Preview: ATP Masters Paříž
Také turnaj s názvem Rolex Paris Masters poznamenala stejně jako předchozí podniky absence elitních hráčů. Letošní sezonu předčasně ukončili loňský šampion Andy Murray, Novak Djokovič, Stan Wawrinka, Milos Raonic, Nick Kyrgios, česká jednička Tomáš Berdych, také jeho krajan Jiří Veselý a další.
Nebudou naopak chybět světová jednička Rafael Nadal, dvojka Roger Federer, Marin Čilič, Alexander Zverev, Dominic Thiem, Grigor Dimitrov, David Goffin a první osmičku nasazených uzavírá jedenáctý hráč světa Pablo Carreño.
Všichni jmenovaní tenisté mají pro první kolo volný los stejně jako druhá půlka nasazených: loňský finalista John Isner, Sam Querrey, Jo-Wilfried Tsonga, Kevin Anderson, Juan Martín Del Potro, Roberto Bautista, Albert Ramos a Jack Sock.
Největšími favority jsou Nadal a Federer, kteří si letos rovným dílem rozdělili grandslamové podniky a po předčasném ukončení loňské sezony prožívají fantastický návrat.
Divoké karty letos obdrželi pouze domácí hráči. Přednost dostali francouzští veteráni Nicolas Mahut s Julienem Benneteauem a vynikající deblista Pierre-Hugues Herbert.
V Paříži se bude mimo jiné bojovat také o poslední dvě místa na Turnaji mistrů v Londýně. V tuto chvíli mají účast jistou Nadal, Federer, A. Zverev, Thiem, Čilič a Dimitrov.
• Shrnutí • |
Loňské finále: A. Murray (2-Brit.) - Isner (USA) 6-3 6-7(4) 6-4 |
Nejvýše nasazení: Nadal (1. v ATP), Federer (2.), Čilič (4.), A. Zverev (5.), Thiem (6.), Dimitrov (8.), Goffin (10.), Carreño (11.) |
Kategorie: ATP Masters 1000 |
Místo konání: Paříž, Francie |
Povrch: tv. povrch (hala) |
Dotace: 4,273.775 eur |
• Možná čtvrtfinále • |
Nadal (1-Šp.) - Carreño (8-Šp.) | H2H 4-0 |
A. Zverev (4-Něm.) - Dimitrov (6-Bulh.) | H2H 2-1 |
Goffin (7-Belg.) - Čilič (3-Chorv.) | H2H 3-2 |
Thiem (5-Rak.) - Federer (2-Švýc.) | H2H 2-1 |
Kompletní los |
Horní polovina
Světová jednička Rafael Nadal by neměl mít s postupem do semifinále příliš mnoho práce. Na první větší hrozbu by mohl narazit ve čtvrtfinále. O semifinále by měl bojovat se Samem Querreym, nebo Pablem Carreñem, ovšem oba hráči se od výborného výsledku na US Open hodně trápí.
Mnohem lepší formu mají Alexander Zverev a Grigor Dimitrov, potenciální soupeři Nadala pro semifinále. Jejich předpokládaný čtvrtfinálový duel ovšem mohou narušit Juan Martín Del Potro, který triumfoval ve Stockholmu a dál vítězí i v Basileji, nebo John Isner, jehož loňskou finálovou účast asi tipoval málokdo.
Dolní polovina
Rovněž pro dalšího velkého favorita na celkový triumf Rogera Federera by neměl být postup do semifinále větším problémem. Švýcar po triumfu na Masters v Šanghaji vítězí i v rodné Basileji a má velmi dobrý los. Federera by měl jako první z nasazených soupeřů prověřit Jack Sock, ovšem Američanovi se poslední dobou skoro vůbec nedaří a trápí se i další nasazení Dominic Thiem a Kevin Anderson.
Mnohem zajímavější by měla být první část dolní poloviny pavouka. David Goffin může už ve třetím kole narazit na Jo-Wilfrieda Tsongu, který letos v hale válí. Atraktivní souboj by ve třetím kole mohli divákům nabídnout Marin Čilič a Roberto Bautista.
Tipy redakce
1. čtvrtfinále: Nadal porazí Querreyho
2. čtvrtfinále: Del Potro porazí Dimitrova
3. čtvrtfinále: Tsonga porazí Čiliče
4. čtvrtfinále: Federer porazí Andersona
1. semifinále: Nadal porazí Del Potra
2. semifinále: Federer porazí Tsongu
Finále: Federer porazí Nadala
Rafael Nadal se rozhodl loňskou sezonu kvůli problémům se zápěstím ukončit právě po skončení turnaje Masters v Šanghaji. Dobře udělal, jelikož do té letošní naskočil ve velkém stylu, když vyhrál prestižní exhibici v Abu Zabí, zahrál si čtvrtfinále v Brisbane a na Australian Open došel až do finále, v němž v pětisetové bitvě nestačil na Federera. Další finálové účasti přidal na akcích v Acapulku a Miami.
Jednatřicetiletý Španěl v průběhu antukového jara potvrdil, proč se mu přezdívá "antukový král". Nadal podesáté dobyl Masters v Monte Carlu a domácí podnik v Barceloně, popáté ovládl Madrid a podesáté kraloval na French Open. Jedinou porážku z celkového počtu 25 zápasů na antuce zaznamenal ve čtvrtfinále Masters v Římě proti Thiemovi.
Po jubilejním desátém triumfu na pařížské antuce se Nadalovi přestalo dařit. Ve Wimbledonu v nervy drásajícím osmifinálovém duelu podlehl 13-15 v rozhodující sadě Müllerovi a formu nemohl dlouho najít ani na amerických betonech. V osmifinále Masters v Montréalu prohrál s domácím Shapovalovem a v Cincinnati už ve čtvrtfinále s Kyrgiosem.
Přesto se po skončení Masters v Cincinnati po více než třech letech vrátil na tenisový trůn, na kterém se drží dodnes. Ve staronové roli si dokráčel pro 16. grandslamový vavřín, když nenašel přemožitele na závěrečném grandslamu sezony US Open. Na vítězné vlně pokračoval na akci ATP 500 v Pekingu, kde také triumfoval.
Vítězná šňůra španělské legendy se nakonec zastavila až na čísle 16, když Nadal ve finále Masters v Šanghaji letos i počtvrté podlehl Federerovi.
V Paříži dosáhl nejlepšího výsledku před deseti lety, kdy postoupil do finále. Od té doby se pařížského Masters zúčastnil ještě čtyřikrát - dvakrát skončil ve čtvrtfinále, dvakrát v semifinále.
Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Peking, US Open, French Open, Madrid, Barcelona, Monte Carlo (vítěz); Šanghaj, Miami, Acapulko, Australian Open (finále)
Letošní bilance: 65-10
Největší úspěchy v hale: letos hraje v hale poprvé
Letošní bilance v hale: 0-0
Výsledky na grandslamech: Australian Open (finále), French Open (vítěz), Wimbledon (osmifinále), US Open (vítěz)
Bilance na Rolex Paris Masters
Kariérní bilance: 14-5
Nejlepší výsledek: finále (2007)
Loňský výsledek: nehrál
Generálka: žádná
Možná cesta turnajem
1K: volný los
2K: M. Zverev (H2H 2-0) / Hyeon Chung (H2H 1-0)
OF: (15) Ramos (H2H 4-0)
ČF: (8) Carreño (H2H 4-0)
SF: (4) A. Zverev (H2H 3-0)
F: (2) Federer (H2H 23-15)
Loňskou sezonu ukončil předčasně také Roger Federer. Legendární Švýcar se rozhodl řešit problémy s kolenem a loňské dění opustil již po Wimbledonu. Stejně jako Nadalovi mu pauza prospěla. Federer se rozehrál na Hopman Cupu a následně senzačně ovládl Australian Open a získal 18. grandslamový vavřín. Poté vyhrál tzv. "Sunshine Double", když nenašel přemožitele na akcích Masters v Indian Wells a Miami.
Antukovou sezonu se rozhodl celou vynechat, aby se mohl soustředit na svůj největší cíl v letošním roce - vítězství ve Wimbledonu. Nakonec to šestatřicetiletému rodákovi z Basileje opravdu vyšlo. Federer podeváté triumfoval v oblíbeném Halle a následně poosmé dobyl nejslavnější turnaj světa, letos dokonce beze ztráty setu. Připsal si tak již 19. grandslamový titul.
Na posledních turnajích už letos fenomenální Švýcar zas tak neporazitelný nebyl. Ve finále Masters v Montréalu prohrál s Alexanderem Zverevem a kvůli bolavým zádům vynechal nadcházející podnik Masters v Cincinnati. Do akce se vrátil na US Open a skončil již ve čtvrtfinále na raketě Del Potra.
Poté se na konci září představil v rámci premiérového ročníku Laver Cupu a pomohl Evropě k triumfu. Na turnaje se vrátil na Masters v Šanghaji, kde potvrdil fantastickou letošní formu, ve finále porazil Nadala a získal šestý letošní titul. V rodné Basileji dnes bude bojovat o postup do finále.
Federer má letos fantastickou bilanci 47 výher a pouhých čtyř porážek, přičemž proti Donskému (Dubaj, 2. kolo) a Haasovi (Stuttgart, 2. kolo) měl mečbol.
V Paříži se Federer představí již potřinácté a poprvé od roku 2015. Triumfovat dokázal jen jednou v roce 2011. Na další finálovou účast nedosáhl, v hlavním městě Francie nejčastěji končil ve čtvrtfinále.
Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Šanghaj, Wimbledon, Halle, Miami, Indian Wells, Australian Open (vítěz); Montréal (finále); Basilej (minimálně semifinále)
Letošní bilance: 47-4
Největší úspěchy v hale: Basilej (minimálně semifinále)
Letošní bilance v hale: 3-0
Výsledky na grandslamech: Australian Open (vítěz), French Open (nehrál), Wimbledon (vítěz), US Open (čtvrtfinále)
Bilance na Rolex Paris Masters
Kariérní bilance: 21-10
Nejlepší výsledek: vítěz (2011)
Loňský výsledek: nehrál
Generálka: Basilej (minimálně semifinále)
Možná cesta turnajem
1K: volný los
2K: Herbert (H2H 0-0) / F. López (H2H 13-0)
OF: (16) Sock (H2H 3-0)
ČF: (5) Thiem (H2H 1-2)
SF: (3) Čilič (H2H 7-1)
F: (1) Nadal (H2H 15-23)
Marin Čilič se na začátku letošní sezony extrémně trápil. Na prvních třech turnajích včetně grandslamového Australian Open dokázal vyhrát jediný zápas. Po čtvrtfinále v hale v Rotterdamu a semifinále v Acapulku skončil na Masters v Indian Wells a Miami hned po prvním utkání.
Do formy se rozehrál překvapivě na svém nejhorším povrchu - antuce. V Monte Carlu došel do čtvrtfinále a v Istanbulu získal svůj dosud jediný letošní titul. Přišlo opět slabší výsledkové období. V Madridu se loučil po prvním utkání, když ho vyřadil Alexander Zverev, a v Římě ve čtvrtfinále, v němž mu porážku připravil Isner. Vše si vynahradil premiérovým postupem do čtvrtfinále French Open.
Na trávě hrál nyní devětadvacetiletý Chorvat famózně. V Hertogenboschi uhrál semifinále, v londýnském Queen's Clubu jen těsně prohrál souboj o trofej a ve Wimbledonu si zahrál své druhé grandslamové finále v kariéře. V tom prvním před třemi lety na US Open uspěl, ve Wimbledonu však neměl proti Federerovi šanci.
US Open, které musí mít Čilič ze všech grandslamů nejradši, bylo pro chorvatskou jedničku určitě zklamáním, jelikož vypadl už ve třetím kole s argentinským antukovým specialistou Schwartzmanem.
Poté, co pomohl Chorvatům v Davis Cupu, se zúčastnil premiérového ročníku Laver Cupu a přispěl k výhře Evropy. Pro první podzimní asijskou zastávku si zvolil akci ATP 500 v Tokiu. V japonské metropoli došel do semifinále a další semifinálovou účast přidal na Masters v Šanghaji. Na halovém podniku v Basileji dnes bude útočit na finále.
V Paříži se devětadvacetiletý Chorvat nejlepšího výsledku dočkal loni, kdy ve čtvrtfinále vyřadil Djokoviče, ale v semifinále jasně nestačil na Američana Isnera.
Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Istanbul (vítěz); Wimbledon, Queens (finále); Šanghaj, Tokio, Hertogenbosch, Acapulko (semifinále); Basilej (minimálně semifinále)
Letošní bilance: 42-17
Největší úspěchy v hale: Basilej (minimálně semifinále)
Letošní bilance v hale: 5-2
Výsledky na grandslamech: Australian Open (2. kolo), French Open (čtvrtfinále), Wimbledon (finále), US Open (3. kolo)
Bilance na Rolex Paris Masters
Kariérní bilance: 9-8
Nejlepší výsledek: semifinále (2016)
Loňský výsledek: semifinále
Generálka: Basilej (minimálně semifinále)
Možná cesta turnajem
1K: volný los
2K: kvalifikant
OF: (14) Bautista (H2H 3-1)
ČF: (7) Goffin (H2H 2-3)
SF: (2) Federer (H2H 1-7)
F: (1) Nadal (H2H 1-5)
Alexander Zverev prožívá bez debat nejlepší sezonu své kariéry. Dvacetiletý Němec v únoru ovládl halovou akci ATP v Montpellier a získal svůj druhý titul na okruhu ATP. Poté se však dlouho nemohl dostat do formy a jeho nejlepším výsledkem bylo čtvrtfinále na Masters v Miami.
Zlom přišel na domácí antuce v Mnichově. Zverev vybojoval třetí trofej na okruhu ATP, na Masters v Madridu uhrál čtvrtfinále a o týden později v Římě slavil premiérový triumf na podniku Masters. I přes skvělou antukovou sezonu se nevyhnul zklamání, když na French Open vypadl překvapivě již v prvním kole.
Chuť si určitě alespoň částečně spravil na trávě. V Hertogenboschi došel do semifinále, na domácím pažitu v Halle do finále, v němž prohrál s Federerem, a ve Wimbledonu do osmifinále. V něm ho po pětisetové bitvě vyřadil Raonic.
Parádní sérii zaznamenal na amerických betonech, na kterých v srpnu vyhrál deset zápasů v řadě. Nejprve ovládl turnaj ve Washingtonu a v Montréalu přidal druhý kariérní titul z podniků Masters. V Cincinnati naopak skončil, zřejmě i vinou náročného programu posledních dní, hned po prvním zápase.
Na grandslamech se Zverevovi stále nedaří prorazit. Jeho maximem je osmifinále z letošního Wimbledonu. Nic se nezměnilo ani na US Open, kde patřil k největším favoritům. Německý tenista vypadl již ve druhém kole, když mu porážku uštědřil Čorič.
V rámci asijské tour se představil hned na třech turnajích. V Shenzhenu vypadl ve čtvrtfinále, v Pekingu výsledek o stupínek vylepšil, ovšem v Šanghaji skončil již v osmifinále na raketě Del Potra.
Do haly se vrátil ve Vídni, kde ve včerejším čtvrtfinále nestačil na Tsongu. V Paříži bude startovat vůbec poprvé.
Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Montréal, Washington, Řím, Mnichov, Montpellier (vítěz); Halle (finále); Peking, Hertogenbosch (semifinále)
Letošní bilance: 54-19
Největší úspěchy v hale: Montpellier (vítěz)
Letošní bilance v hale: 6-3
Výsledky na grandslamech: Australian Open (3. kolo), French Open (1. kolo), Wimbledon (osmifinále), US Open (2. kolo)
Bilance na Rolex Paris Masters
Kariérní bilance: premiéra
Nejlepší výsledek: -
Loňský výsledek: -
Generálka: Vídeň (čtvrtfinále)
Možná cesta turnajem
1K: volný los
2K: Johnson (H2H 0-1) / Haase (H2H 2-0)
OF: (13) Del Potro (H2H 0-1)
ČF: (6) Dimitrov (H2H 2-1)
SF: (1) Nadal (H2H 0-3)
F: (2) Federer (H2H 2-2)
Dominic Thiem měl solidní vstup do letošní sezony, ale žádná velká sláva to nebyla. Rakušan uhrál čtvrtfinále v Brisbane a Sydney, na Australian Open skončil v osmifinále, na halové akci v Sofii nezvládl hned první duel a na dalším halovém podniku v Rotterdamu došel do čtvrtfinále.
Herně se zvedl až na svém nejoblíbenějším povrchu. Na antuku si odskočil již na konci února do Rio de Janeira a získal titul. Návrat na betony mu ale příliš nevyšel. V Acapulku a Indian Wells skončil shodně ve čtvrtfinále a v Miami po prvním zápase.
Po vyřazení v osmifinále Masters v Monte Carlu se na oranžové drti rozehrál do vynikající formy a byl jasně druhým nejlepším hráčem uplynulého antukového jara. V Barceloně a Madridu si zahrál finále, vždy ho v něm o trofej pro vítěze připravil "antukový král" Nadal. Legendární Španěl Thiemovi uštědřil porážku ještě v semifinále French Open. Další semifinále přidal Rakušan v Římě, kde jako jediný letos dokázal na antuce porazit Nadala.
Na travnatou část sezony by Thiem asi nejraději zapomněl. Z Halle odjížděl s bilancí jedné výhry a jedné porážky, v Antalyi prohrál s hráčem třetí stovky a ve Wimbledonu skončil v osmifinále na raketě Berdycha.
Ani na amerických betonech si letošní bilanci na tvrdém povrchu příliš nevylepšil. Během přípravy na US Open vyhrál i prohrál tři utkání. Ve Flushing Meadows hrál mnohem lépe, ovšem v osmifinále nevyužil dva mečboly proti Del Potrovi.
Velké trápení prožil v Asii a potvrdil, že mimo antukové dvorce letos nevyniká. V Asii na podzim nevyhrál jediný zápas. V Chengdu po volném losu v prvním kole prohrál s argentinským antukovým specialistou Pellou, v Tokiu hned v prvním kole s Američanem Johnsonem a v Šanghaji po volném losu se Srbem Troickým.
Sérii porážek přerušil až v domácí hale ve Vídni, když porazil Rubljova. Ihned v dalším utkání ovšem podlehl Gasquetovi a od US Open má tak na kontě jedinou výhru a čtyři prohry.
V Paříži bude Thiem startovat čtvrtým rokem po sobě. Vždy skončil hned ve druhém kole.
Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Rio de Janeiro (vítěz); Madrid, Barcelona (finále); French Open, Řím (semifinále)
Letošní bilance: 47-24
Největší úspěchy v hale: Rotterdam (čtvrtfinále)
Letošní bilance v hale: 3-3
Výsledky na grandslamech: Australian Open (osmifinále), French Open (semifinále), Wimbledon (osmifinále), US Open (osmifinále)
Bilance na Rolex Paris Masters
Kariérní bilance: 2-3
Nejlepší výsledek: 2. kolo (2014 - 2016)
Loňský výsledek: 2. kolo
Generálka: Vídeň (2. kolo)
Možná cesta turnajem
1K: volný los
2K: R. Harrison (H2H 0-0) / kvalifikant
OF: (12) Anderson (H2H 0-6)
ČF: (2) Federer (H2H 2-1)
SF: (3) Čilič (H2H 1-0)
F: (1) Nadal (H2H 2-5)
Grigor Dimitrov měl naprosto famózní vstup do letošní sezony. Bulhar ovládl podnik ATP v Brisbane, došel do semifinále Australian Open, v němž prohrál pětisetovou bitvu s Nadalem, a triumfoval na domácí halové akci v Sofii. Poté se mu však přestalo dařit. Po čtvrtfinále v Rotterdamu vyhrál jen pět ze třinácti zápasů. Na French Open skončil ve třetím kole. Dvě výhry v řadě už zaznamenal jen v Madridu.
Ani travnatá část sezony nezačala pro šestadvacetiletého Bulhara slibně. Ve Stuttgartu skončil hned po prvním utkání. Na dalších turnajích se ale přece jen rozehrál. V londýnském Queen's Clubu došel do semifinále a ve Wimbledonu splnil svou povinnost postupem do osmifinále.
Následoval ovšem další výsledkový propad. Z Washingtonu i Montréalu odjížděl s bilancí jedné výhry a jedné porážky. V Cincinnati se však Dimitrovovi vše sešlo a Bulhar premiérově dobyl podnik Masters, dokonce beze ztráty setu. Následovalo ale další zklamání v podobě vypadnutí ve druhém kole US Open.
Dimitrov si poté dal více než měsíční pauzu a na kurty se vrátil v Pekingu, kde uhrál semifinále, ve kterém ho porazil Nadal. Se Španělem prohrál i o týden později ve čtvrtfinále šanghajského Masters.
V hale si střihnul generálku ve Stockholmu a došel až do finále, v němž nestačil na obhájce titulu Del Potra. V Paříži se Dimitrovovi nikdy moc nedařilo. V posledních čtyřech letech skončil vždy v osmifinále a při své premiéře v roce 2012 ve druhém kole.
Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Cincinnati, Sofie, Brisbane (vítěz); Stockholm (finále); Peking, Queens, Australian Open (semifinále)
Letošní bilance: 43-18
Největší úspěchy v hale: Sofie (vítěz); Stockholm (finále)
Letošní bilance v hale: 9-2
Výsledky na grandslamech: Australian Open (semifinále), French Open (3. kolo), Wimbledon (osmifinále), US Open (2. kolo)
Bilance na Rolex Paris Masters
Kariérní bilance: 7-5
Nejlepší výsledek: osmifinále (2013 - 2016)
Loňský výsledek: osmifinále
Generálka: Stockholm (finále)
Možná cesta turnajem
1K: volný los
2K: Gasquet (H2H 2-5) / Paire (H2H 1-3)
OF: (9) Isner (H2H 1-1)
ČF: (4) A. Zverev (H2H 1-2)
SF: (1) Nadal (H2H 1-10)
F: (2) Federer (H2H 0-6)
Davidovi Goffinovi se v prvních měsících dařilo náramně. Po osmifinále v Dauhá došel až do čtvrtfinále Australian Open a na halových akcích v Sofii a Rotterdamu postoupil do finále. Poté přišel lehký útlum. V Acapulku, Indian Wells i Miami skončil shodně v osmifinále.
Na antuce hrál velmi dobře. Ve čtvrtfinále turnaje Masters v Monte Carlu překvapil vítězstvím nad Djokovičem a postoupil do svého prvního semifinále na antukovém Masters. Další úspěch přidal v podobě čtvrtfinálové účasti v Madridu. V Barceloně a Římě bylo nad jeho síly osmifinále.
Na letošní French Open nebude Belgičan vzpomínat v dobrém. V průběhu utkání třetího kola si totiž po ošklivém pádu zranil pravý kotník, zápas musel skrečovat a téměř dva měsíce se na kurty nedostal.
Vrátil se až na konci července na antuce v Umagu a z chorvatské metropole stejně jako ze Gstaadu odjížděl s bilancí jedné výhry a jedné porážky. Nedařilo se mu ani na amerických betonech. V Montréalu vyhrál jediný duel a v Cincinnati v prvním kole jasně prohrál s Kyrgiosem. Mnohem lepší výkony podával na US Open, kde nakonec uhrál osmifinále.
V pořadí třetí finále v hale nepřidal. Po úspěšných taženích v Sofii a Rotterdamu skončil v Métách už ve čtvrtfinále na raketě domácího Paireho. S přechodem do Asie se ale Goffinovi začalo dařit náramně. Na asijském kontinentu vyhrál prvních devět zápasů, v Shenzhenu tak získal první letošní titul a vzápětí slavil druhý v Tokiu. V Šanghaji se na Belgičanovi zřejmě podepsala i únava a vypadl hned po prvním utkání.
Začátek halových turnajů absolvoval na domácí půdě v Antverpách, kde k neradosti domácího publika skončil již ve čtvrtfinále. V Basileji hraje opět ve formě a dnes bude bojovat o finále. V Paříži je jeho maximem osmifinále z posledních dvou let.
Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Tokio, Shenzhen (vítěz); Rotterdam, Sofie (finále); Monte Carlo (semifinále); Basilej (minimálně semifinále)
Letošní bilance: 53-20
Největší úspěchy v hale: Rotterdam, Sofie (finále); Basilej (minimálně semifinále)
Letošní bilance v hale: 12-4
Výsledky na grandslamech: Australian Open (čtvrtfinále), French Open (3. kolo), Wimbledon (nehrál), US Open (osmifinále)
Bilance na Rolex Paris Masters
Kariérní bilance: 3-3
Nejlepší výsledek: osmifinále (2015 - 2016)
Loňský výsledek: osmifinále
Generálka: Antverpy (čtvrtfinále), Basilej (minimálně semifinále)
Možná cesta turnajem
1K: volný los
2K: Mannarino (H2H 3-0) / Ferrer (H2H 0-2)
OF: (11) Tsonga (H2H 2-4)
ČF: (3) Čilič (H2H 3-2)
SF: (2) Federer (H2H 0-5)
F: (1) Nadal (H2H 0-2)
Pablo Carreño prožívá životní sezonu, která ale nezačala až tak dobře. V Sydney uhrál čtvrtfinále a v Melbourne vypadl ve třetím kole. Na únorových antukových turnajích v Jižní Americe už to bylo lepší. Španěl došel do semifinále v Buenos Aires, další přidal v Sao Paulu a mezitím si zahrál finále v Rio de Janeiru.
Velkého úspěchu se dočkal v Indian Wells, kde poprvé v kariéře postoupil do semifinále akce Masters, v Miami naopak skončil hned po prvním zápase. V průběhu antukového jara střídal lepší výsledky s horšími. V Monte Carlu v osmifinále podlehl Djokovičovi, v Estorilu vybojoval svůj dosud jediný letošní titul, v Madridu a Římě se mu nedařilo vůbec a na French Open si premiérově zahrál grandslamové čtvrtfinále.
V něm musel pro zranění břišního svalu vzdát pozdějšímu šampionovi Nadalovi a zdravotní komplikace, kvůli kterým musel vynechat travnatou část sezony včetně Wimbledonu, ho trápily ještě další dva měsíce. Ve svém prvním vystoupení po zranění musel Carreño hned první utkání na antuce v Bastadu skrečovat.
Do formy se dlouho nemohl dostat ani na amerických betonech. V Montréalu uhrál druhé kolo, v Cincinnati osmifinále a ve Winston-Salemu se loučil po prvním duelu. Na US Open však dokázal načasovat formu. Španěl dokonale využil výpadku favoritů a došel až do semifinále. Ve svém premiérovém grandslamovém semifinále podlehl Andersonovi.
Od životního grandslamu se Carreñovi ale vůbec nedaří. Španěl z pěti zápasů vyhrál jediný. V Pekingu i Šanghaji skončil po prvním utkání a stejně tak v Moskvě, kde obhajoval loňský triumf. Sérii porážek přerušil v hale ve Vídni, nicméně z rakouské metropole nakonec odjížděl s bilancí jedné výhry a jedné prohry.
Pařížského Masters se zúčastní počtvrté. Hlavní soutěž bude hrát potřetí a zatím se mu povedlo vyhrát jediný zápas, a to loni.
Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Estoril (vítěz); Rio de Janeiro (finále); US Open, Indian Wells, Sao Paulo, Buenos Aires (semifinále)
Letošní bilance: 36-23
Největší úspěchy v hale: Vídeň (2. kolo)
Letošní bilance v hale: 1-2
Výsledky na grandslamech: Australian Open (3. kolo), French Open (čtvrtfinále), Wimbledon (nehrál), US Open (semifinále)
Bilance na Rolex Paris Masters
Kariérní bilance: 1-2
Nejlepší výsledek: 2. kolo (2016)
Loňský výsledek: 2. kolo
Generálka: Moskva (2. kolo), Vídeň (2. kolo)
Možná cesta turnajem
1K: volný los
2K: kvalifikant / Mahut (H2H 1-0)
OF: (10) Querrey (H2H 0-0)
ČF: (1) Nadal (H2H 0-4)
SF: (4) A. Zverev (H2H 0-0)
F: (2) Federer (H2H 0-1)
Komentáře
Stejně asi očekávám bídu :/
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele