Štěpánek opět neztratil set, Hernych s Davyděnkem prohrál

4. 9. 2009, 08:14
US OPEN MUŽI - Radek Štěpánek potvrdil roli favorita a postoupil na US Open do třetího kola. Patnáctý nasazený daviscupový reprezentant porazil ve čtvrtek argentinského hráče Leonarda Mayera. Naopak skončil Jan Hernych, který nebyl konkurentem turnajové osmičce Davyděnkovi.
Radek Štěpánek

Radek Štěpánek už v New Yorku zopakoval loňský výsledek. Po výhře nad Bolellim neztratil set ani s Leonardem Mayerem, kterého v prvním vzájemné střetnutí ve dvouhře porazil 7-6 6-3 6-4.

Jeho dalším soupeřem bude ve 3. kole Němec Philipp Kohlschreiber, jenž se Somdevem Devvarmanem z Indie prohrál jeden set s nulou, ale v ostatních zvítězil.

Štěpánek měl radost, že jeho zápas trval zase jen tři sety, takže opět ušetřil síly. "On sice ze začátku dobře servíroval, ale od druhého setu jsem ho už zlomil a třetí set jsem měl úplně pod kontrolou. I když se mi sice zase nepodařilo ukončit zápas hned za stavu 5-2, stejně nehrozilo, že by z toho mohlo být ještě drama," uvedl na webu deníku Sport.

S pětadvacetiletým Kohlschreiberem, který je ve světovém žebříčku o osm míst pod ním, se zatím utkal čtyřikrát a na zápasy vede 3-1. Na tvrdém povrchu, na němž se hraje i newyorský grandslam, mají ovšem bilanci vyrovnanou 1-1. "Je to strašně nebezpečný hráč. Dokáže zahrát výborné zápasy a porazit velmi dobré hráče. Nic jednoduchého mě nečeká," poznamenal Štěpánek.

Po dvou vyhraných newyorských zápasech se ale třicetiletý český tenista cítí velmi dobře. "S každým vítězným zápasem člověku roste sebevědomí a i všechny ostatní věci do sebe zapadají a automatizují se, takže nemusím na kurtu o všem přemýšlet. Doufám, že to tak bude pokračovat dál. I zdravotně všechno drží, nic mě nebolí. A to je jeden ze základních kamenů," dodal Štěpánek.

Jan Hernych dokázal držet krok s osmým nasazeným Nikolajem Davyděnkem jen v prvním setu. Další dějství už ale jasně opanoval ruský tenista, který vyhrál 6-4 6-1 6-2. Třicetiletý český tenista s ruským favoritem prohrál počtvrté v řadě a znovu neuhrál ani set.

Další český tenista Tomáš Berdych odehraje svůj zápas druhého kola dnes. Duel s Argentincem Horaciem Zeballosem ho čeká zhruba od 19:00 SELČ, neboť je naplánován na dvorec číslo 7 jako druhý v pořadí.

V mužské dvouhře ve čtvrtek postoupilo pět Američanů včetně pátého nasazeného Andyho Roddicka. Šampion z roku 2003 ve třech setech vyřadil Francouze Marka Gicquela a nyní ho čeká duel s dvoumetrovým krajanem Johnem Isnerem.

S postupem neměl potíže ani Srb Novak Djokovič, jemuž australský kvalifikant Carsten Ball rovněž nesebral ani set.

Švédský finalista letošního Roland Garros Robin Söderling odehrál jen necelé tři gamy, pak jeho soupeř Marcel Granollers ze Španělska vzdal kvůli zranění zad.