Štěpánek napodobil Berdycha, končí v prvním kole
Radek Štěpánek, který přes úvodní kolo nepřešel ani před čtyřmi lety v Pekingu, rozehrál svůj zápas s Nikolajem Davyděnkem už včera. Oba tenisté nastoupili s téměř tříhodinovým zpožděním. Ve třetí hře úvodní sady Štěpánek ztratil podání a následně nevyužil tři brejkboly. Nebe se ale postupně zatáhlo a za stavu 3-4 v prvním setu byl zápas přerušen.
Na dvorec se hráči znovu vrátili až po dalších třech a půl hodinách, stihli ale odehrát jen pár gamů. Štěpánek nevyužil další brejkbol a první sadu prohrál 4-6. Za stavu 1-0 ve druhém setu pak rozhodčí kvůli kluzké trávě opět zápas přerušil a pořadatelé odložili dohrávku až na dnešní program.
Rodák z Karviné ale ani dnes nenašel na zkušeného Rusa protizbraň. V pátém gamu znovu prohrál servis a Davyděnko už s přehledem dokráčel k vítězství. Štěpánek si může spravit chuť ve čtyřhře s Berdychem, úvodní kolo je čeká vpodvečer.
"Kdybych (včera) využil šance na brejk, mohl jsem ještě bojovat o první set. Davyděnko pak v dohrávce hrál, jako kdyby byl znovu pátý na světě," řekl Štěpánek. "Snažil jsem se dělat všechno možné, pokoušel jsem se hrát odzadu i od sítě, měnit rytmus hry, ale na všechno měl odpověď," doplnil.
Čeští tenisté Berdych se Štěpánkem mají šanci na úspěch ještě v deblu, v něm se ale už od neděle marně snaží odehrát zápas prvního kola. Zatímco včera kvůli dešti vůbec nenastoupili, dnes byl jejich duel s Italy Braccialim a Seppim za stavu 4-6 7-6 a 1-1 přerušen kvůli tmě.
Ani set neuhrál v Londýně ani slovenský tenista Martin Kližan, kterému los přisoudil do prvního kola Američana Andyho Roddicka. Kližan držel s favoritem dlouho krok a zdálo se, že první set bude muset rozhodnout zkrácená hra. Těsně před ní se ale někdejší nejlepší tenista světa Roddick dočkal prvního brejku, který pro něj znamenal vedení 1:0.
Ve druhé sadě Kližan dlouho odolával tlaku Roddicka, který do stavu 5-4 neproměnil šest brejkbolů. V desáté hře Američan zahodil další dvě možnosti, svůj třetí mečbol už ale využil a po výhře 7-6 6-4 postoupil do 2. kola. V něm v duelu dvou bývalých světových jedniček vyzve Novaka Djokoviče.
Aktuálně nejlepší tenista světa je v Londýně už v osmifinále. Roger Federer měl po utkání s Kolumbijcem Fallou o čem přemýšlet, tím spíš, že nad ním jeho další soupeř Julien Benneteau před měsícem ve Wimbledonu vedl už 2:0 na sety a jen dva míče mu chyběly k senzační výhře. Žádné podobné drama se dnes ale v Londýně nekonalo: Francouz předvedl nepříliš jistý výkon, celkem čtyřikrát přišel o podání a s olympijskou dvouhrou se rozloučil porážkou 2-6 2-6.
Federer v Londýně obhajuje olympijské zlato z Pekingu ve čtyřhře, se Stanislasem Wawrinkou se však dnes přesvědčili, že to nebude nic jednoduchého. V úvodním kole proti Japoncům Keii Nišikorimu a Go Soedovi sice ani jednou neztratili podání, postoupili ale až po těsné výhře 6-7 6-4 6-4.
Výsledky - XXX. letní olympijské hry - muži: |
Dvouhra - 1. kolo: Davyděnko (Rus.) - Štěpánek (ČR) 6:4, 6:3, Mónaco (9-Arg.) - Goffin (Belg.) 6:4, 6:1, Čilič (13-Chorv.) - Melzer (Rak.) 7:6 (7:5), 6:2, Gasquet (16-Fr.) - Haase (Niz.) 6:3, 6:3, Raonic (Kan.) - Ito (Jap.) 6:3, 6:4, Roddick (USA) - Kližan (SR) 7:5, 6:4, Hewitt (Austr.) - Stachovskij (Ukr.) 6:3, 4:6, 6:3, F. Lopéz (Šp.) - Tursunov (Rus.) 6:7 (5:7), 6:2, 9:7, Baghdatis (Kypr) - Soeda (Jap.) 6:7 (6:8), 7:6 (7:5), 6:2, Kavčič (Slovin.) - Vardhan (Indie) 6:3, 6:2. Dvouhra - 2. kolo: Federer (1-Švýc.) - Benneteau (Fr.) 6:2, 6:2, Almagro (11-Šp.) - Bogomolov (Rus.) 6:2, 6:2, Istomin (Uzb.) - Müller (Luc.) 6:7 (4:7), 7:6 (7:3), 7:5, Tipsarevič (7-Srb.) - Petzschner (Něm.) 3:6, 6:3, 6:4, Del Potro (8-Arg.) - Seppi (It.) 6:3, 7:6 (7:2), Isner (10-USA) - Džazírí (Tun.) 7:6 (7:1), 6:2, Almagro (11-Šp.) - Bogomolov (Rus.) 6:2, 6:2, Darcis (Belg.) - Giraldo (Kol.) 6:7 (4:7), 6:4, 6:4, Simon (12-Fr.) - Dimitrov (Bulh.) 6:3, 6:3. |
Komentáře
Tady z tohoto mi není jasné kde si došel k názoru že Julien na Rogera umí zahrát? 3:1 tři relativně vyrovnaný zápasy, přesto bilance jasná...Jediný kdo kdy umý nebo uměl na Rogera zahrát stabilně je Nadal..
porazit Rogera dneska a Rogera před 5-6 lety je zcela jiná věc..
Nikdo nečeká že bude hrát v top formě jako před lety,po 30cítce, je to nerealné..."umět zahrát" v tomto podání vyznívá spíše jako nedostat 6:1 6:4??, ale potrápit ho?
Ale to je spíše o Rogerovi než o tom že by hráči, kterí na neho "zahraji", hráli proti nemu tak dobře, jinak jako před lety...nemyslíš?
http://lsh.lshunter.tv/static/popups/10391002802980.html
V osemfinále,dalsi hrac do poctu..Skoda Mullera..
Já uznávám a nikde nepopírám, že Benneteau byl na druhý kolo docela voser, dejme tomu, že měl 15% naději na výhru, což je na druhý kolo dost hodně proti Rogerovi. A taky jsem od začátku psal, že určitý nebezpečí přináší. Jenže z top 4 má mnohonásobně snažši variantu, z top 8 má tu jednoznačně nejsnazší a další dva nasazení hráči v pavouku jsou wimbledonští tragédi. A prostě ať ho v prvních dvou koelch čekalo cokoliv, tak to není pekelnej los v žádným ohledu. No a že bys viděl Rosola jako pekelnej los proti Nadalovi...
Ono je občas potřeba to nepřehánět. Jedna věc jsou lidi, co vidí jen to, kdo je kde v žebříčku, druhá věc je, když dáváš až moc velkou váhu okolnostem a snižuješ váhu samotný kvality hráčů. Roger prostě musí Benneteaua porazit kdekoliv a kdykoliv a vždycky bude naprosto šokující, když to nedokáže.
Já prostě nevím, z čeho jsi vydedukoval, že na něj na rychlým povrchu umí. Hráli spolu v Cinci a tam vyhrál Roger, hráli spolu v Paříži, kde býval Roger každoročně naprosto příšernej a jednou toho využil Benneteau, teď spolu hráli Wimbledon, kde Roger klasicky šel do zápasu s outsiderem na 50% a poněkolikátý v kariéře si tím zadělal na průser, nakonec ale zápas stejně vyhrál. Takže 2-1 s tím, že ta prohra přišla tam, kde Roger málem dostal od Karlovice a v dalším kole ho přejel Nalbandian.
Nic víc.
Ta diskuzní hloupost, máš pravdu, ta je všudypřítomná..zrovna tak jako přízemnost, malost, snaha poučovat, vysvětlovat "polopatě" naprosto jasný věci..
Z toho jsem vycházel. Na druhou stranu, dnes už je pravděpodobně wimbledonská tráva pomalejší než podzimní americké tvrdé povrchy, čili to je trochu ošidné.
A rovnice je jasná - hvězdy dělají příjmy turnajům i ATP. Je jen několik opravdových superhvězd, které generují zisky. Je v životním zájmu pořadatelů, aby hvězdy vydržely co nejdéle, a to i po celý rok (jinak by nebyly takové hvězdy). Např. srovánání ekonomické situace a sledovanosti ATP versus WTA bylo velmi zajímavé... V hvězdné době před 10-12 lety WTA dokonce i trochu předčila ATP ve sledovanosti. Dnes má WTA tak jednu a půl hvězdy (Serena a Maria) a trpí nezájmem. A pořadatelé vymýšlejí, jak to dohnat (v Torontu např. mužskou exhibicí zařazenou do programu).
Manipulace s povrchem je jedna z velmi účinných věcí, jak zajistit okruhu ATP stabilitu hvězdnou, diváckou, tedy i finanční. To, že homogenizace a zpomalení povrchů hodně přispělo k tomu, že tu máme hned tři z nejlepších hráčů historie současně, je věc, která už je dnes považována prakticky za samozřejmou, na to téma už byly napsány kilometry materiálu. Tomu, že ATP a turnaje ty povrchy mění záměrně, nasvědčuje i mnoho jiných věcí, jako záměrně mlžení až lhaní o těchto věcech, koneckonců i to, že téměř jistě na grandslamových turnajích falšují losování (myslím, že to bylo na webu ESPN, kde vyšla analýza, matematicky prokazující, že losy na US Open v posledních 10 letech jsou s téměř 100% jistotou manipulované tak, aby usnadňovaly postup favoritům). Je to prostě byznys jako každý jiný.
Vo všeobecnosti si myslím, že rozdiely v rýchlosti povrchov zbytočne dramatizuješ. Hlavne v kontexte súčasnej situácie, kedy svetu dominujú traja tenisti. Dovolím si tvrdiť, že pri štandardnej výkonnosti by dominovali svetu aj na povrchoch 7 rokov starých..A ďalej sa to už ťažko predpokladá.
To že boli o tom popísané kilometre materiálov je veľmi relatívne, stále je to len teória, ktorá sa zakladá na domnenkách..Na rovnakých povrchoch hrajú aj ženy, homogenizácia povrchov ktorá má fungovať u mužoch ako regulátor "prekvapení" je teda u žien úplne marná? Chcem tým povedať to, že spomalenie povrchov nemusí automaticky znamenať menej prekvapení.
Záznamy ESPN som nevidel, neviem či sa ich čísla zakladajú na faktoch, čo ja viem, žreb je vždy LIVE, neviem do akej miery sa dá zmanipulovať..Každopádne aj oni ako televízia musia neustále hľadať témy, aj pre nich je to boj o diváka a musia teda prichádzať s niečim "prevratným", aby zaujali jeho pozornosť. Je to proste biznis ako každý iný..
Na jiném webu zase analyzovali další populární věc, to, že skoro na všech GS turnajích posledních let vycházelo SF Djokovič-Federer. Opět, pravděpodobnost, že by to tak pořád šlo náhodně, je téměř nulová. Jinak ty analýzy na ESPN i jinde byly provedeny na základě statistických dat (tady za posledních 10 ročníků) a matematiky. Ta pravděpodobnost, že losy na US Open nejsou cinkuté, je nula (konkrétně u mužů 0,3 procent, u žen 0,0 procent). U jiných GS turnajů je pravděpodobnost 30-94 procent. Pro mě jasný důkaz.
Ano, regulace u žen je marná, ženský tenis je úplně jiný. Už proto, že v současnosti nemá nikoho, kdo by nějak výrazně převyšoval ostatní, na jakémkoli povrchu. I to je jedna z příčin menšího zájmu o současný ženský tenis, a podstatně nižších zisků WTA.
K té rychlosti - za prvé, DecoTurf, který se používá na US Open, Roger's Cupu a v Cincinnatti, má tu vlastnost, že se v průběhu turnaje zrychluje, tím jak se opotřebením vyhlazuje ten zrnitý vršek. Naproti tomu tráva ve Wimbledonu je nejrychlejší a s nejnižším odskokem v prvním kole, pak jak tráva mizí se čím dál víc podobá betonu nebo antuce (pomalejší, vyšší odskok). Čili bych neporovnával první kolo Cincinnatti s prvním kolem Wimbledonu. Finálová kola posledních let ve Wimbledonu bez pomoci střechy, to je zoufale pomalý tenis. A k tomu IW a Miami - tam se o nesmírné pomalosti mluvilo opravdu hodně a i Roger Federer tam letos řekl, že leckterý antukový kurt je rychlejší než jejich povrch Plexipave, což je de facto ještě zpomalenější Plexicushion, používaný na Australian Open. I oficiálně je prezentován jako "velmi pomalý povrch". V Americe se používá pro trénink amatérů, aby to pro ně bylo snadnější... Ano, i na nejpomalejším povrchu může Isner sázet esa. Ale nasází jich míň. Karlovič řekl, že se z něj asi stane specialista na antuku, protože už to bude asi nejrychlejší povrch.
http://espn.go.com/espn/otl/story/_/id/6854000/how-espn-lines-analyzed-us-open-tennis-tournament-draw
a dodatek:
http://espn.go.com/espn/otl/story/_/id/6850893/espn-analysis-finds-top-seeds-tennis-us-open-had-easier-draw-statistically-likely
K těm téměř neměnným letitým semifinále Djoko-Fedex a Nadal-Murray, to je trochu problém znovu najít a hlavně sem vložit ten odkaz, ale myslím, že když zadáš do Googlu "grandslam draws djokovic federer probability", tak to hned najdeš. Obzvlášť mi tam padla do oka tato věta: "pravděpodobnost, že dostaneme takovéto vylosování semifinále jako na posledních 12 grandslamových turnajích, je 131072 ku 1". Ne, nepřepočítával jsem to, nejsem žádný velký počtář, tak jestli někdo spočítá, že to je úplně jinak (hlavně nějak zásadně jinak), tak ať to sem hodí.
K tej rýchlosti, stále tvrdím, že výkonnosť elitných hráčov je dominantným faktom a zmena rýchlosti povrchu sa zbytočne dramatizuje. Proste nepoznáš presnú mieru ovplyvnenia výsledkov, samotným povrchom. Nejde to ani určiť, vždy to bude teória..Existuje kopec protiargumentov. Nadal vyhrával Rogers Cup ešte pred rokmi, čo vyhral Wimbledon..Môžeš presne doložiť ako sa menili tieto povrchy z roka na rok tak v časovom horizonte 5 rokov a vzápätí to spomalenie porovnať?..Neprišiel si náhodou k záverom len na základe finálových zložení a výsledkov z posledných rokov, roku?
..Opakujem, vždy to budú v prvom rade domnenky. Rovnako tak nemôžeš brať tvrdenie hráčov, za smerodajný fakt, nedajbože pravdu..Hráči sú v prvom rade priamo zainteresovaní a majú teda tendenciu veci hodnotiť subjektívne, prihliadajúc hlavne na vlastné potreby..John môže nasádzať esá aj na pomalých povrchoch, no myslím, že po zápase v IW bolo zrejmé, že na antuke by toľko es nedal. Oko neoklameš, tenis dlhodobo sleduješ a zápasy vieš zaradiť..
Kdysi jsem z toho kluka byl naprosto nadšenej, právě kvůli zápasu s Rogerem. Asi tak rok jsem ho aktivně sledoval, pak jsem to s ním vzdal. Koukám, že furt je rád za místo v top 500. Ale má kariérní maximum.
Analýzu podrobně projdu zejtra, teď na to už nemám.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele