Už nepatří mezi elitu, přesto sbírá úspěchy. Plíšková předvedla jednu z nejdelších letošních sérií
5) Karolína Plíšková – 11 zápasů
Plíšková v posledních letech nedosahuje své nejlepší možné výkonnosti a po letošním Australian Open, kde při obhajobě čtvrtfinálové účasti ztroskotala hned na úvod, se propadla mimo TOP 70 světového hodnocení.
Nepovedeným australským létem se ale nenechala rozhodit a na menší halové akci v Rumunsku získala svůj první titul od ledna 2020. Po triumfu v Kluži následoval postup do semifinále prestižní tisícovky v Dauhá a vypadalo to na návrat do formy. K semifinále s pozdější šampionkou Igou Šwiatekovou ale kvůli problémům se zády nenastoupila.
Ve vítězné sérii, kterou nakonec protáhla na 11 utkání, pokračovala na dalším turnaji WTA 1000 na Blízkém východě. V Dubaji přidala další dvě výhry, než ji v osmifinále zastavila Coco Gauffová.
4) Qinwen Zheng – 12 zápasů
Zheng prožila bezpochyby zatím nejlepší sezonu své kariéry. Mezi její největší úspěchy v aktuálním roce patří finále na Australian Open, její premiérové na grandslamech, a také historické zlato z olympiády v Paříži.
Právě druhé letošní vystoupení v areálu Rolanda Garrose je součástí 12zápasové vítězné šňůry. Tu zahájila úspěšnou obhajobou titulu na menší antukové akci v Palermu a po cestě za triumfem pod pěti kruhy si vyšlápla na největší favoritku Igu Šwiatekovou.
Série skončila v polovině srpna v americkém Cincinnati. Na poslední velké generálce před US Open si sice poradila s Magdalenou Frechovou, nicméně další vítězství už nepřidala a v osmifinále nestačila na Anastasii Pavljučenkovovou.
Servis je pořád její velkou zbraní. Plíšková se opět umístila vysoko, nejvíce es trefila Číňanka
2) Danielle Collinsová – 15 zápasů
Collinsová měla původně absolvovat svou poslední sezonu kariéry. Američanka, jež v posledních letech často bojuje se zdravotními problémy, ale bude hrát i v dalším roce.
A to nejspíše i kvůli parádnímu úvodu letošní sezony. Po nezdaru proti Ize Šwiatekové ve druhém kole v Indian Wells se rozehrála do životní formy, když na tisícovce na Floridě porazila ve finále Jelenu Rybakinovou a coby 53. hráčka světa se stala žebříčkově nejníže postavenou šampionkou Miami Open.
Její zřejmě nejlepší období v kariéře ale tímto neskončilo. Collinsová kralovala také na domácí zelené antuce v Charlestonu, kde přehrála mimo jiné nasazenou trojku Mariu Sakkariovou a čtyřku Darju Kasatkinovou. Stopku jí vystavila až Aryna Sabalenková v osmifinále v Madridu.
2) Aryna Sabalenková – 15 zápasů
Sabalenková odstartovala sezonu tím nejlepším možným způsobem, jelikož úspěšně obhájila trofej na grandslamovém Australian Open. Po několikaměsíční absenci triumfu se znovu rozjela v srpnu a předvedla stejně jako Danielle Collinsová sérii 15 vítězství.
Běloruska vypadla na první letní tisícovce v Kanadě už ve čtvrtfinále, ovšem pak dominovala v Cincinnati a také na US Open. Jako teprve pátá žena v historii ovládla v rámci jedné sezony oba hardové grandslamy.
Velmi povedené období narušila až Karolína Muchová ve čtvrtfinále podniku WTA 1000 v čínském Pekingu. Sabalenková si poté spravila chuť ve Wuhanu, kde triumfovala i při svém třetím startu.
1) Iga Šwiateková – 21 zápasů
Nejdelší letošní vítěznou sérii má na kontě Šwiateková. A není překvapením, že ji zaregistrovala na oblíbených antukových dvorcích. Parádní šňůra začala v dubnu a skončila až v červenci.
Vstup do antukového jara neměla ideální, jelikož prohrála semifinále ve Stuttgartu. Na French Open se ovšem naladila prvenstvím v Madridu i Římě (v obou finále porazila Arynu Sabalenkovou) a v areálu Rolanda Garrose na rozdíl od Stuttgartu při útoku na hattrick uspěla.
Šwiateková pak přidala ještě další dvě výhry. Ve Wimbledonu přehrála Sofii Keninovou a Petru Martičovou, ale ve třetím kole utrpěla šokující porážku s Julií Putincevovou.
Komentáře
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele