Roddick udolal Hewitta pošesté v řadě. S Del Potrem se utká o 50. finále
Andy Roddick už téměř rok čeká na titul. Jubilejní třicátou trofej pro vítěze by mohl získat tento týden v Memphisu, kde již v letech 2002 a 2009 vyhrál.
Zatím k tomu má dobře nakročeno. V pátečním čtvrtfinále svedl souboj dvou někdejších nejlepších hráčů světa s Lleytonem Hewittem, se kterým od roku 2005 neprohrál. Po ztracené úvodní sadě uspěl i v Memphisu a vyhrál už šestý vzájemný duel v řadě. Celkovou bilanci tak již otočil na 7-6 ve svůj prospěch.
Osmadvacetiletý Američan měl nejvíce problémů v prvním setu, ve kterém padl 4-6. Pak už ale nečelil jedinému brejkbolu a duel otočil. Nejvíce práce měl s ukončením zápasu, k čemuž potřeboval sedm mečbolů. Čtyři zahodil v deváté hře při podání soupeře, další dva v následné hře při svém servisu.
"Lleyton hrál v úvodu zápasu lépe. Ve dvou ze tří zápasů jsem tu zaspal začátek, to musím do příště zlepšit," uvědomoval si Roddick, který nasázel 21 es. "Ale zápas se může rychle otočit a to se dnes stalo. Na konci druhého setu a ve třetím jsem tu hrál zžejmě zatím nejlepší tenis. Jen musím najít způsob, jak hrát dobře hned od prvních výměn."
O 50. finále se světová osmička utká s Juanem Martinem Del Potrem, kterého Roddick ve třech zápasech ještě neporazil. Poslední dvě vydřené výhry si ale argentinský mladík připsal v létě 2009, kdy svou životní formu dotáhl až k triumfu na US Open. Ve finále byl naposledy v témže roce na Turnaji mistrů.
Loni kvůli zranění zápěstí odehrál pouhé tři turnaje a propadl se až do páté světové stovky.V posledních dnech se ale pomalu dostává do formy, neboť týden po semifinále v San Jose, kde prohrál s Verdaskem, se do stejné fáze turnaje dostal i nyní v Memphisu. Ve čtvrtfinále porazila 6-4 6-2 domácího Michaella Russella, jemuž nenabídl jediný brejkbol.
"Proti Roddickovi to bude moc těžké, ale musím se pokusit ho porazit. Zatím jsem ho pokaždé porazil, ovšem zítra to bude zcela jiné. Myslím, že to bude dobré utkání pro fanoušky a doufám, že vyhraju," řekl Del Potro. "Jsem šťastný, že jsem se tu dostal již do semifinále. Mám tuto zemi rád, získal jsem tu nejvíce titulů a mám na ni skvělé vzpomínky. Děkuji pořadatelům, že mi umožnili hrát na divokou kartu," dodal dvaadvacetiletý rodák z Tandilu.
Raonic se posune už do top 50
V senzačních výkonech pokračuje Milos Raonic. Tenista, jenž sezonu začal na 156. místě žebříčku, minulý týden získal premiérový titul na turnaji v San Jose a nyní ho díky postupu do semifinále v Tennessee čeká minimálně posun již do elitní padesátky.
Dvacetiletý Kanaďan, jenž ve druhém kole zdolal v tie-breku třetí sady Radka Štěpánka, si ve čtvrtfinále rovněž ve třech setech poradil s Američanem Robertem Kendrickem. Soupeře z druhé světové stovky porazil za necelé dvě hodiny, když s pomocí dvaceti es odvrátil osm z devíti brejkbolů.
"Jsem na sebe moc pyšný. Zatím jsem na okruhu příliš turnajů neodehrál, abych se po těžkém turnaji udržel na tak skvělé úrovni," pochvaloval si rodák z Černé Hory. "Jsem psychicky silný, dělám to, co pro vítězství potřebuji. Možná nehraju nejlepší tenis, ale počítají se výhry. Jsem překvapen, jak dobře se tu v zápaech cítím. Hodně mi pomohla vydřená výhra proti Štěpánkovi," dodal osmifinalista Australian Open, jenž si během krátké doby připsal už tři vítězné zápasy proti hráčům první světové desítky.
O další finále se utká se čtvrtým nasazeným Mardym Fishem. Američan ve čtvrtfinále zastavil krajana a obhájce titulu Sama Querreyho.
"Už jsem tu v semifinále dvakrát prohrál se soupeřem, který pak turnaj vyhrál. V roce 2004 to bylo s Joachimem Johanssonem, který mi hrou Raonice hodně připomíná. Doufám, že to letos zlomím," řekl Fish.
- ATP 500 MEMPHIS (USA / Tennessee, tv. povrch / hala, 1.100.000 dolarů) - páteční výsledky (18. 02. 2011) |
Dvouhra - čtvrtfinále: |
Komentáře
Pominu-li hrůzostrašnou hrubku (stane se), vidíš to tak nějak s křížkem po funuse, abych tak řekl. :-))
Ivaniševič měřil (podle tebe "jen") 191 cm nebo tak nějak a první servis měl ještě lepší.
Já měl vůči němu celkem lhostejný vztah, akorát mě s odpuštěním "nasral", když v roce 1992 v semifinále Wimbledonu porazil Samprase, mého oblíbence, když servíroval naprosto neuvěřitelným způsobem.
Jinak trochu odbočím, ale podle mě jeden z největších "underachieverů" v ATP Tour byl Michael Stich, kt. rozhodně měl na to, aby se řadu let pohyboval v absolutní špičce, ale de facto měl dobré jen roky 1991 a 1993 a zčásti rok 1994 (OK, v r. 1996 byl ještě ve finále na RG a v roce 1997 v SF Wimbledonu, kdy překvapivě prohrál s Cedricem Piolinem, ale to už byla spíš jeho labutí píseň).
Jinak co do svých kvalit byli velmi vyrovnaní: podání zhruba stejné, forhend lepší Sampras, bekhend lepší Stich, Sampras byl ovšem atletičtější a řekl bych i o něco obratnější na síti.
Dalším "underachieverem" byl i Richard Krajicek, kt. kromě skvělého podání měl i výborné oba základní údery -- však taky pobral i několik úspěchů na antuce (např. SF na RG) a na jednom turnaji na antuce dokonce doslova vymlátil z kurtu brugueru, a to v době, kdy byl Bruguera považován za krále antuky (čili to asi bylo v roce 2004). Jenže Richard dost brzdila jeho ustavičná zranění. :-(
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele