Veselý v Nottinghamu končí, s Mayerem prohrál v tie-breacích

24. 6. 2015, 18:17
Aktuality 10
Jiří Veselý v Nottinghamu další vítězství na trávě nepřidal a s generálkou na Wimbledon se rozloučil v osmifinále. S Argentincem Leonardem Mayerem dnes prohrál vyrovnaný duel dvakrát 6-7 a do Londýna pojede s bilancí jediného vítězství na trávě v letošní sezoně.
Jiří Veselý

Jednadvacetiletý Jiří Veselý, který minulý týden vypadl v Halle hned v úvodním kole s Kazachem Kukuškinem, nevyužil v dnešním utkání s Leonardem Mayerem v páté hře jediný brejkbol prvního setu a za 45 minut ho ztratil ve zkrácené hře poměrem 2-7.

V další sadě šel Mayer do vedení 3-1, Veselý tentokrát ale dokázal využít druhou nabídnutou šanci k prolomení soupeřova podání a znovu rozhodovala zkrácená hra. V ní se Mayer za stavu 6-5 dostal k prvnímu mečbolu a český tenista při náběhu na síť poslal forhend do autu. Argentinec za hodinu a 36 minut zvítězil 7-6 7-6 a vylepšil si vzájemnou bilanci s Veselým na 3-1.