v řadě.
Pětadvacetiletý Dolgopolov, který ve městě samby vyřadil Almagra, Fogniniho i Ferrera, ve svém šestém finále marně usiloval o třetí titul.
Dvouhra - finále: |
Nadal (1-Šp.) - Dolgopolov (Ukr.) 6-4 7-6(3) |
Čtyřhra - finále: |
Cabal/Farah (Kol.) - Marrero/Melo (2-Šp./Braz.) 6-4 6-2 |
Komentáře
http://static.klix.ba/media/images/vijesti/b_140224081.jpg?v=2
:-DD
Já sem tu fotku hodila, protože mi přišla vtipná, jako by se na tu hostesku (nebo jak ji mám nazvat:-D) nechtěl podívat.
Rafaeoli- Ale líbila, raději se nekoukal, aby si nerozhodil koncentraci:-))
Jinak právě že v konečcích prstů to víceméně drží, tedy v posledních článcích. A zhnusený výraz v obličeji si představuji právě nějak takto, tedy kysele sevřená ústa, mírný škleb, svraštělé čelo, povytáhlé obočí. Chybí snad jen výrazněji pokrčený nos.
To mě fakt nenapadlo, že tu budu řešit takovou s prominutím ptákovinu:-D
Shodneme se na tom, že fotografové, jak to u nich bývá, zachytili jeden zajímavý moment otevírající prostor pro spekulace:-)))
Pro úplnost:
Salt Lake City (SF-F) 29 gólů
Turín (SF-F) 23 branek
Vancouver (SF-F) 25 gólů
Soči 12 branek!!!
A teď mi něco povídej o tom, že se tak hraje už deset let. ;)
Současný defenzivní systém většinou účinně blokuje střely a když už nějaká projde, většinou nejde o nějakou extra nebezpečnou ránu. I v tom Naganu musel podat Hašek životní výkon ve třech zápasech v řadě, Corey Price potřeboval nadstandardní výkon v jediném zápase, ale ani ten nedosahoval Haškova výkonu.
Apropos dosť sa zabúda, že mizernému golovemu priemeru napomohlo aj extra široké klzisko (Najširší povolený rozmer, o dva metre širší, než europsky štandard a o 4 sirsi, nez klziská v NHL)..Na týchto letiskách padá všeobecne menej gólov, hra sa odvíja ďalej od bránky..
Na OH 2018 padne dvakrát viac gólov ako na OH v Soči, bude to teda znamenať, že v hokeji vládne ofenzíva, hoci dlhodobé čísla z popredných líg budú nízke??..Na zamyslenie..
Mam pocit ze tento turnaj na antuce byl pro svetovou hednicku naprostou povinnosti..po ceste nepotkal hrace svetove 10.
To ale není vina Rafy, ten prostě hrál to, co stačilo. Na antuku to koneckonců tak nějak patří. Snad to bude na hardu lepší.
Nič v zlom, ale taký hokej sa hrá už aspoň 10rokov..Vsetci si zakladajú na defenzíve, akurat Kanada tento štýl povýšila na dokonalosť..Každopádne, v Soči padlo v posledných zápasoch stále viac gólov ako v Nagane..Takže zrejme to zavísi len od uhla pohladu..
Inak, turnaj v Dohe bol z kategórie 250 a bol niekoľkonásobne lepšie obsadený ako 500 v RIU. Viem, že veľa záleží od kalendára a dotácie a status turnaja sa nedá presne tabuľkovo definovať na základe účasti TOP 10 hráčov. No mohli by sa podniknúť nejaké kroky, ktoré by vniesli do kategórie turnajov viac spravodlivosti. Mať ATP 500 s 1-2 hráčmi z TOP 10 a potom ATP 250 so 4hráčmi, to hraničí s pomaly precedensom :)
Forehand- :-))
Fandina- Príma viď (jinak začínala jsem podobně, to vychytáš:-DD)
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele