Thiem dostal Cenu Arthura Ashe za lidský čin. S koncem kariéry se věnuje udržitelné energii
Bývalý třetí hráč světa Dominic Thiem v říjnu kvůli vleklým problémům se zápěstím ukončil v pouhých 31 letech kariéru. Nemůže však říct, že by nevěděl co se životem dál. Zaměřit se chce na rozvoj mladých talentů v tenisové akademii a především se velmi aktivně prezentuje v oblasti udržitelnosti.
"Jedním ze dvou projektů je Thiem Energy, čistá energie přímo ze slunce. Věřím, že takový projekt tvořím pro společné dobro nás všech. Každý v Rakousku už se může stát klientem a možná jednoho dne budeme energii poskytovat i mezinárodně. Je za tím spousta práce," stručně Thiem přiblížil své podnikání se solární elektrickou energií.
"Příroda a naše planeta jsou základem všeho, co děláme a tvoříme," píše se na webu Thiem Energy. "Moje tenisová kariéry v říjnu skončila, ale můj nejdůležitější zápas teprve začal," prohlašuje vítěz US Open 2020 ke své budoucnosti.
I proto se Thiem dočkal prestižního ocenění. Od ATP obdržel Cenu Arthura Ashe za lidský čin, jejímž držitelem je tenista či osoba, která vykonala záslužný čin na poli humanity.
"Když jsem se dozvěděl, že dostanu cenu Arthura Ashe, podíval jsem se na seznam vítězů, kteří ocenění získali přede mnou. Arthur Ashe. Andre Agassi. Roger Federer. Rafael Nadal. Novak Djokovič. A to je jen hrstka ze všech. Jen malý vzorek," váží si Thiem ocenění.
"Všichni dokázali opravdu úžasné věci a vytvořili užitečné projekty ve prospěch spousty lidí po celém světě. Jsem vážně hrdý na to, že se moje jméno objevilo v této společnosti," pyšní se rakouský tenista.
"Je úsměvné, že největší titul jsem získal na US Open 2020 na stadionu Arthura Ashe. Ale pro mě je Arthur Ashe pořád hlavně osobností, ne stadionem. Když slyším jeho jméno, vždycky přemýšlím o tom, jaká to byla osobnost a jak velký dopad měl a stále má na komunity po celém světě," říká jednatřicetiletý vídeňský rodák.
"Inspirovaný lidmi jako je Arthur se chci vrátit svou vlastní cestou. Asi víte, že jsem v říjnu odehrál ve Vídni poslední zápas kariéry. V 31 letech jsem na odchod asi příliš mladý, vzhledem k tomu, jak dlouho někteří hrají. Ale už dlouho mám sen ponořit se do něčeho úplně jiného mimo sport, když jsem pověsil raketu na hřebík. Proto jsem vděčný a nadšený, že se mohu zabývat udržitelností a pomáhat se vzděláváním lidí," dodal Thiem.
Cenu Arthura Ashe v minulosti získali za svou humanitární činnost také Roger Federer, Andy Murray, Rafael Nadal nebo Novak Djokovič. Před rokem byl oceněn Kanaďan Félix Auger-Aliassime.
Komentáře
elektřinu z jaderných elektráren
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele