Šwiateková je znovu po týdnu a už podeváté v sezoně ve finále

16. 10. 2022, 12:14
Aktuality 24
WTA SAN DIEGO - Světová jednička Iga Šwiateková na turnaji WTA 500 v San Diegu po obratu porazila domácí Jessicu Pegulaovou a znovu po týdnu a už podeváté v sezoně postoupila do finále. O 8. letošní titul si 21letá Polka zahraje s Collinsovou, nebo Vekičovou, jejichž duel byl ve třetím setu přerušen kvůli dešti.
Iga Šwiateková (© AFP)

Iga Šwiateková má po finálovém nezdaru v Ostravě hned po týdnu další šanci získat turnajový titul. V San Diegu prošla polská hráčka do závěrečného kola po obratu v semifinálovém duelu s domácí Jessicou Pegulaovou a vítězství 4-6 6-2 6-2.

Šwiateková, jež před týdnem podlehla v ostravském finále Barboře Krejčíkové, svedla se čtvrtou nasazenou Pegulaovou více než dvouhodinovou bitvu. V zápase ztratila podání jen dvakrát v závěru prvního setu, kdy přišla o vedení 4-2, v dalších sadách po zhruba hodinové pauze způsobené deštěm si připsala vždy dva brejky.

"Uprostřed prvního setu jsem ztratila koncentraci a rozhodně jsem nechtěla udělat stejnou chybu znova," konstatovala jednadvacetiletá Polka. Šampionka letošních grandslamů French Open a US Open bude v devátém letošním finále usilovat o osmý titul v sezoně.

Soupeřku ještě nezná, utkání mezi kvalifikantkou Donnou Vekičovou z Chorvatska a domácí Danielle Collinsovou přerušil ve třetím setu za stavu 4-2 pro americkou tenistku déšť.