Ve Wimbledonu zahájí boj proti korupci
Podle výkonného ředitele All England Clubu Iana Ritchieho je přijetí antikorupčního bloku opatření nutností. Není to však přímý důsledek článků, které se objevily v dnešních britských denících The Independent a The Sunday Times. Ty poukazovaly na to, že osm z 45 zápasů, které vyhodnotila nezávislá komise z hlediska vsazených částek jako podezřelé, se odehrály na wimbledonské trávě.
"Není nic důležitějšího než integrita našeho sportu. Tenis ukázal, že bude jednat, pokud bude mít informace, které jsou potřeba prošetřit," prohlásil Ritchie.
Podle nových doporučení musí hráči ohlásit každý podezřelý kontakt se sázkařskými syndikáty. V případě prokázaného ovlivnění zápasu hrozí tenistům až doživotní zákaz. Ten jednoznačně prosazuje devítinásobná vítězka dvouhry Martina Navrátilová: "Myslím, že jediný způsob, jak proti tomu bojovat, je nasazení opravdu tvrdých trestů. Když hráč prohraje kvůli tomu, aby si získal nějaké peníze, pak by měl dohrát, doživotně."
Obhájkyně loňského prvenství Venus Williamsová však problémy s ovlivňováním zápasů a přísnějšími pravidly chování v současné době neřeší. "To je to poslední, čím se teď před Wimbledonem zabýváme," řekla i za další hráčky.
ATP vyšetřuje sázení hráčů na tenisové zápasy od loňského turnaje v Sopotech, kde čtvrtý hráč světa Nikolaj Davyděnko vzdal duel s outsiderem Martinem Vassallem Arguellem. Od té doby bylo za sázení na tenisové zápasy potrestáno pět italských tenistů, kteří dostali několikaměsíční distanc a pokuty ve výši desítek tisíc eur.
Komentáře
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele