Siniaková letos poprvé v hlavní soutěži proměnila mečbol a je po 5 měsících ve čtvrtfinále

24. 2. 2023, 08:22
Aktuality 13
WTA MÉRIDA - Kateřině Siniakové se po drobném zranění zápěstí daří. Na novém turnaji WTA 250 v mexické Méridě porazila 6-0 7-5 Belgičanku Ysalinu Bonaventureovou, letos poprvé v hlavní soutěži vyhrála po využití mečbolu a po pěti měsících postoupila do čtvrtfinále. V něm se čtvrtá nasazená Češka utká s Italkou Elisabettou Cocciarettovou.
K. Siniaková (© Mérida Open AKRON)

Kateřina Siniaková si zhruba týden po deblovém triumfu na Australian Open při tréninku lehce poranila zápěstí a přišla o start na halovém turnaji v Linci. Nyní už je ale zpátky na kurtech a na novém turnaji WTA 250 v mexické Méridě ještě neztratila set.

Poté, co jí na úvod po úvodní sadě vzdala Ukrajinka Lesja Curenková, si česká tenistka poradila i s Ysalinou Bonaventureovou. Belgičanku přehrála 6-0 7-5 a vzájemnou bilanci upravila na 2-1.

V prvním setu Siniaková předvedla bezchybný výkon a dokonce měla položený základ ke 'zlatému kanárovi' (vyhraný set bez prohraného fiftýnu). Pět ze šesti gamů získala čistou hrou a ztratila pouze tři míčky za stavu 4-0 při servisu soupeřky.

Ve druhém setu sice rodačka z Hradce Králové ztratila vedení 4-2 a prohrávala 4-5, ale obrat zavčasu zastavila. V závěru získala deset fiftýnů v řadě a necelou hodinu před půlnocí proměnila hned první mečbol.

26letá Siniaková vylepšila svou letošní bilanci včetně zápasů v kvalifikacích na 6-3, pouze jednou prohrála z pozice papírové favoritky. V hlavní soutěži vyhrála potřetí a poprvé po využití mečbolu, k předchozím dvěma vítězstvím jí soupeřky pomohly skrečí.

Ve čtvrtfinále, které si naposledy zahrála loni v polovině září cestou za třetím titulem ve slovinské Portoroži, se utká s Elisabettou
Cocciarettovou (h2h 0-1). Jediný vzájemný souboj s o čtyři roky mladší Italkou absolvovala loni na antuce v Budapešti a prohrála po třísetové bitvě, přestože podávala na vítězství.

Ve čtvrtfinále nechybí ani nejvýše nasazená Magda Linetteová, způsob postupu přes Pannu Udvardyovou si ale určitě představovala jinak. Když měla Maďarka proti polské favoritce našlápnuto k obratu, v závěru druhého setu si bolestivě podvrtla kotník, za stavu 0-6 a 5-2 vzdala a kurt opustila o berlích.

21. hráčka světa Linetteová, jež hraje poprvé od porážky v semifinále Australian Open a v prvním kole odvrátila čtyři mečboly Osoriové, ve čtvrtfinále střetne se Rebeccou Petersonovou (h2h 1-2). Švédka vyřadila pátou nasazenou Američanku Alyciu Parksovou.

Pokračuje také druhá nasazená Sloane Stephensová, jež udolala 5-7 6-2 7-6 lucky losera Varvaru Gračovovou, přestože ve třetím setu prohrávala 0-3 a a celkem třikrát byla dva míčky od porážky. Soupeřce tak oplatila dva roky starou jednoznačnou porážku z Melbourne a navázala na svou první letošní výhru. O semifinále si Američanka zahraje s Italkou Camilou Giorgiovou.

• WTA 250 MÉRIDA •
Mexiko, tv. povrch, 259.303 dolarů
čtvrteční výsledky (23. 02. 2023)
Siniaková (4-ČR) - Bonaventureová (Belg.) 6-0 7-5
Linetteová (1-Pol.) - Udvardyová (Maď.) 6-0 2-5 / skreč U.
Stephensová (2-USA) - Gračovová (Rus.) 5-7 6-2 7-6(5)
Petersonová (Švéd.) - Parksová (5-USA) 6-4 6-2
• Čtyřhra - čtvrtfinále •
Wu Fang-Hsien/Wang Sin-jü (Tchaj-wan/Čína) - Detiuc/Hozumiová (3-ČR/Jap.) 6-3 6-4