Srebotniková hrála skvělý tenis, uznala Kuzněcovová
"Nehrála jsem špatně. Jen ona prostě hrála svůj vrcholný tenis a já jsem nebyla na své optimální úrovni," zhodnotila třetí nasazená hráčka utkání.
Na turnajovou osmadvacítku loňská finalistka nenašla recept. "Bojovala jsem a strašně jsem chtěla vyhrát ten zápas. Ale ona velmi dobře podávala, často chodila na síť a byla agresivnější než já," uznala Kuzněcovová převahu soupeřky.
Srebotniková hrála spolehlivě a pomohla si třinácti esy, naopak ruská tenistka udělala šestatřicet nevynucených chyb. "Začala mít navrch a já jsem nebyla schopna ji srazit dolů nebo se jí vyrovnat," dodala poražená.
Slovinská tenistka si postupem do osmifinále vyrovnala své maximum na grandslamových turnajích, zatím se mezi posledních šestnáct dostala dvakrát na Roland Garros. Letos se na cestě do 4. kola na pařížské antuce rovněž postarala o překvapení, když vyřadila bývalou světovou jedničku Serenu Williamsovou z USA.
Kuzněcovová se prohrou připravila o možnost zaútočit po US Open na post světové jedničky.
Komentáře
Během té doby jsem přemýšlel, jak se k této - pro fanouška No1eho - nešťastné situaci postavit a jelikož už mnozí k tomu své řekli, usoudil jsem, že tomuto fóru nabídnu sdělení, které tady nezaznělo. Pointou mého sdělení je, že covid, resp. boj proti covidu vnesl do tenisu morální krizi, přesněji řečeno krizi otevřenosti. Morální krizi můžeme vidět i v běžném životě, např. minulá Babišova vláda vydávala nařízení, které posléze soudy rušily, protože byly v rozporu se zákony, ale to jen na okraj. Vraťme se k tenisu a ke krizi otevřenosti. Za potlesku mnoha z vás je na AO narušována sportovní integrita. Nejlepšímu tenistovi světa, trojnásobnému obhájci AO titulu, který může stanovit nový rekord v počtu GS titulů, je bráněno v účasti z důvodu, který s tenisem nesouvisí. Vím, že mnozí z vás na to odvětí, že Austrálie má svá pravidla a těmi se mají tenisté z ciziny řídit. Jenže tím přiznáváte, že je správné, když politika zasahuje do sportu. Je faktem, že v rozumné míře to tak má být, tenis či jiný sport nemůže hrát pravomocně odsouzený zločinec. Ale ta současná vakcinační politika protinožců je něco, co očividně způsobuje pnutí na tenisové scéně. A to dost zbytečně. Tenisové turnaje dokázaly bez důrazu na povinné očkování zavést protokoly, které zamezily hromadné nákaze. Loni se odehrály všechny vrcholné akce, GS, TM, OH, M1000. Protinožcům to ale nestačilo a vynutili si povinné očkování hráčů. Očkování při tom nezabrání infekci a nesportovnímu vyřazení z turnaje. Přesto zamezují účast neočkovaných tenistům. A to je z pohledu principu otevřenosti špatně. Ano na tento princip který v tenisu funguje od roku 1968, hřešíme!!
Budu nicméně kritický i k Novakovi. Jako světově známý sportovec a v podstatě pendler měl lépe zvážit důsledky svého rozhodnutí neočkovat se. Osobně jsem doufal, že svůj postoj k očkování pozměnil a byly jisté náznaky, že očkování podstoupil. Loni v srpnu před USO se v Central Parku účastnil koncertu, kde byl vyžadován očkovací certifikát. Nyní je ale jasné, že očkování nepodstoupil, protože by se teď nezdržoval v té prachbídně ubytovně pro migranty. Co Djoker dost podělal je, že do světa vytroubil informaci o pro něj udělené vyjímce. Měl to nechat v tajnosti. Měl by naverbovat do svého týmu mediálního poradce, PR odborníka, který by ho ochránil před podobnými mediální kiksy. Novák to s médii zkratka neumí, třeba Federer ho v tomto směru vysoce převyšuje. Obecně vzato No1e přitahuje průšvihy, ať už je to diskvalifikace na USO 2020, výbuch vzteku, do kterého se nešťastně připletl sběrač míčků a další incidenty. Jen neopatrný a nyní na může opět doplatit.
Uvidíme, jak rozhodne soud, objevily se okolnosti, které No1emu nahrávají. V tuto chvíli ale nejsem moc velký optimista.
Během té doby jsem přemýšlel, jak se k této -pro fanouška No1eho - nešťastné situaci postavit a jelikož už mnozí k tomu své řekli, usoudil jsem, že tomuto fóru nabídnu sdělení, které tady nezaznělo. Pointou mého sdělení je, že covid, resp. boj proti covidu vnesl do tenisu morální krizi, přesněji řečeno krizi otevřenosti. Morální krizi můžeme vidět i v běžném životě, např. minulá Babišova vláda vydávala nařízení, které posléze soudy rušily, protože byly v rozporu se zákony, ale to jen na okraj. Vraťme se k tenisu a ke krizi otevřenosti. Za potlesku mnoha z vás je na AO narušována sportovní integrita. Nejlepšímu tenistovi světa, trojnásobnému obhájci AO titulu, který může stanovit nový rekord v počtu GS titulů, je bráněno v účasti z důvodu, který s tenisem nesouvisí. Vím, že mnozí z vás na to odvětí, že Austrálie má svá pravidla a těmi se mají tenisté z ciziny řídit. Jenže tím přiznáváte, že je správné, když politika zasahuje do sportu. Je faktem, že v rozumné míře to tak má být, tenis či jiný sport nemůže hrát pravomocně odsouzený zločinec. Ale ta současná vakcinační politika protinožců je něco, co očividně způsobuje pnutí na tenisové scéně. A to dost zbytečně. Tenisové turnaje dokázaly bez důrazu na povinné očkování zavést protokoly, které zamezily hromadné nákaze. Loni se odehrály všechny vrcholné akce, GS, TM, OH, M1000. Protinožcům to ale nestačilo a vynutili si povinné očkování hráčů. Očkování při tom nezabrání infekci a netenisovému vyřazení z turnaje. A to je z pohledu principu otevřenosti špatně. Ano na tento princip který v tenisu funguje od roku 1968, hřešíme!! Hřeší na něj AO, které pod tlakem politické scény vylučuje neočkované hráče (po tělesné stránce fit) a hřeší na něj fanoušci, kteří se radují a pošklebuje Djokově aktuální situaci. Za této situace zní název "Australian Open" falešně.
Uvidíme, jak rozhodne soud, objevily se okolnosti, které No1emu nahrávají. V tuto chvíli ale nejsem moc velký optimista.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele