Rosol se dál trápí, prohrál s Ungurem

20. 9. 2011, 18:24
Lukáš Rosol ani tento týden neukončil dvouměsíční čekání na výhru na turnaji ATP. V Bukurešti, kde o víkendu vybojoval bod v Davis Cupu, dnes nestačil na domácího Adriana Ungura, kterému podlehl hladce 4-6 1-6.
Lukáš Rosol

Sérii porážek sice Lukáš Rosol ve daviscupovém souboji proti Rumunsku utnul, na výhru na okruhu ATP už ale čeká od červencového turnaje v Hamburku. Vítěz dvou letošních challengerů dnes nastoupil proti hráči rumunského týmu, který o víkendu pomohl porazit 5:0, na rozdíl od Radka Štěpánka ale na 131. hráče světa Adriana Ungura nevyzrál.

Už v úvodní sadě si domácí tenista vypracoval sedm brejkbolů a jediná proměněná šance mu stačila, aby set vyhrál 6-4. Rosol v následující sadě promarnil dva brejkboly, ještě třikrát přišel o servis a za 65 minut prohrál 4-6 1-6.

Svůj vůbec první start na turnaji ATP má za sebou italský kvalifikant Alessandro Giannessi, jemuž premiéra v Bukurešti vyšla dokonale. Proti němu stál favorizovaný Španěl Albert Montaňés, který nenavázal na semifinále z challengeru ve Štětíně a prohrál ve dvou setech. Osmý nasazený hráč turnaje přišel celkem pětkrát o podání a za hodinu a tři čtvrtě se s Bukureští rozloučil porážkou 5-7 4-6.

Stejně dopadl i nejvýše postavený z domácích hráčů Victor Hanescu. Ten sice v Bukurešti hrál v roce 2007 ve finále, v dalších třech letech se ale pokaždé poroučel v prvním kole, které se mu osudným stalo i letos. Nad jeho síly byl tentokrát Španěl Albert Ramos, který za 78 minut zvítězil 6-4 6-3.

Výsledky - Bukurešť (antuka, dotace 422.750 eur):

Ungur (Rum.) - Rosol (ČR) 6:4, 6:1, Seppi (7-It.) - Prodon (Fr.) 6:1, 4:6, 6:1, Gianessi (It.) - Montaňés (8-Šp.) 7:5, 6:4, Ramos (Šp.) - Hanescu (Rum.) 6:4, 6:3, Berlocq (Arg.) - Haider-Maurer (Rak.) 6:2, 6:1, Serra (Fr.) - Naso (It.) 6:2, 6:4, Copil - Crivoi (oba Rum.) 6:3, 6:3, Andrejev (Rus.) - Torebko (Něm.) 5:7, 6:4, 7:5, Volandri (It.) - Machado (Portug.) 6:3, 6:3.

Čermák/Polášek (2-ČR/SR) - Emmrich/Siljeström (Něm./Švéd.) 2:6, 7:6 (7:4), 10:5.