Tiafoe si letos už podruhé vyšlápl na Tsitsipase
Stefanos Tsitsipas od červnového Roland Garros, na kterém ve svém prvním grandslamovém finále neudržel vedení 2-0 proti Novaku Djokovičovi, nevyhrál víc jak tři zápasy po sobě. A navíc 7 z 8 porážek bylo s hráči mimo Top 20.
Dvakrát za tu dobu nestačil na Francese Tiafoea. Po nezdaru v prvním kole Wimbledonu prohrál se 49. hráčem světa také dnes ve druhém kole halového turnaje ve Vídni, kde skončil ve stejné fázi turnaje i loni.
Nejvýše nasazený Řek začal lépe a získal první set. Ve druhém ale za stavu 3-4 nabídl první brejkboly, při třetím zaváhal a musel do třetí sady. V ní si sice vypracoval vedení 3-0, jenže pak ztratil pět gamů v řadě a nakonec prohrál 6-3 3-6 4-6.
"Porazit Stefanose je cenný skalp a mně se to letos povedlo už podruhé. Jsem rád, že jsem ve třetím setu dokázal najít způsob, jak otočit nepříznivý vývoj. Nevypadalo to se mnou dobře, ale pořád jsem bojoval a vyplatilo se," řekl Tiafoe.
23letý Američan se o první letošní semifinále na okruhu ATP utká s Diegem Schwartzmanem (h2h 0-2), s nímž už letos dvakrát prohrál 1-2 na sety. Argentinský tenista dnes udolal 7-6 4-6 6-2 Francouze Gaëla Monfilse.
Nezaváhal druhý nasazený Alexander Zverev, i když také on musel do tří setů. Australana Alexe de Minaura porazil 6-2 3-6 6-2 , vedení ve vzájemné bilanci zvýšil na 5-1 a ve 24 letech zaznamenal jubilejní 300. výhru.
Ve čtvrtfinále světovou čtyřku Zvereva čeká Félix Auger-Aliassime (h2h 3-1), jemuž může oplatit vyřazení z letošního Wimbledonu. Kanadský mladík dnes udolal 2-6 7-6 6-4 sedm zápasů neporaženého senzačního vítěze podniku Masters 1000 v Indian Wells Camerona Norrieho, přestože na returnu získal první fiftýn až na 31. pokus a v tie-breaku druhé sady čelil za stavu 3-6 třem mečbolům v řadě.
Casper Ruud zdolal 7-5 4-6 6-4 Itala Lorenza Sonegu, který loni v rakouské metropoli senzačně vyřadil Novaka Djokoviče a prohrál až ve finále, a již počtrnácté v sezoně postoupil do čtvrtfinále.
V něm 22letého Nora čeká odveta za loňské vyřazení proti o dva roky mladšímu Janniku Sinnerovi (h2h 0-1), s nímž soupeří o postup na Turnaj mistrů. 20letý Ital na podzim v deseti zápasech na halových turnajích ATP v Evropě neztratil ještě ani set. Šampion ze Sofie a Antverp v jediném dvousetovém utkání dne porazil 6-4 6-2 domácího Dennise Novaka a zaznamenal šestou výhru v řadě.
• Dvouhra - 2. kolo • |
Tiafoe (USA) - Tsitsipas (1-Řec.) 3-6 6-3 6-4 |
Zverev (2-Něm.) - De Minaur (Austr.) 6-2 3-6 6-2 |
Ruud (4-Nor.) - Sonego (It.) 7-5 4-6 6-4 |
Auger-Aliassime (6-Kan.) - Norrie (Brit.) 2-6 7-6(6) 6-4 |
Sinner (7-It.) - Novak (Rak.) 6-4 6-2 |
Schwartzman (8-Arg.) - Monfils (Fr.) 7-6(5) 4-6 6-2 |
Komentáře
Líbilo se mi, jak hrál Franta, jak s Tsitsim tak dneska se Švarcíkem. Pěkně rychle, ale také dost chybuje.
Carlos je nevybroušený diamant, který toho může dokázat hodně. A hlavně koukatelnou hrou. Kdo by to byl řekl, že v zemi, kterou proslavili hlavně skvělí BL grindeři, vyroste takový celodvorcový hráč...
BL je mozno Pere Riba.
Odmysli si legendy a sme tam, kde sme boli v 90r.
Tsitsipas, Thiem, Zverev to je na trave katastrofa, Medvedev v podatate tiez.
Z minulej generácie bol Berdych/Ferrer/Tsonga solídny, ale ich naj vysledky z 3 povrchov nedosahujú úplne Wow efekt, hoc je pravda, ze konkretne tito hraci to mali tazsie skrz konkurenciu.
Pointou je podla mna fakt, ze v 90r sa hral este servis/volej, a ten je na antuke tazko aplikovatelný, takze vysledkova disharmónia viac udierala do očí, hoci taký Sampras uhral na RG napr. SF, co je solidny vysledok.
S/V sa dnes neda hrat aj preto, ze v 90r lietali lopty od BL mozno v priemere 80km/hod s raketami, ktore boli k dispozicii, a dnes je to mozno 100km/hod. Logicky tento štýl evolúcia vytlačila z povrchu tenisoveho a tenis je menej rozmanitejsi. Nemyslim si, vsak, ze to je primárne o povrchoch.
Myslím si, že k zásadnímu zvýšení rychlosti úderů od BL došlo s přechodem z dřevěných na kovové rakety s větší hlavou, pak už to tak razantní nebylo, kompozity oproti hliníku podle mne hru spíš zpřesňujou než zrychlujou. A propos, na téma velikostí hlavy rakety si myslím, že největší Federerova (nebo jeho rodičů/mládežnického trenéra) chyba byla volba tak extrémně malé hlavy. Jsem přesvědčen o tom, že se standardní velikostí (na kterou nakonec stejně přešel) by byl Roger úspěšnější a nedělal by tolik "nepochopitelných" chyb, které ho připravily o nejeden titul. Věřím, že právě ty víš, které myslím. A naopak se domnívám, že bez přechodu na větší hlavu, který nakonec stejně udělal, by poslední tři GS tituly asi nezískal. Prostě k moderní topspinové hře malá plocha hlavy úplně nesedí.
Pak bych, zejména na hardu, nepodceňoval ani vliv materiálu podrážek tenisových bot. Jeho přilnavost silně ovlivňuje dynamiku pohybu, takže to, co na antuce obstará převážně povrch, tedy dostatek času postavit se správně k úderu, zajistí na hardech kvalitní podrážka. A v tomhle směru šel vývoj nesmírně dopředu, to poznáme i my, amatéři. Proto se podle mne tak sjednotila hra na antuce a na hardech. No a tráva se pak musela přidat, protože nikdo se nebude věnovat primárně stylu, který může přinést úspěchy jen na exotickém povrchu, kde se hraje jen jeden významný turnaj ročně.
Nesmíme taky zapomínat na vliv prestižních tenisových škol, který tenkrát nebyl tak velký jako dnes, takže si nadějný junior mohl dovolit tréninku hry na síti klidně i většinu času. Kolik je to dnes v tenisové škole? Deset procent? To je možná ještě optimistický odhad.
Třeba Djokovič se snaží hrát celodvorcově, jen když ho soupeř přetlačí z BL, jako třeba Medveděv letos na USO. Navíc tuším ani není ze Španělska...
Utok je zastupeny absolutne dostatočne a nadpriemerne, pretoze obrana bez utoku je cloveku p*d platná.
Tu sa rozmohl takovej nešvár, ze ked ma niekto v priemere menej winnerov nez Federer, tak je obranár :)
Tipol by som si, ze ak by sme Rogerovi nerátali ako winnery esá, z hry tych winnerov nebude mat vyrazne viac, nez Nadal.
Mimochodem, Rafa i v singlu tu obrovskou šikovnost občas ukáže, takže si myslím, že on by byl vynikající i jako útočný hráč (v klasickém smyslu) a (hypoteticky) by díky tomu v dávných časech rivalit stylů on hráčsky mohl být klidně třeba i měco jako McEnroe/Becker, zatímco Novak by podle mne byl vždycky spíš Borg/Lendl.
jinak samozrejme, ze je to i opticky evidentni rozdil, napovida prece i charakter a delka vymen, celych zapasu pripadne....
To hypoteticke typove zarazeni Rafy je trefne, ale proto jsem zminovala mentalitu, pojeti, maji "TO" jinak. Vidis sice genialni vymeny, ale rikas si moderne: A cooo, jako.. :-)) Lehkonohy a mlady Fedex (vlastne i ten vcerejsi jeste) nikoho nenechal na pochybach, stavel si hru pro co nejrychlejsi winer, driv jsem si uzivala i tu brysknost zmeny puvodniho napadu, on ji totiz jeste stacil v poli nebo cestou na sako klidne provest... byla to naprosto uzasna a zrejme uz neopakovatelna podivana...
ver mi, ze vacsina a velka sleduje zapasy toho hraca, ktory nemal nikdy byt tym, co bude porazat svatu dvojku, to asi ani nejde, budes asi vynimka, ktora toto pravidlo potvdzuje :D
Sledovať béčkovú Viedeň, či Petrohrad. To by som buď nemohol mať deti alebo byť na dochodku, aby to človek časovo počas bežného týždňa dával.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele