Spor Petera a Paula o budoucnost Hopman Cupu

16. 3. 2010, 17:43
Téma 0
Dlouho Austrálie nezažila tak ostrou polemiku, jako když se v místním tisku jeden ze sponzorů Hopmanova poháru (každoroční nejprestižnější soutěže reprezentačních tenisových smíšených párů) vyjádřil, že by na lednové akci mohly startovat i páry, které by byly tvořeny hráči různých států. Důvod? Naprosto jednoznačný! Pořadatelé chtějí, aby tam startovaly nejlepší smíšené dvojice světa. Hodlají úrovní překonat olympiádu, kde budou smíšenou čtyřhru hrát „pouze“ reprezentační páry.
Peter McNamara a Paul McNamee

„To by bylo  zásadní porušení tradic a nevím vůbec, zda by to vůbec v  členské zemi britského společenství bylo eticky přípustné,“ prohlásil Harry Marsch, synovec věhlasného Harryho Hopmana. Uznávaného to hráče třicátých let 20. století i trenéra Lavera či Newcombeho.

Naproti tomu ředitel turnaje a bývalá daviscupová opora země klokanů ve čtyřhře Paul McNamee je opačného názoru: „Doby se mění a není to zas až tak dávno, co se z turnajů vyřazovali profesionálové. A dnes? Ti nejlepší hrají za astronomické sumy! Stejně tak se boří hranice mezi národy. Nedávno jsem tady na ranči hovořil s Thomasem Musterem. Tvrdil mi, že tráví víc času než v rodném Rakousku u nás!“ Pochopitelně, snaha šéfa turnaje směřuje především k zatraktivnění zápasů ve smíšené čtyřhře.

Spoluhráč nesouhlasí
Kritice podrobil tyto McNameeho názory bývalý spoluhráč z australského daviscupového mužstva, se kterým slavili v deblech mnohá vítězství na turnajích ATP. Nikdo jiný, než již sedmačtyřicetiletý aktivní účastník seniorské tour - Peter McNamara.

 

Nové číslo Tennis Areny dále obsahuje:

• exkluzivní rozhovor s Lucií Hradeckou
• druhý díl přehledu největších tenisových arén světa
• poradna - nejčastější chyby při podání (a jak je opravit)

a další zajímavosti.

Předplaťte si tenisový a lifestylový magazín Tennis Arena za pouhých 540,- na rok a získejte 2 sady míčů zdarma!

 

„Paul se hodně změnil od doby, kdy sám aktivně hrál... Tehdy vyznával určité zásady. Teď je byznysmen se vším všudy. A podle toho se i chová. Měl by si však uvědomit, že soutěže reprezentačních celků jsou atraktivní především proto, že v nich měří mezi sebou síly jednotlivé národy. To, že se nám teď momentálně hodí, aby Australan startoval po boku s Belgičankou, Francouzskou nebo Španělkou není rozhodující. Tradice by se měla zachovat! Už i proto, aby se za dva roky nemusela znovu měnit pravidla, protože dvojice tvořená tenistou z Papuy-Nové Guinee a hráčky Nového Zélandu by byla k neporažení.“

Ředitel s omytou hlavou
„Zastánci tradic mě zas umyli hlavu,“ stěžoval si Paul McNamee v melbournském tisku. A připustil, že kritika od bývalého spoluhráče a věrného kamaráda ho mrzí ze všeho nejvíce.

Otázka, zda bude v Hopmanově poháru moci startovat národnostně smíšený tým tak zůstává nadále otevřená. „Jedna věc jsou hodnoty, které pan Hopman vyznával, druhou přání diváků i sponzorů. Bezpochyby právě ten druhý  a hlavně třetí činitel rozhodne,“ myslí si například australský internacionál Lleyton Hewitt. Zároveň připouští, že by si  rád zahrál v jednom týmu se svou bývalou přítelkyní Belgičankou Kim Clijstersovou. „Bylo by to takové hezké usmíření,“ míní Hewitt. Podle všeho tomu ale rozhodně nebude v příštím roce, kdy budou na Hopman Cupu opět startovat ryze reprezentační celky!

pva, Tennis Arena, Václav Prokůpek

Komentáře

0
Přidat komentář
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist